Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A házi kutya és a kerti őr...

A házi kutya és a kerti őr között néhány ember mért nem tud külömbséget tenni? Pl. kizárja a csivavát a kertbe. A nagy bernáthegyit a panelban tartja mint kiskedvenc.

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Nekem kint vannak a kutyáim, de már bocs, nem kerti őrök, hanem a kutyáim akik családtagok... -.-"

Azért amiért te, mert nem értenek a kutyákhoz. Mivel a bernáthegyi egy szelíd maci, és a kutyának nem a hely a legfontosabb, hanem az hogy milyen gazdája van. Ha a gazda jó, akkor a kutya boldogan elél vele. Amúgy meg az ilyen hatalmas kutyáknak sokkal kevesebb mozgásra van szüksége, mint pl egy közepes pásztorkutyának.

2009. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Nem az a baj, ha egy kutyát lakásban tartasz. Mindegy amúgy, milyen fajta, de kutyának kell kezelni a yorkit is meg a bernáthegyit is. Bármilyen kutyát lehet lakásban tartani, ha ki van elégítve a mozgásigénye és kutyaként van kezelve és jól van szocializálva. Viszont az nem fair, ha egy kutyát csakis házörzőnek degradálunk. Nem az a baj, ha kertben van tartva, de attól még neki is szüksége van törődésre, sétára, játékra, nem csak annyira, hogy eléb@sszák az ételt... Viszont azt is szem előtt kell tartani, hogy yorki, csivava és hasonló kutyák nem bírnák a kertben tartást, a legszigeteltebb kutyaházban is megfagynának.

Nekem borderem van lakásban. Megkaptam én is, hogy ez nem lakásba való fajta. Ebben van is igazság, de nem feltétlenül. Mert ha nincs meg neki a napi minimum 4 óra mozgatás, akkor tényleg nem lakásba való. Viszont így, hogy meg van ez adva neki, egyáltalán nem úgy tűnik, mint aki bánja, hogy lakásban van tartva.

2009. nov. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én tudom, csak azért pár ember aki pár ilyen "fázósabb" kutyát kitesz télen... meg a nagy mozgás teret igénylő kutyát bezár egy kis szobába... azokat nem értem akik ezt csinálják..
2009. nov. 5. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kéne általánosítani. Ha le van mozgatva jól érzi magát egy hovawart is a lakásban. És egy jól szigetelt házban is lakhat magyar vizsla.
2009. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

a gazda dönt,hogy ,hol tartja a kutyáját.

van aki rosszul dönt ,és van aki jól.

ki dönti el mi a helyes ?

lehet pokol az élete egy udvari kutyának ( láncon tartva, naponta 1 × lát embert,amikor kaját kap, és csak arra használják,hogy ugasson )

és lehet hogy lakásban él, a gazdikkal, sok-sok mozgással .

házi kutya- kerti őr kutya - szerintem ez rossz megnevezés .

csak kutya van,amit lehet jól és rosszul tartani !

2009. nov. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Igazuk van a válaszolóknak is, de a kérdezőknek is. Például egy kuvaszt hiába sétáltatnak naponta több órát, ez a fajta ahhoz van szokva, hogy óriási szabad tere legyen, amit ő felügyel. Egy yorkit pedig nem zárhatnak ki mínusz 10 fokban, mert nincs akkora bundája, ami megvédené a hideg ellen.
2009. nov. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!