Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentin dogom van és mivel...

Argentin dogom van és mivel vadászkutya állandóan megöli a szomszéd állatait. Lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés
Macska, szárnyas...bármi átkerül levadássza és megfolytja. Sose eszi meg, csak megfolytja és megmutatja nekünk, hogy dicsérjük meg. Értem én hogy ez a vérében van. De nem lehet valahogy megtanitani rá, hogy ha rászólunk abbahagyja?
2012. nov. 26. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kinek a felelőssége azon az oldalon rendben tartani a kerítést? első körben azt kéne megcsinálni,mert egy csirke pl nem mászik át csak egy normális kerítésen. Ha a szomszédé,akkor így járt,ha a tied akkor meg kell csinálni .

A jelenlétedben lehet,hogy le tudod nevelni a gyilkolászásról,de amikor nem látod vagy megöli vagy nem.Nagyon lutri ez. Macskával nem lehet mit tenni.

2012. nov. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*csak úgy
2012. nov. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kerítés meg van csinálva tökéletesen. Mi csináltattuk pont ezért. A telkünk magasabban is van mint az övék, csak átrepülnek az állatok. Fogalmam sincs hogyan, de havonta megjelenik egy kacsa vagy pulyka a mi oldalunkon.
2012. nov. 26. 15:06
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is ez volt a helyzet,de nálunk csak a macska, baromik nekünk is volt azokat nem bántotta, bántja.A szomszéd még fel is jelentett minket, hogy a kutya veszélyezteti a lakosságot.De nem ért el vele semmit mert az nem a mi felelősségünk ha a macska átjön és a kutya széttépi.Mellesleg amikor nem vagyunk itthon akkor láncon van, mert megpróbálták elütni amikor egyszer kiszököt. Úgy-hogy engem cseppet sem érdekel ha az idióta macskája oda megy a kutyához, ha ennyi esze van, akkor megérdemli.Nem utálom a macskákat, de nem fogok ott állni és nézni mikor jön át a macska és vissza zavarjam.Szerintem nefoglalkozz vele, ha ő nem tesz semmit (pl. a szárnyasoknak levágni a szárnytóllából akkor nem tudnak repülni) akkor ne érdekeljen.
2012. nov. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom ezek röpképtelen állatok, és ha a kerítés ellenére is átkerülnek akkor az a másik hibája, a macska meg dettó, de amúgy meglehetne azt próbálni hogy a saját telkeden a szomszéd jelenlétében megpróbáljátok össze szoktatni más állatokkal, szerintem ebben ő is benne lenne.
2012. nov. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"havonta megjelenik egy kacsa vagy pulyka a mi oldalunkon."


Ezt hívják járulékos veszteségnek. A szomszéd dolga gondoskodni arról, hogy ne kerüljenek át hozzátok az állatai, mint ahogy ő se örülne, ha a kutyátok néha valahogy átkerülne és rendet tenne nála.

2012. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez igaz. Tudom, hogy nem a mi hibánk, pláne nem a kutyáé ha egyszer vadász tipus. Mondtuk is nekik, hogy a szárnyaikat meg kéne metszeni, de nem akarjak. Próbáltuk macskákkal összeszoktatni, de semmi esélye. Csak reménykedtem, hogy valahogy meg lehetne tanitani neki, hogy legalább ha meglátom hagyja abba. Párszor már előttem szedett szét macskát, de nem tudtam semmit tenni ellene. Kicsit nagy az a kutya :D Féltem hátha a végén elege lesz ebből valakinek es megmérgezi (az előző kutyánkat megmérgezték mert sokat ugatott)
2012. nov. 26. 16:28
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
khhhm. Ha előttetek szedett szét egy macskát és nem tudtátok letiltani akkor ott a kutya-gazda viszonnyal és a neveléssel nincs minden rendben.
2012. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak én voltam ott... 19 éves kistermetű lány. Tul sokat nem tehettem...lévén egy 60 kilós, erős vadászkutyát nehéz megállitiani ha már elkezdi a támadást egy tapasztalt gazdanal sem. A kutya gazdája hivatalosan az apum, de utána nekem fogad szót leginkább... Pont az érdekelne, hogy hogyan tudnám megakadályozni az ilyeneket.
2012. nov. 26. 18:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Azon, hogy nem hallgat rád a kutya, lehet segíteni, egy jó kutyasulin elmagyarázzák, vagy hívhattok házhoz kiképzőt. De azt ne várd el, hogy békésen végignézze, ahogy egy zsákmány bepofátlankodik a területére... Persze rá lehet tréningezni arra is, csak egy elektromos nyakörv meg egy jó kiképző kérdése.
2012. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!