Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma jártam egy magán menhelyen,...

Adry16 kérdése:

Ma jártam egy magán menhelyen, és van ott egy 3 hónapos Dobermann kölyök, azt mondták hogy kiskoráben sokat kikapott valószínűleg, mert nagyon fél, és sérülések s voltak rajta. Többi lent. Örökbefogadjam?

Figyelt kérdés

Szerintetek ha örökbe fogadom nagy korába nem lesz agresszív? Vagy esz valami furcsaság vele? Emlékezni fog a történtekre?

És úgy általánosságban ha a Dobermant bánták kicsinek nagykorába agresszív lehet?


2012. nov. 27. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg van a kutyaneveléshez szükséges tudásod, akkor egy félős kutyát is lehet bizalmassá tenni, vagy ha van időd és pénzed arra, hogy kutyaoviban kezdjetek, és kutyasuliban folytassátok. Mivel a dobi alapvetően munkakutya, fontos is, hogy megtanuld hogyan kell engedelmes munkára tanítani, mert eleve igénye is van rá.
2012. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sippara ***** válasza:
Ha félős (ráadásul munkakutya), jól gondold meg. Ha veled minden rendben van (tudás, tapasztalat, kiállás, egyéniség terén) és még oviba-suliba is jártok, akkor semmi gond nem lesz, de ha a felsoroltakból bármi hiányzik, akkor a szó szoros értelmében akármi történhet (lehet felnőttként félős, agresszív, de persze az is megeshet, hogy "magától" normális kutya lesz belőle).
2012. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Mindig a gazdán múlik minden! Persze nem árt, ha van tapasztalatod.

A mi kutyánk is menhelyes volt és valószínű, hogy bántották is bár ő nagyon barátságos volt akkor is, amikor elhoztuk. :)


Szerintem olvasgass kutyás könyveket, gyűjts össze 1-2 infót. Ha következetesen tudod majd nevelni, mindegy, hogy milyen előélete volt szegénynek, mert TE fogod kinevelni a rosszat belőle.

Nyilván nehezebb lesz, mint egy "nem sérült" kutyával de ezt vállalnod kell ha örökbe fogadod. Amúgy a menhelyes kutyák szerintem jobban ragaszkodnak majd. A miénk is sokkal hálásabb, mint pl az előző kutyám, aki nem menhelyről volt való.


Amúgy az emlékek megmaradnak de nem biztos, hogy olyan erősen. Valamennyire mindig is emlékezni fog a rossz előéletére de a gazdinál nem arra koncentrál egy kutya. A kutyáknak a Most számít inkább.

2012. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát a kiskutyáknál a 8-12 hetes kor nagyon fontos szakasz . Azok a dolgok amiket ebben a korban tapasztalnak, tanulnak, átélnek, sajnos egész életükben végigkiséri őket. Valamennyire ki tudod belőle venni, de tökéletes sosem lesz.

El tudod érni, hogy a családdal barátokkal, ismerősökkel normális lesz, de igenekkel szemben tartozkodó. Attól is függ, hogy embertől, illetve állattól szerzett-e negativ tapasztalatot. mellesleg sosem fogom megérteni, hogy lehet bántani egy 3 hónapos kiskutyát:((((

2012. nov. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rajtad és legfőképpen a nevelésen fog múlni, milyen lesz nagykorában. A kutyák, akiket bántottak és emiatt félősek, még rehabilitálhatóak. Mi is külön foglalkozunk a félős kutyákkal a menhelyen (önkéntesként), és akár pár alkalom alatt látványos változásokat érünk el. Pl. volt egy kutyus, akit szintén vertek, eleinte elbújt előlünk, behúzta fülét-farkát, ha a kezünket közelítettük felé, mert azt hittem meg akarjuk ütni... Ma már boldogan játszik a többi kutyussal, jön, hogy simogassuk, szépen sétál pórázon, szóval "normális" kutya lett belőle.

Természetesen egy ilyen kutyus tőled is maximális figyelmet igényel! A helyedben szakember segítségét kérném, és később kutyasuliba is elvinném, főleg ha nincs sok tapasztalatod a kutyákkal kapcsolatban.

Hidd el, egy bántalmazott kutyus is ugyanolyan hű társad tud lenni, de eleinte kiemelt figyelmet és törődést igényel, csak akkor fogadd örökbe, ha felkészültél rá!

2012. nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
örökbefogatam a kutyust :) 4 napja van nálam és már sokkal barátságosabb :) köszönöm a válaszokat
2012. dec. 1. 12:45
 7/8 anonim ***** válasza:
De jó, örülök neki! Sok boldog együtt töltött évet kívánok! (5-ös voltam)
2012. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szuper! Sok sikert továbbra is és legyen ám kitartásod!! :) Remélem azóta is jól viselkedik a kutyus.
2013. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!