Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért agresszív, ha fésülni...

Miért agresszív, ha fésülni akarom?

Figyelt kérdés

Amúgy aranyos kutya, de ha elkezdem fésülni, harapgálja a kezemet. Mondjuk a fésűt meg megakarná rágni. Nem érti, mit akarok, vagy csak nem szereti? Eddig jutalomfalattal neveltük, de most rá se bagózik, ha meg akarnám dícsérni/jutalmazni. Nem vagyok vele akaratos, de tutyi-mutyi sem. Ma 4x 5 percet "fésültem", utána hagytam pihenni, mert teljesen idegbeteg lesz. Ha meg nem harapgál, akkor lefekszik és forgolódik. Új neki még, de miért nem bízik meg abban, amit csinálok? Nem hiszem, hogy fáj, mert óvatosan csinálom.

golden retriever mixecske egyébként.


2012. nov. 28. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a leírásodból úgy tűnik játszani szeretne a fésűvel. :) Mennyi idős a kutyus?

Ha harapdál, határozottan szólj rá, hogy nem, nem szabad! Először csak rövid ideig fésülgesd, ha jól viseli kapjon jutifalit. Majd egyre tovább tartson a fésülés. Hidd el, meg fogja szokni! Sőt majd rájön, hogy még jól is esik neki, mert olyan, mintha simiznéd.

2012. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűlen mégsem vagy elég határozott. Eleinte az enyém is próbálkozott mindenfélével a harapdálástól a nyüszítésen át (mintha fájna neki) a hanyatt fekvésig, de mindig keményen rászóltam és visszatettem az általam elvárt pozicióba. Egy idő után rájött, hogy úgyis az van amit én akarok. Azóta semmi baja a fésülködéssel, már jön, ha látja a kezemben a fésűt.
2012. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom 2.-at mért pontoztátok le,igaza van. Ne a kutya akarata érvényesüljön,ilyenkor tessék folytatni és nem engedni a hisztijének ennyi a titka. Egy idő után bele kell tőrödnie.

Ha azt látja hogy hoppá ha harapok vagy morgok akkor gazdi abbahagyja amit utálok,akkor van annyi esze hogy mindig ezt fogja alkalmazni .

2012. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

ma 14:50

Komolyan nem érted a lepontozást?

Az oka egyszerű. Nem az annyira emlegetett "pozitiv" megerősítést ajánlja. Még hogy "erőszakot" alkalmazni egy kutyánál....Ez ma főben járó bűn.

2012. nov. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A pozitív megerősítésnek főleg tanításnál van értelme. Ez egy viselkedési probléma, ahol a helytelen viselkedést "büntetni" kell. Már amennyiben büntetés az, hogy visszateszed abba a pozicióba ahogy neked kényelmes fésülni... Ha arról volna szó, hogy a kutyának fóbiája van, fél valamitől (pl. fésű) akkor lehetne pozitív megerősítéssel terápiázni. Itt viszont a kutya egyszerűen csak köcsög és véghez viszi a saját akaratát. Nálunk a jutalom a fésülésért az, hogy fél órán át simogatom a kutyát (fésülöm) és utána jobban is érzi magát mert felfrissül a bundája.
2012. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Jutalomfalattal nem lehet nevelni. Jutalomfalattal jutalmazni lehet, semmi többet, de a nevelésnek igen fontos része a nem kívánt viselkedések korrekt kezelése is.

Elég durván nincs tekintélyed a kutya szemében, ezen kéne változtatni, nagyon javaslom egy jó kutyaiskola felkeresését.

2012. nov. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok! Igazából elkezdi rágcsálni a fésűt, mert úgy gondolja, hogy az játék:-D:-D de idovel jobb lesz, érzem:-)
2012. dec. 15. 08:27
 8/8 Norbert-Csaba válasza:
akarhogyis a szorakozasi reszt is meg kell hagyni. . valamint hagyd hogy olykor szabadon maszkalyon persze folyamatosan figyeld de ne meny utanna csak ha veszelyesre fordul a dolog ezek utan kisse csokken az energiaja es ilyenkor hasznald egy max 10 parancsot amit jutalmazz ha helyes persze egy kissebb hibakat el kell nezned neha ezek utan a kutyus unatkozni fog hagyd hogy az oledbe ulyon simogasd ilyenkor mar tilos a jatek csak egyszeruen simogatni kell ettol megnyugszik es idovel jobban fog bizni benned a fesules pedid eleinte egy hetig max 1 -5 percig huzodhat el. . allatkert negylabu allatok .gondozokent ez a tapasztalatom. ez termeszatesen tobb allatra is igaz. . tovabbi kerdesekkel fordulj nyugottan hozzank okokat es megoldasokat biztositunk
2013. jan. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!