Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kennel köhögést hogyan tudom...

Kennel köhögést hogyan tudom itthon kezelni?

Figyelt kérdés

lakásban tartott kutyus,szüleim kutyájától kapta el amikor kivittem hozzá játszani..

Sajnos most jelenleg nem tudom orvoshoz vinni mert hónap vége van és eléggé kiürült a kassza... amíg nem tudom el vinni,hogy kezeljem itthon?


2012. okt. 29. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy. Mivel vírus okozza, ezért az alap betegség magától elmúlik. De mivel szinte minden esetben van szövődménye, ezért az antibiotikumos kezelés is szükséges. Ha ez nem történik meg, akkor legkülönfélébb, súlyos szövődmények alakulhatnak ki, pl. tüdőgyulladás, szívizom gyulladás. Szóval vagy megoldod, hogy minél hamarabb (ma) orvoshoz vidd, vagy kockáztatod, hogy hiába érkezik meg a fizud egy hét múlva, addigra már az se lesz elég a kezelésére.
2012. okt. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, és nagyon erős a kutyád immunrendszere, akkor hársfatea elég lesz. HA nincs szerencséd, akkor a hársfa nem elég, kialakulnak a szövődmények, amik a kutya életébe is kerülhetnek.
2012. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Súlyos tüdőgyulladást okozhat ami minden esetben halálhoz vezet. Ha kölyök kutya akkor nagy veszélyben van. Itass vele hársfateát. Antibiotikumra van szüksége. Mi 3800Ft-ot fizettünk a dokinál.
2012. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi, mivel kutyasulizunk évente kétszer átesünk rajta. Én csak az elsőnél adtam antibiotikumot, a másodikkal voltunk orvosnál, de az antibigyót már nem váltottam ki, mostanra nem szoktam belőle ügyet csinálni.

Amit adni szoktam: echinacea csepp, lándzsás utifűszirup (ezt fecskendővel szájba). Ilyenkor nem szabad, hogy olyat kapjon enni, ami irritálhatja a torkát, tehát a tápot áztatom. Van, hogy vörös hagyma teával, van, hogy kamillával vagy hársfával. A vizét is ezek valamelyikére cserélem, pici mézzel édesítve hajlandó meginni. Ja és ilyenkor szoktam sós vizet párologtatni a lakásban, mert az fertőtleníti a levegőt.

Általában 2-3 nap alatt sokkal jobban van. Persze ha nem javulna, vinném orvoshoz.

Viszont azt tudni kell, hogy az első eset mikor elkapja a kutya, sokkal súlyosabb lefolyású, mint a sokadik. Az immunrendszer ugye úgy működik, hogy ha már találkozott valamivel, akkor arra fel van készülve, amivel még nem találkozott, az viszont kihívást jelent neki. Tehát ha most kapta el először, akkor inkább menj orvoshoz, nem sokkal drágább, mint megvenni a természetgyógyászati készítményeket.

2012. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp szüksége van antibiotikumra ahogy előttem írták. De az orvosok se mumusok,ők is emberek,én is a küszöböt rágom hogy még egy hét a fizuig és ez mindenkinek nehéz,meg fogják érteni a részletfizetést kérsz,vagy később tudsz csak fizetni,főleg hogy most eléggé tombol ez a járvány. Vidd el nyugodtan!
2012. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Szájtátva olvasom a hozzászólásaitokat.

Amióta az eszem tudom /nem vagyok már mai csirke/ mindig volt kutyánk, de egyiknek sem volt kennel köhögése. Most hogy jobban belegondolok, nem is igazán tudom milyen ez a betegség. Lehet hogy butaságot, írok, de a Béres csepp jó immunerősítő, így segít a betegség legyőzésében.

Jobbulást és mielőbbi orvost a kis betegnek!

2012. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! A kennelköhögés olyasmi mint az emberi influenza. Csak kutyáról kutyára terjed. Olyan helyen bukkan fel leginkább ahol sok kutya van összezárva, viszont nagyon fertőző. Végzetes kimenetelű betegség lehet, főleg ha a kutya nem volt korábban kennelköhögős, és kölyök vagy öreg kutya.
2012. okt. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszodat! :)
2012. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!