Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki bernáthegyit...

Van itt olyan aki bernáthegyit vagy más kutyát tart lakásba bejárással? Megszokja a kutya a kinti benti létet is?

Figyelt kérdés
Van már egy kutyánk egy japán chin, ő 5 éves és bent van de naponta 4-5 alkalommal kiengedjük az udvarra ilyenkor akár egy órát is elszöszmötöl plusz naponta minimum egyszer sétál. Nála ez bevált. Most szeretnék egy másik kutyust is mellé a párommal a bernáthegyi mellett döntöttünk. Nagy udvarunk van plusz az udvar melletti kis "erdő" is a miénk ami körbe van kerítve. Szóval lenne mozgástere. Járunk sokat biciklizni, futni Tisza partra oda is vinnénk. De nem szeretnénk folyton kint tartani, ő is családtag lenne, de nem tudjuk szeretné e a lakást.
2012. nov. 26. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az a kutya, amelyik ne szeretne a gazdája mellett lenni, ha megengedik neki. A bernáthegyi is boldog lesz, ha bemehet veletek. Ajánlom a Beethoven című vígjáték nézegetését! :)
2012. nov. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a roti jön párszor be a lakásba, persze nincs egyfolytában bent, csak "meglátogat" ha épp bent vagyok sokáig, és nem zavar ha jelen van. (tehát nem épp amikor felmosok, vagy számítógépet vagy akármit szerelek és minden pici kis alkatrész szanaszét van)
2012. nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét kutyám bejárós és szeretnek bent lenni. Az más kérdés, hogy két 60-70 kilós kutya a konyhában elég sok helyet foglal és néha alig lehet tőlük muzdulni, de már megszoktam, hogy vagy a mosogató előtt esek keresztül az egyiken vagy a konyhaszekrény előtt. Amikor aludni megyünk, vagy ha nem vagyunk itthon addig ők az udvaron vannak.
2012. nov. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Imádni fogja. :)
2012. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Biztos szeret majd bent lenni, de minden szoktatás kérdése. Nekem labrador keverékem van. Pici korában nem nagyon engedtük be, sőt szinte sose. Mindig kint volt, jól érezte magát, mai napig szeret szöszölni, jön megy. Nos most meg ha például valami épületbe kellene bemennie szorongva megy be, nem szeret zárt helyen lenni. Elég nagy testű, szereti a teret, el nem tudnám képzelni hogy a konyhában grasszáljon. A kertben jobban elvan. Ha a bernáthegyit be is engeditek, de szokja meg a kerti életet is, hogy ne essen kétségbe ha éjjel is kint marad. Gondolok itt nyárra például, amikor a kutyák nagytöbbsége éjjel a hűvösebb időben szívesebben elvan mint a meleg szobában.
2012. nov. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bernáthegyim van, kicsi korától fogva bent volt, most 7 hónaposnál több de éjjel most is bent alszik, nappal viszont többet szeret kint lenni. Nyáron nem is birta volna a nagy meleget kint. Sokan azt mondják, hogy a bernáthegyit nem engednék be a házba, de az az ők bajuk. A kutya is jobban érzi magát ha mellettünk lehet. Nem egy örök mozgó, elvan egy sarokban. Nyugodtan tarthatod kinti- benti kutyaként, ha megfelelő ételt kap nincs szagja se. Egy szeretni való óriás. Sok szerencsét hozza.
2012. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekünk is volt bernáthegyink gyerek koromban. Majdhogy nem szoba kutya volt.

Szeretett velünk lenni. Nagyon sokat kell fésülni és naponta porszívózni, hogy ne lepjen el a szőre. De megéri.

Nyáron mindig birtokba vette a fürdőszobát. :-) Annak a járó lapján hűsölt.

Gyerekkoromban a szoba szőnyegen aluttunk össze bújva. Nagyon türelmes szelíd fajta.

2012. nov. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia!Persze ,hogy jól érzi magát bent.Egy kutyának mindegy hogy hol van,neki csak az a lényeg hogy minél közelebb legyen a gazdihoz.:)
2012. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bárcsak több olyan kutyatartó lenne, mint te!
2012. nov. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan kint tartom a kutyáimat a kertben, de a férjem nagymamájának adtunk egy kölyköt aki "nálunk nincs kutya a házban" hozzáállást arra cserélte hogy jaj hát hideg van kint csak ma bent alszik azóta 3 éves :) együtt nézik a tv-t


könnyen válnak szobatisztává, és szeretetre méltóak, a fűtött lakásban lehet hogy gyakrabban ki szeretne menni majd, főleg ha kint a hóban szaladgálhat, de nyáron tuti jobban fogja szeretni a hűvös lakást:)


amúgy szeretnek tv-t nézni, vagy csak elfeküdni a hűvös kövön:)

2012. dec. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!