Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nevelése, kiképzése...

Sága kérdése:

Kutya nevelése, kiképzése hogyan? (a többi lent, bocs hogy hosszú)

Figyelt kérdés

Az volna a kérdésem,hogy a nevelésére jó ha Korom Gábor Neked Ugatok! c. könyvét használom(nekem tetszik,már beleolvastam),vagy inkább Cesar Millan Hogyan neveljünk tökéletes kutyát c. könyv a jobb(ezt kaptam ajándékba de nem tetszik kb. a 3/4-énél tartok de leraktam amikor elkezdett energizálni)?

Másik kérdésem amibe nem tudok dönteni,hogy klikkerrel vagy anélkül képezzem ki?

Idáig a 101 kutyatrükkből tanítom és tökre tetszik a könyv, a kutya tud már ülni,feküdni,maradni,apportírozni (ez még tökéletesítés alatt),helyére menni,ereszd,tied stb.Ezek mellett tanulja természetesen a falkavezéri dolgokat is,meg a pórázon sétáltatást.Ja kölyök cocker spánielről van szó lassan 4 hónapos lesz kb 1 hónapja van nálam azóta tanult ennyi mindent.

Előre is köszönöm a normális válaszokat.



2012. nov. 24. 08:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem,hogy a kutyabeszéd értelmező szótárat is olvasom,hogy tuti értsem én is az ő jelzéseit,meg mert érdekes.
2012. nov. 24. 08:38
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt a módszert alkalmazd, amivel könnyebben tudsz azonosulni! Ha feláll a szőr a hátadon az energiáktól, akkor CM nem neked való. (Én se szeretem.) Klikker dettó, ha neked jó a hagyományos módszer, akkor nem muszáj, viszont később nehezebb lesz átállni a klikkerre. Akkor érdemes klikkerezni, ha formálással akarod tanítani és szellemileg lefárasztani a kutyádat. De ez is olyan, hogy van aki annyira idegenkedik tőle, hogy hiába kényszerítené rá magát a klikkerezésre, ha nem szereti, akkor a kutya se fogja szeretni.
2012. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi a választ ment a zöld.Amúgy én túl bonyolult dolgokat nem akarok megtanítani neki csak pl alapok meg néhány közepesen nehéz trükköt ennyi nem akarom pl kosaraztatni meg fociztatni stb.
2012. nov. 24. 09:48
 4/6 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy az alapokkal tisztában vagy, a konkrét technikákat meg kipróbálod, és amelyik működik, amiben komfortos vagy te is és a kutya is, az fog megmaradni. Személy szerint én is rosszul vagyok a csittegéstől, meg az energiáktól, Korom Gábort viszont nagyon szeretem, de van amiben vele sem értek egyet. Hidd el, kialakul ez majd nálad is, nem kell szentírásnak tekinteni, a kutyázás lényege a jó időzítés, és a kreativitás :)


Klikkerrel szerintem is akkor érdemes foglalkozni, ha elkezdesz formálással dolgozni. Ami borzasztóan izgalmas dolog neked is, és a kutyádnak is, fejleszti a probléma megoldó képességet, a kreativitást, leköti a kutyát, és szellemileg is lefárasztja (hideg téli estéken áldom az eszem, hogy belekezdtem). Pláne kölyökkel elkezdeni tényleg zseniális lehet, én biztos csinálnám. De ha neked erre nincs igényed, vágyad, akkor az alap dolgokat a 101 kutyatrükkből is simán megtanítod, főleg ha a szóveli dícsérettel is jól tudsz időzíteni.

2012. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, hogy úgy csináld, ahogy neked fekszik. Ha klikker nélkül is megy a tanítás, nem kötelező használni, de egy próbát megérhet, hátha megtetszik.
2012. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a segítségeket és persze mentek a zöld jelek.
2012. nov. 24. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!