Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám lekötni a kutyát,...

Mivel tudnám lekötni a kutyát, h ne sírjon utánunk? Vagy merjem elengedni a kertben?

Figyelt kérdés

10 hónapos kistestű keverék kutyust kaptunk. Sajnos a kerítést nem tudtuk megcsinálni, így sajna egy vezető szálon fut neki egy lánc így van mozgástere bőven, kis ház van amibe bújjon, kaja, víz is van a házikó mellett. Nem lakunk kint, ez egy kis telek. Hogyan kössem le akkor mikor nem vagyunk ott? Napközben kb 6-7 órát vagyunk a kertben összesen, addig szabadon van, nem megy el. Első naptól tudja a behívást.

Na szóal a kérdésem az, h mivel kössem le, h ne sírjon egyedül? Meddig fog még sírni szegénykém? Vagy merjük elengedni? (Egyszer kiszabadult és nem ment el). De azért nem akarjuk, h elmenjen. 4 napja van itt.



2012. nov. 26. 19:52
 1/8 Hovarju ***** válasza:
100%

Szóval, ha jól értem: a kutyus, akit négy napja kaptatok, ki van kötve egyedül egy üres telken, ahol folyamatosan előtte van az étel és a víz. Napi pár órát ott vagy ahol ő, egyébként meg tök egyedül van.


Hát szerintem előszőr, jó lenne, ha kicsit utána olvasnál a kutyatartásnak.

Egy kistestű kutyusnak nem túl jó, ha egész télen a kertben lesz vezető láncon. Az sem túl jó. hogy egész nap előtte van a kaja.

Tényleg nincs lehetőség a kerítés megjavítására? Szegény kutyusnak jobb lenne szabadon. Jó lenne neki egy szigetelt kutyaház, ahová be tud menni a hideg elől.


De szerintem leginkább társaságra lenne szüksége. Nincs lehetőség arra, hogy hazavidd?


Na de hogy ne csak offoljak:

Szerintem addig ne engedd el, amig kit tud menni a kerítésen, megszökhet és elütheti az autó.

Ami talán még rosszabb, hogy ha rossz a kerítés és egyedül van, akkor más kutya vagy ember is be tud menni és bánthatja a kutyádat.

Hagyj neki rágcsálni valót. (pl.préselt csontot, esetleg valami olyan játékot, amit meg lehet tölteni étellel és akkor egy ideig elfoglalja magát, amig kibányássza az ételt.

Sírni biztosan sokáig fog még, de idővel megszokja.

Engem sokkal jobban aggaszt, hogy kistestű. Ki fog hűlni télen.

Nem tudom mit kap enni, de jó lenne ha valami energiában gazdag ételt kapna. Szüksége lesz plusz energiára, hogy tudja fűteni magát.


Biztos, hogy azt szeretnétek, hogy igy élje le az életét?

2012. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Nagyon sok mindenben egyet értek az első hozzá szólóval. Egy kutyának(akármennyire is furán hangzik sok embernek), de társra van szüksége, hisz a kutya is egy érző lény. Tapasztalom az én, szintén keverék kistestű kutyámon,akit egyszerűen megzabálok,annyira szeretem, hogy imádja az ember közelségét és igen is igénye van rá.

Tényleg én se ellened akarok beszélni,hisz úgy vélem jó ember lehetsz,ha így aggódsz érte,de gondolj bele, mit érezhet ő. Nem érti,h MIÉRT VAN EGYEDÜL? Miért "hagyták el", miért pont egy láncra kikötve??

Egy idő után biztosan beletörődik a helyzetébe és rá fog jönni,h akármennyire is sír, láncon marad:(, ez persze szomorú. :( Meg ugye itt vannak a csípős, hideg esték és lassan nappalok.

Ő most az üres telketeket védi? Vmikor oda fogtok költözni? Vagy hogy van ez? Mert,ha kevés időről van szó,akkor lehet sok látogatás mellett ott tudod hagyni,ha más választás nincs,de ha ez hosszú távú dolog lesz neki,akkor az szenvedés inkább,mint élet...

Szerintem is jelenleg úgy tudod könnyíteni a helyzetét,ha vmi kis játékot oda viszel neki,hisz 10hónapos, meg rágcsákat...ha elmész tőle,akkor beszélj hozzá,hogy vissza fogsz jönni....aranyszíve,remélem minél előbb jobb sora lesz!

2012. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, h hiába pofazom, h csináljuk meg a keritest, a család és sajna a párom szerint us így jó ahogy van és csak tavasszal lesz mód kerítésre. Amúgy testhezallo haza van nem kicsi, nem is nagy van benne egy kiló ruha, pulcsi ilyesmi. Kint vagyunk vele amennyit lehet. Kiköltözni két év múlva tudunk akkorra lesz kész a ház. De én egyedül, h győzzem meg őket, h nem jó így a kutyának? Az erezzetek magatokat a helyébe és az allatkinzos szöveg is inkább ellenszenvet váltott ki. Vissza akarják akkor vinni a menhelyre... Micsinaljak????
2012. nov. 26. 22:48
 4/8 Hovarju ***** válasza:

Gondolod, hogy ha a kutyus így él két évig (ha él addig), akkor utána be fog tudni illeszkedni közétek?

Nem bántani akarlak, csak kíváncsi vagyok.

Nem lehet addig valamilyen módon veletek? Akár napközben a garázsba zárva? Ha semmiképp sem megoldható, akkor lehet, hogy kegyetlenül hangzik, de jobb lenne visszavinni a menhelyre és keresni neki egy megfelelő gazdit.


Ha tudtátok, hogy két évig egyedül lesz, miért vállaltátok el?

Kölyök még, én továbbra is a téli hidegtől féltem. Ha legalább nagytestű szőrős kutya lenne.

2012. nov. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én nem akarok jönni semmiféle állatkínzós dologgal. Talán annyit megtehetsz,hogy hozzá szoktatod a lánc nélküliséghez. Írtad,h sok kis meleg cucc van neki házában, ha nem fújja majd télen be a havat hozzá, meg a szél se csapkod be hozzá,akkor bele tud bújni a meleg holmikba és azok melegíthetik(igaz kölyök). De én azt tanácsolom így kívülállóként,h azért a szabadságtól ne foszd meg, vhogy csak meg lehet csinálni a kerítést ideiglenesen (léceket odatenni,nagyobb köveket...nem tudom milyen állapotú rést kell eltüntetned),de legalább már a magányban az nagy szó lenne neki,ha szabadon bóklászhatna,szaglászhatna. Talán akkor sírást is előbb abbahagyná.

Menhelyre vissza? Hát, csöbörből vödörbe. Ott se jó a helyzet. Ha jól gondolom,ott meg "kalitkában" volt. :(

2012. nov. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki még egy vagy két hét és nem kell láncon lennie, mert lesz csinálva kerítés. Nagyon bízom benne, h nem csak üres duma, mert a szívem szakad meg, sír futkos stb. Meg mikor hívogatnak minket a szomszédok mobilon, h hát a kutya beleakadt valamibe...
2012. nov. 27. 18:00
 7/8 anonim válasza:
De jó!!! Jó,hogy nem hagytad ennyibe és lelkiismeretesen álltál a kutyus mellé...sokan "nemtörődöm" módon képesek lettek volna észre sem venni a kutyus érdekeit, legalább TE egy vagy a sok közül! Legjobbakat a kutyusnak és neked is!:)
2012. nov. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tényleg remélem, h lesz valami, mert ez így tarthatatlan. Nagyon sok dolog volt amit elkezdek aztán nem fejezték be, vagy megrendelt valamit a neten aztán ott pihen a fiókban, nem használja. Ma adja le a rendelést csak összenézi a legolcsóbb helyeket, Ő a netes vásárlás híve. Láthatatlan kerítés lesz egyenlőre, mert ideiglenes kerítésről (foltozásokról és egyebekről) szó sem lehet. Tavasszal meg teljesen újat akar, új betonalap, új váz, és fakerítés, mert a drótot elrágta. Szóval egyenlőre így állunk, remélem nem csak terv marad.
2012. nov. 28. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!