Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dog dancing vagy agility?

Dog dancing vagy agility?

Figyelt kérdés
Ti melyiket választanátok és miért? Ha csak egyet lehet :)
2012. nov. 27. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az agility. Mert szerelem :o)))

Egy agility verseny sokkal objektívebb, leesik a léc vagy sem, gyorsabb vagy sem... Tanítani is jobban szeretem. Kijön benne a kutya karaktere, munkához való hozzáállása, gyorsasága. Emellett talán természetesebb a kutyának.

Nem mondom, h a DD rossz, de én biztos h az agilityt választanám.

2012. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Agility, mert nekem az fekszik jobban, szükségem van konkrét célokra, egy határozott irányvonalra; dog dancingben ez nincs meg, tanítgatsz trükköket, és egyre jobban összeállnak a dolgok, de nekem akkor is kicsit megfoghatatlan, nincs meghatározott cél, csak csináld, csináld, csináld, amíg meg nem unod. Az agility teljesítmény ráadásul egy mérhető dolog, másodperc, hibapont, szóval számolják az eredményt; a dog dancingben viszont mindenki egyedi, nehezen összemérhető dolgokat csinál, kevésbé érvényesül a versenyszellem. Mondom, nálam. Ettől még nem rossz a dog dancing sem, csak nekem kevésbé fekszik :) Akinek pont inkább szabadságra van szüksége, hogy ne legyen korlátok közé szorítva, annak bizonyára nincsenek ilyen fenntartásai :)
2012. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Dogdancing, de inkább a nagyobb versenyek, nem az ilyen amatőr kis izék. Szerintem a dogdancing sokkal érdekesebb, esztétikusabb látvány és a feladatok is sokoldalúbbak. Az agility meg milyen? Ha jó a kutya, olyan gyorsan végigmegy a pályán, hogy követni sem tudod. Persze azért szeretem nézni, de közel sem olyan szórakozás, mint egy több perces műsor. Plusz az esélyek is sokkal igazságoabbak egy dogdancing versenyen.
2012. nov. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy az agility lassan olyan mint sok emberi sport. Gyakorlatilag ma már minden csak másodperceken vagy annál kevesebben múlik. És ez az amatőr közönségnek nem érdekes annyira, sem a rosszabb versenyzőknek. Szűkíti azok körét akik igazán élvezhetik, mert értik és jók is benne, és a többiek kizáródnak és akkor megint jön csoportosulás és mindenki nézhat csúnyán a másik csoportokra... Mi lesz akkor amikor már nem lehet több rekordot megdönteni? Ezen gondolkozom, úgy mint az úszás, futás stb témakörnél is.
2012. nov. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Rossz irányba gondolkozol. :o))

Abban igazad van, hogy századokon múlik. De ezek a századok meg a felvezetőn és a kutyán múlik. A felvezető tanításán, a különböző vezetési technikákon és választott íveken, azon h ott tudsz-e lenni fejben 1000%-ig abban a 30x másodpercben. Mert egy hiba, egy kimaradt, elkésett vagy túl hamar megtett mozdulattal jobb esetben csak egy nagyobb íve lesz a kutyának, rosszabb esetben kizárnak.. :D De pont ez a szépsége. A koncentráció a pályán, és a precíz tanítás. Megértetni a kutyával h mit akarunk tőle és ezt átadni a pályán a másodperc töredéke alatt.

És visszatérve a gondolatmenetedhez, amennyire én látom, akik nincsenek benne a topban azokat inspirálja a teljesítmény, h benne legyenek. Nincs mutogatás. Akit meg nem motivál a teljesítmény, mert a just for fun kedvéért fut annak mindegy, h közben ki nyer. Agilityben elsősorban mindenki magát győzi le a pályán. Ha tudod h kihoztad magadból és a kutyából a maximumot akkor elégedetten jössz le a pályáról.

És nincsenek rekordok... milyen rekordok lennének? Címek vannak, ennyi. Az úszással pont nem összehasonlítható.

2012. nov. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az esélyek igazságosabbak dog dancing versenyen? Ezt hogy kell érteni? Abszolút nem ismerem azt a rendszert, érdekel, mi alapján döntik el, ki volt aznap a legjobb, hogyan lehet összemérni ilyen teljesen különböző probukciókat :)
2012. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én semmi rosszat nem mondtam az agilityről, csak hogy engem miért nem érdekel fog meg annyira. De nézni szeretem. Nincsenek rekordok? Nem az nyer aki a leggyorsabb (mert ugye ma már hibapontok gyakorlatilag feleslegesek, hisz még akkor sem sok esélyed van nyerni ha hibátlant futsz)? De mi van akkor ha már nem lehet gyorsabban futni? Nézz meg egy pár éves videót, a mostaniakhoz képest szinte nevetséges totyogás. Mi lesz pár év múlva? Fénysebesség? Én csak azt próbálom érzékeltetni, hogy a dogdancingben legalább látom a végtelen fejlődés lehetőségért, hisz minden kűr más és más, az agility hova fejlődik egy (sebességen) ponton túl? Legfeljebb ha megváltoztatják a szabályokat vagy a feladatokat. Az emberi sportokat csakis abban hasonlítottam a kutyáshoz, hogy ott is a gyorsaság számít.
2012. nov. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy kell érteni, hogy a dogdancing versenyen kiállhat egymás ellen egy csivava és egy dog (költői túlzás persze), és mindkettőnek egyforma esélye van, ha megfelelően vannak kiképzve. Az agility pedig mára (ugye a sebesség miatt főként, amint említettem) gyakorlatilag beszűkült néhány divatos fajtára, és ha nem ezekkel mész oda ki is röhögnek, hogy nem fogsz tudni elérni vele semmit. Amúgy egyikben sem versenyzek még, szóval nem arról van szó, hogy hazabeszélek.
2012. nov. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden pálya más és más. Pont ez az ha megnézel egy 5-6 évvel ezelőtti akár VB pályát is, ma már nem sok kihívás van benne. Tehát a pályák technikássága fejlődik. Ezen kívül a megoldások sokszínűsége. Az h hol hogyan tud az ember még időt nyerni, még szűkebben fordítani a kutyát, még gyorsabb zónát csinálni. Az agility egy nagyon dinamikusan fejlődő sport.

A dd-ről nem tudok nyilatkozni, mivel nem ismerem, nem voltam még versenyen, csak youtube-os videókat láttam.

2012. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, értem már, mire gondolsz :)


Azért szépen kijött itt, mennyire eltérő személyiségjegyek kellenek ahhoz, hogy jó legyél egy sportban, és szeresd :)) Felesleges is összehasonlítgatni szerintem; ami az egyikünknek előny, az a másiknak hátrány, ettől szép az élet :)

2012. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!