Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 éves kutyám egyre gyakrabba...

15 éves kutyám egyre gyakrabban végzi itthon a dolgát, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Eleve szorulásos, azt már megszoktam hogy olyankor ha 2 óra séta után sem tud tojni, akkor itthon is próbálkozik. A konyhában. De mostanában már sétálni sem akar, hanem egyből feljönni, és nem is próbálkozik lent, hanem a lakásban végzi a dolgát. Már a pisit is. És már nem csak a konyhában :-( Akkor is ha előtte voltunk lent, úgyhogy azt sem lehet mondani hogy nincs eleget sétáltatva.

Nekünk ez rendkívül kellemetlen, mivel van két kisgyerek, az egyik most kezd mászni és mi van ha nem veszem észre valamelyik piszkát a kutyámnak időben?? Már ki vagyok készülve idegileg a sok takarítástól is, az altatás is megfordult a fejemben, csak az tart vissza mikor visszagondolok hogy mióta társam ez a kutya. De az iránta érzett szeretetemet erősen eltompította ez a bosszantó szokása. A férjem meg örülök hogy nem dobta még ki amúgy is csak az én kedvemért tűr meg a lakásban állatot.


2012. nov. 26. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád öreg. Az öregség első jele, hogy ízületes, fáradt, és kevésbé tudja visszatartani a kis- nagy dolgát. Az öreg kutyák pont úgy viselkednek mint az idős emberek. Hűséges társad volt, így elég szomorú hogy öregségére gondot okoz neked. Inkább vegyél neki kutyapelenkát és a gond megoldva.
2012. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoktasd pelenkára. Akkor legalább egy helyre fog járni otthon. De amúgy én megkérdeznék szakembert is, egy alapos beszélgetéssel meg vizsgálódással lehet, hogy kiderülne, miért kezdett el hirtelen inkább otthon pisilni-kakilni.

A szorulással meg kéne kezdeni valamit, doki nem mondta, hogy lehet rajta javítani?

Amúgy meg öreg az a kutya, tessék vele toleránsnak lenni, nem azért ilyen, hogy téged bosszantson. Bánj vele úgy, ahogy majd szeretnéd, ha a gyerekeid bánnának veled, ha megöregszel és összeszarod a lakást, mert hidd el, bekövetkezhet még az is.

2012. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A szorulásról már többször kérdezősködtem, már kicsi kora óta ilyen, de normális választ nem orvostól hanem itt kaptam, hogy olajat öntsek a kajájára. Az valamennyire bevált, de így is beszorul többször. Persze megértem hogy öreg, de attól még az utcán legalább megpróbálhatná, de sokszor nem is akarja. Bezzeg ha tüzel haza sem akar jönni, úgyhogy bír sétálni ha akar. Amúgy megértem őt, csak mikor hasra esek a pisijében meg a kakijában, nehéz megértőnek lenni :-(

A kutyapelenkáról nem hallottam, remélem nem kell ráadni mert a tüzelő bugyit is leveszi. A kommentedből úgy értelmeztem hogy le kell tenni valahova?

2012. nov. 26. 23:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rágugliztál volna, már értenéd. Azt a földre kell teríteni, odaszoktatni, mint a szobatisztaságnál kintre (előny, ha ismeri a "pisilj" meg a "kakilj" vezényszavakat, mert akkor rögtön tudja, mit vársz tőle), és akkor nem fog úszni a lakás. De mondom, én azért megpróbálnám kideríteni, miért nem akarja lent végezni a dolgát.

Nem tudom, milyen fizikai állapotban van, de lehet, hogy egy kis extra mozgatás, vagy ha más nem, masszírozgatás nem ártana, beindítja kicsit az egész szervezetet, a mieink például rögtön mennek kakálni egy kiadós rohanás után, kicsit felgyorsítja a folyamatokat a testedzés. Nem kell vele maratont futtatni nyilván, meg szívinfarktusig hajszolni, csak egy kicsit bepörgetni a kedvenc játékával, vagy igazából bármivel. És próbáld meg nem stresszelni, mert megérzi, ha utálod, és csak rosszabb lesz a helyzet.

2012. nov. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Vidd el orvoshoz nyilván beteg, ne otthon találgass.
2012. nov. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Egyébként nem utálom! :-) A mozgás meg mint írtam nem nagyon akaródzik neki. Csak ha tüzel, illetve amikor az egész család megy le vele, akkor azért nem kell annyit noszogatni hogy menjen már egy kört legalább. Egyébként a negyedikről simán lefutna ha hagynánk de azt sem szabad mert doki mondta ölbe vigyük.

Utolsónak írnám, mint írtam már sokszor beszéltem a szorulásról dokival, többel is, és nem tudott segíteni (vagy nem akart). A pisilés meg nem itthon történne ha az utcán hajlandó lenne egynél többször megtenni.

2012. nov. 27. 11:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Az izületi fájdalmaira milyen gyógyszert kap? Mit eszik?
2012. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid, nagyszüleid már nagyon megöregednek és sokszor kellemetlenek lesznek, náluk is fontolgatni fogod az eutanáziát? És ha a gyerekeid betegednek meg? A kutya nem egy tárgy, amit ki lehet dobni, ha már felesleges vagy problémás. Ne is viselkedj hát vele úgy!
2012. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kap gyógyszert, mert nincs ízületi fájdalma, hanem megelőzésképpen mondta a doki hogy ölbe vigyük lépcsőn, mert rövid lábú kutya. Amúgy meg kiiktattuk nagyjából a száraz tápot, úgysem nagyon szereti és megfigyeltük hogy utána szokott beszorulni. Az altatás meg persze mindig csak hirtelen felindulásból fordul meg a fejemben, és nem úgy hogy szimplán azért mert idecsinál, hanem ha a doki azt mondaná hogy ilyen és ilyen az állapota, és indokolt lehet amúgy is. De azt még a férjem sem hagyná, mert ő is megszerette a kutyát, és azt is tudja hogy rögtön megbánnám és egész éltemben bűntudatom lenne.
2012. nov. 27. 16:29
 10/10 anonim ***** válasza:
De azt mondod sétálni sem szeret, biztos, hogy vannak izületi fájdalmai.
2012. nov. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!