Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám hasa eléggé fel van...

Kutyám hasa eléggé fel van puffadva, kemény is. Mi lehet ez? Többi lent, tudom, hogy baj lehet!

Figyelt kérdés

szüleimmel volt 1,5 napig, a többi kutyám jól van, az ő hasa nagyon felpuffadt, pedig csak kutyatápot kapott, nem is a "zabálós" fajta, nem hiszem, hogy bármit megevett volna...


szoktak bedobálni hozzánk jó szándékból mindenféle maradékot, hiába kérem, hogy ne...

lehet, hogy onnan evett fel valamit...


amúgy nem látszik rajta, hogy nagy gáz lenne, kaját elfogad, iszik, nem hány, de nem tudom, hogy van-e széklete például...



Szóval lehet, hogy valami triviális... a doki, akiben megbízom csak holnap du 6-tól rendel, nem tudom, lehet-e olyan súlyos a gond - nem úgy tűnik -, hogy most felzavarjam...



Van valami tippetek, mi lehet, ha nem gyomorcsavarodás?

Van még másnak ilyen tünete?


2012. nov. 24. 20:25
 1/6 Fannybaba8 ***** válasza:
Milyen fajta kutya??
2012. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

keverék...

mint egy csíkos malinois. ivartalan szuka. oltásai teljesen rendben vannak, kutyasulizunk, stb...

gőzöm sincs, mitől puffadhatott így fel.:(

kicsit azért kevésbé aktív, és a tartásából nem egyértelmű, de sejthető, hogy hasi fájdalmai lehetnek...


nagyon ki vagyok, nem tudom, mi legyen.

kit tudnék felhívni?

lehet, hogy semmi baj, de mi van, ha sürgős lenne ellátni?


Budakeszin lakom, hova tudnám vinni?

vagy kit hívhatnék fel? (de ha nem látja a doki, úgy sem tudja így ennyiből, hogy konkrétan mi baja...)

2012. nov. 24. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
lehet olyat evett ami felfújta... pont ma jártam így az egyik kiskutyával (lelopott az asztalról egy fél gránátalmát) most olyan mintha lenyelt volna egy boling golyót. Adtam neki egy kefírt meg egy kis probiotikumot, azóta 3x kakilt még picit pufi de mintha alakulna.
2012. nov. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én bevinném az ügyeletre legalább ránéznek és ha nincs gond megnyugodhatsz ha meg baj van akkor legalább gyorsan tudnak segíteni rajta :s
2012. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nem tudom melyik az ügyeletes, annyira nem olvastam át de valaki biztos fogadja.

2012. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül felívtam egy állatorvost, és azt mondta, fél órám van beérni a Péterhegyi útra, mert gyomorcsavarodás gyanús...

Azonnal mentünk, de hála a jó égnek nem az volt...

(csak ugye akkor este értem haza, én nem láttam, hogy hányt-e, volt-e széklete, ezért hiába nem volt olyan durván levert, de nyilván nem kockáztathattam, hogy ha mégis az, meghaljon)


Tényleg fel volt puffadva, de nem gázzal, hanem valami szilárt vagy folyékony anyaggal volt hatalmasra telve a gyomra. kapott 3 szurit, 1-1,5 napig nem ehet, vizet is csak fokozatosan ihat, és akkor okés lesz.:)


Még kutyasuliba is mehetünk ma:)

2012. nov. 25. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!