Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy 8 hónapos shar-pei-...

Kaptam egy 8 hónapos shar-pei-t. Nem hallgat rám, ha szólítom. Előző gazdiját ha meglátja ugrál, csóválja a farkát, egyébként egykedvűen járkál. El fog fogadni gazdijának?

Figyelt kérdés
Szeme csukva volt hónapokig, 3x kamilláztam, és kinyílt neki, még kicsit csipás. Ha pórázra teszem, nem mozdul.

2012. nov. 27. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy idő után valószínűleg igen, de gy kutya nagyon ragaszkodik a gazdájához. Minél több időt töltött már az előző gazdijával, annál nehezebb lesz neki megszeretni valaki mást.
2012. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
El fog fogadni, csak időbe telik. Foglalkozol vele szépen és majd rád is fog hallgatni, bár olykor szelektív a hallásuk. Szemét érdemes lenne megmutatni orvosnak, ha eddig még nem látta. Nyakörvhöz hogy viszonyul, mert ha azzal semmi baja, akkor tedd rá a pórázt és dobd le a földre, had közlekedjen vele, szokjon hozzá, ha nem foglalkozik, akkor jutalmazod.
2012. nov. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyakörvvel semmi gondja. Már hagytam pórázzal sétálgatni egyedül, de ha vezetni akarom, nem nagyon enged, ha éppen szimatol, akkor talán 10m tesz meg velem. Póráz bal kézben, röviden, kutya orra a térdem mögött.. ezt hallottam, próbáltam, de ha nem akar jönni, akkor csak emelgetem a nyakánál (szegényt), hogy lépjen utánam, nem hagyja magát.
2012. nov. 27. 20:35
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Muszájösszetalálkozgatnotok az előző gazdával?
2012. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha adnál időt annak a kutyának megismerni téged, az új helyét, stb?
2012. nov. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma először boldogan várt itthon a kutya... :) Az előző gazdi 7 éves, és a sógorom... Ezek a találkozások akadályozzák a kutyát? Mennyi idő alatt tudom kezembe venni az irányítást? Ha foglalkozom vele, tanítom, azt milyen hosszú ideig tegyem? Vagy amíg meg nem anul egy vezényszót?
2012. nov. 27. 22:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Sharpei egy 7 évesnek? Ez vicc...

Igen szerintem nagyon is hátráltatja a kutyát, ne találkozzon vele addig, amíg el nem fogad Téged!!!

Bocsi az egybeírt szövegrészért, véletlen volt!!!

2012. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kutya annya az idősebb sógoromé, és ez oda született. Nem volt tanítva semmire, és egészen kiskora óta így nevelkedett. Mivel a kisfiú játszott vele, (gondolom lovacskázott vele, húzta-nyúzta, átesett rajta) ezért állhat hozzá úgy mint gazdihoz. Lényegében nem volt gazdája, hanem családtag volt.
2012. nov. 28. 08:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Az kutya függő is, hogy mennyi idő alatt fog megtanulni egy parancsszót, amíg meg nem tanulja, addig gyakorolni kell vele, utána már nem kell olyan intenzíven, de azért használgatni kell azt a parancsot. Próbálj meg minél kevesebbet találkozni az előző gazdival. Szeme nem lehet, hogy azért csipásodik még mindig, mert nincsenek kifordulva a szempillái?. Sétáltatás közben próbáltad már valamivel motiválni?
2012. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak dicsérettel, és simogatással, ha jön mellettem, de még nem fegyelmezett. Majd jutalomfalattal is megpróbálom. Nézek sok videót kutyakiképzésről. Shar-peitbe lehet tanítani őrző-védőnek?
2012. nov. 30. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!