Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen aranyos és kistestű...

Gabu17 kérdése:

Milyen aranyos és kistestű kutyát tudtok mondani? Nem házőrzésre lenne hanem egy jó és hűséges intelligens társként ha lehet még az az egy feltétel lenne hogy ne kelljen kutyafodrászhoz vinni hanem csak én házilag alkalmanként megfésülném!

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Törpe pincser, mopsz, francia bulldog, boston terrier, tacskó, rövidszőrű foxi, jack russel, vagy bármilyen rövid szőrű kistestű menhelyi keverék.

Szerintem rövid szőrűt válassz, nem jut eszembe egy hosszabb szőrű sem, amit legalább alkalmanként ne kellene kozmetikáztatni. Esetleg a törpe/közép spicc. Vagy a sheltie (de az nagyon drága fajta).

De a fajták közül még bőven lehet szűkíteni a kört. Hol laktok, mennyi időt tudnál vele foglalkozni, sétálásra szánni, tanítására szánni? Akarnál-e esetleg valamit sportolni vele? Szánnál e több pénzt a kutyára (tehát lehet e ritka fajta is) vagy inkább "átlag" kutyaárban gondolkozzunk.

2012. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Én menhelyről hoznék, ahol lehet válogatni. Nekem mindegyik kutyám vagy menhelyről került, vagy befogadott kutyus volt.
2012. nov. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Cairn terrier is ott van még,vagy Norfolk ill. Norvich terrier is,vagy Schipperke talán még a Mudi(ő se egy óriás).az első 3 fajtát nem kell állandóan kozmetikába hordani,sőt az elsőt egyáltalán nem kell másik kettőt néha vagy elég ha géppel le nyíratod bár trimmelve sokkal szebb.ezek tényleg intelligensek ha a fajtát nézzük általánosságban.
2012. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi de elfelejtettem odaírni hogy első kutyám!! :D
2012. nov. 13. 19:05
 5/12 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk szerintem nagy kerttel mivel délelőtt suliban vagyok 6.osztályba járok ezért szerintem napi 2 órát is tudnék vala az udvaron játszani és ebbe a 2 órába belefér az utcákon valósétáltatás is.

Sőt még az esti futásimra is magammal vinném! :D Ezek szempontok alapján szerinted melyik kutyus illik hozzám?Aztán nem szeretnék drága kutyust max. 20.000-Ft.-ért szerintem

2012. nov. 13. 19:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Én eddig a Jack russel terrierre gondoltam.
2012. nov. 13. 19:20
 7/12 anonim ***** válasza:
A Jack russel nagyon eleven,ha nem fárasztod le minden nap könnyen lehet hogy elkezdi felásni a kertet.de ez nem gond akkor tökéletes lehetne feltéve ha nem 20.000ft-os kutyát akarnál.majd rájöttök anyukádékkal hogy milyen drága egy állatorvosi kezelés és a gyógyszerek stb. Inkább fogadj be akkor menhelyről.
2012. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja a menhelyi kutya is lehet beteg de ő legalább ingyen van.
2012. nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. nov. 13. 20:18
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

20.000 ft-ért szerintem nem kapsz fajtatiszta kutyát, max tk nélkül. Ennek vannak hátrányai.


Azok alapján, miket leírtál rövid szőrű lenne neked jó, de ha jól értem, kint tartanád, tehát a felsoroltakat felejtsd is el- pl. bulldogok. Rövidszőrű kistestű kutyát NEM TARTUNK KINT!!!! Rövidszőrű nagytestűt se, ha már itt tartunk.


Szóval vagy egy menhelyi középtestű sűrű aljszőrű- ne aggódj, arra is illik otthagyni azt a 20.000-et mivel oltva adják, vagy SEMMI!!!


Szerintem.

2012. nov. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!