Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől van hasmenése a kutyámnak?

Chrisnewland kérdése:

Mitől van hasmenése a kutyámnak?

Figyelt kérdés
2 hónapos golden retriever kölyökről van szó. Amikor még hozzám került teljesen rendben volt a széklete, majd pár napra rá hirtelen jött egy 2 napos hasmenős incidens. Először a tápváltásra gondoltam, próbáltam apránként adagolni neki az újat (lehet, hogy később kellett volna), viszont sok más tényező is közrejátszhat. Sok a macska a környéken, esetleg találkozhatott valamelyiknek az ürülékével. Még nincs meg a 2. oltása. Találkozott több emberrel és pár kutyával is rendszeresen. Mivel a hasmenése nem múlt el, elvittem állatorvoshoz, aki szerint mindezek egyszerre összejöttek a költözés okozta stresszt hozzávéve, és valami kis fertőzést elkapott. Kapott 2 szurit (gondolom antibiotikum), pasztát pedig azóta is kap. Diétaként főtt rizst+bármilyen húst javasolt, be is tartottam, 1-2 napig rendben is volt a széklete (bár nem volt sziklaszilárd), és most megint előjött a hasmenése. Most már tudja tartani, de az első alkalommal a szobába csinált be, pedig nagyon okos kutya, 90%-ban kint végzi a dolgát. Olvastam itt valahol, hogy valaki kutyájának a rizstől volt hasmenése, ezért ma már tésztát adtam neki ahelyett, hátha az a baj. Azóta váltottam száraz tápot is, amit csak pár szemet raktam a kajájára, nehogy az legyen a probléma (ez már Hill's Science Plan puppy). Esetleg kihagytam valami tényezőt vagy ezek közül lehet valami? Nem nagyon akar most sem múlni, sőt már elég leveses a széklete. Egyébként nagyon jó közérzetű, vidám, játékos ennek ellenére is, ezért nem gondoltam betegségre. A doki szerint kevés volt az egy szurizás, pedig már attól is jobban volt, szerinte most 3 egymást követő napon kéne (szerintem felesleges és drága is). Esetleg férges lehet? Attól lehet hasmenése? Ha adok neki féregtelenítőt, az okozhat bármilyen gondot? Elvileg mielőtt hoztam adtak neki, de kitudja. Vagy ételallergia? Vagy csak simán a stressz? Volt, hogy le kellett adnom megőrzésre pár órára, mert suliban voltam.

2012. nov. 27. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül a gyors tápváltás a ludas hanem lehet maga a táp. Nekem a hill's től és az acanatól is ment a hasuk. De a taste of the wildra 2nap alatt váltottunk és semmi bajuk nem volt pl.
2012. nov. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a tészta nem fogja meg a hasát, adj neki továbbra is rizst,főtt répát és húst, illetve vegyél az állatpatikába bélflóra helyre állítot,nem tudom mi a neve,de ha mondod,hogy bélflóra helyre állító pasztát szeretnél tuti mutat majd egy olcsóbbat és egy drágábbat,mi a drágábbat vettük (zöld volt a külseje és azt hiszem egy fehér kutya fej volt rajta) 2 ezer ft körül volt..


lehet,hogy érzékeny a gyomra,így inkább érzékeny gyomrú kutyáknak való tápot vegyél, nekünk a Pro Plan lazacos kölyök tápja bevált,mert a mi kutyánknak is hasonló baja volt..

2012. nov. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első tápváltáskor még nem hill's-t adtam neki, csak megijedtem, hogy esetleg a gagyi minőségű táp az oka, és ezért vettem inkább minőségit.

Az imént hányta ki a tésztát, úgyhogy tényleg rossz ötlet volt. Rizst meg húst már 3-4 napja kap, de nem láttam sok javulást.

De akkor nem érdemes a dokit zaklatni ezzel? Biztos, hogy a kaja az oka? A hill's-ből csak pár szemet kapott... tényleg szinte semmit.

2012. nov. 27. 10:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Férgesség is okozhat hasmenést, de akkor pókhasa lenne, bár nekünk pl. egy ritka féreg miatt volt, ami miatt nem volt pókhasa. Egy székletmintát nézetnék, abból tutira kiderül minden. De válts dokit ha ez nem tetszik
2012. nov. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok

jobb ha elmész a dokihoz ismét vagy talán menj el egy másikhoz..


off :egyszer a másik kutyánknak erős bélgyulladása volt (véres hasmenés) és akihez jártunk doki csak rizses diétát írt fel meg egy gyógyszert ,nem javult a helyzet újra elvittük megint ugyanazt javasolta,de ismét nem múlt el,elvittük egy másik dokihoz és ott teljesen más gyógyszereket kapott,meg bélflóra helyre állítótt meg vagy 2 féle tablettát kellett neki adni és meggyógyult, mondjuk akkor 3-4 hétig rizsen és főtt répán meg huson élt,de rendbe jött!! utána fokozatosan több tápot tettünk a kajájához, akkor Acana hipoallegrén tápját vettük..

2012. nov. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg tölgyfakéregteát adni neki. Nekünk bevált. Ha nem issza, hígítsd fel mégjobban vízzel.
2012. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!