Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chipbeültetés lehetséges, a...

Chipbeültetés lehetséges, a le nem adott dokumentum ellenére?!

Figyelt kérdés
A két kutyánknak még nem lett beültetve a chip, viszont én most tudtam meg, lévén, hogy keveset vagyok otthon, hogy volt egy űrlap amit ki kellett volna tölteni, majd vissza a hivatalba :D nos hát ez elmaradt. :s
2012. nov. 26. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hivatal? Nem értem.

Nálunk úgy működik a dolog, hogy a kutyát elviszem az állatorvoshoz. Beülteti a chipet és elvégzi a szükséges adminisztrációt.

2012. nov. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem kaptunk semmi papírt. Beszéltük a dokival és azt mondta,hogy a be chip és be kell jegyeztetni,de azt is a doki csinálja ennyi. Mi decemberbe visszük. Már előre félek , hogy a 9 éves kutyámat basztatják :(
2012. nov. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is szoktak küldeni az önkormányzattól értesítést, hogy az állatorvos mikor tart pl "nagykörű" veszettség elleni oltást és hogy lehet igényelni, hogy hozzánk is jöjjenek ki, de mi ezzel nem szoktunk élni, "magán úton" megoldjuk.

Gondolom nálatok is hasonló papír lehetett. Bármelyik állatorvoshoz elviszitek a kutyákat, avagy kihívtok egy dokit, az betudja adni nekik a chipet. Annyi feltétele van, hogy az oltási könyv meglegyen!

2012. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kicsit jobban utánajártam, az a nyomtatvány az ebösszeíráshoz kellett volna, nem a beültetéshez. :Sss :D
2012. nov. 26. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Az összeírásnak és chipnek van köze egymáshoz, egy adatbázisban szerepelnek. Sajnos az a baj, hogy aki évek óta nem oltat, nem fog chippeztetni sem, és egyértelmű hogy az összeírásra is tesz nagy ívben, félve az esetleges büntetéstől.

Tehát a beültetés lehetséges, ahogy az előbbiekben is írták. Az orvos és az önkormányzat is tud regisztrálni ( egy helyre megy az adat)de az oltás fontos!

2012. nov. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!