Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ivartalanítanak egy kan...

Ha ivartalanítanak egy kan kutyát kölyökkorában, akkor az arca nem lesz annyira markáns, fiús, mint lehetett volna?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan lesz arcra.
2012. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

???


Kutyáknál elég kismértékű az ivari dimorfizmus. A szukák és kanok közt általában legföljebb kis súly/méretkülönbség van.


Nincs "fiús arca" egy kutyának sem, max. te látod bele. Az ivartalanítással meg végképp semmi összefüggésben nincs az egész.

2012. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Hát én úgy tudom hogy lehet egyébként.. Nem lesz olyan izmos és amúgy akár "kölyök" képűbb is maradhat.
2012. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, de ezt max. egy tenyésztő veszi észre, egy átlagember amúgy sem tud formára megkülönböztetni egy kant egy szukától, ha nem néz alá, akármilyen feje is van.
2012. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én értem mire gondolsz, olvastam is erről (csak már nem nagyon emlékszem). Nem akarok hülyeséget írni, de valami köze van a tesztoszteronhoz ... a csontok fejlődése is elvileg korábban abbamarad. De ez csak akkor, ha ivarérés előtt ivartalanítják. De itt egy ellenpélda: Cesar Milan Junior kutyája is ivarérés előtt lett ivartalanítva (könyvében le van írva nem kitaláltam :))

[link]


szóval szerintem ez inkább a szülőktől függ. Az én kutyám is ivarérés előtt lett ivartalanítva viszont a fajtához képest (amstaff) kesekenyebb a feje, ami náluk inkább a szukákra jellemző... most még csak 1,5 éves szóval ez még lehet, hogy változni fog. Mivel a felmenőit nem láttam (örökbefogadott kutya) így nem tudom, hogy ennek van-e köze az ivartalanításhoz vagy csak ezt örökölte . :)

2012. nov. 26. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szukám lett ivarérés előtt ivartalanítva, és olyan erős, testes, hogy mikor mondom, hogy szuka el sem hiszik. Mindenki kannak nézi először.
2012. nov. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg a kölyökkorban ivartalanított kutyákról sose derül ki, milyenek lettek volna, ha nem műtik meg őket korán. Ergo simán lehet, hogy sose lett volna olyan fejük, amit agazdi célként tűzött ki maga elé...
2012. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!