Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kyra SUndance kutyája -Chalcy-...

Kyra SUndance kutyája -Chalcy- különlegesen okos vagy a fajta is alapból intelligens?

Figyelt kérdés

Nagyon megörültem mikor végre már nem csak border collieval mutatnak be rengeteg trükkök, mutatványt. Azon gondolkoztam, hogy Chalcy fajtája alapból okos vagy Chalcy egy okos egyede a fajtának? Remélem érthető ahogy leírtam >.<

Más fajtákat (szetter,más vizsla, kis terelő kutyákat/mudi, sheltie/, munkakutyákat /dobermann, roti../ is belehetne tanítani ilyenekre lennének elég okosak?) persze sok türelemmel meg sok sok falattal :)


2012. nov. 29. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is próbálkoztam ezzel a könyvvel. Csak az a baj, hogy a kutyám ezekhez túl hiperaktív és kisasolja hogy van nálam juti, szal .. felejtős :D

De azért a könyvben több más fajtával is mutat be a lány gyakorlatokat, de lehet hogy van benne valami hogy Chalcy eleve okos kutya

2012. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag minden kutyának meg lehet tanítani bármit. A népszigeti bemutatócsoportban pl. nincs is border, és azok a kutyák is rengeteg trükköt tudnak. Trixy a vizslakeverék, aki mázli a Blikk reklámban, vagy Gyurma, aki talán ír farkas keverék,az egyik kutya másik nem főcímkutyája, vagy Nóra argentin dogjai, vagy Fenta az amerikai-angol bulldog és boxer keverék, mind zseniálisak.

Nézd meg mennyiféle kutya van a bemutatókon:

http://www.youtube.com/results?search_query=N%C3%A9pszigeti+..


Vagy nézz meg pár vizsga videót, Ü5-től felfelé már elég jó trükkök vannak:

http://www.youtube.com/watch?v=3KugPNvJ38A

2012. nov. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azok a kutyák taníthatók meg sok trükkre, akik szeretik produkálni magukat, a gazdinak megfelelni. A terelőkutyák ilyenek, de pl. az önállóságra tenyésztett pásztorkutyákat már jóval kevésbé. Ilyen szempontból az egyed intelligenciája nem igazán mérvadó.
2012. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Különlegesen sokat foglalkoztak vele, ennyi a titka.
2012. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fannybaba8 ***** válasza:
A Weimari Vizslák alapból szeretnek tanulni és okosak is de ez sok időt vesz igénybe és Chalcy alapból okos
2012. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jay Leno hivatalosan kinevezte Chalcy-t a világ legokosabb kutyájának, tehát valószínűleg egy kicsit kiemelkedőbb az inteligenciája, viszont a weimari vizsla alapból is nagyon okos. Annyit tudok mondani, hogy a 101 Kutyatrükköt 2008-ban írta meg a szerző. Most 2022 van, azóta már 2 másik weimaranere van (sajnos Chalcy már nincs többé...😥) Jadie és Kimba. Ők is tudják ezeket a trükköket, és láthattad, ha ismered Kyra-t, (vagy ha legalább rákeresel a neten) mindenhol kiírja: ,,Kyra Sundance is a world-famous dog trainer, performer, and author.'' (Ez magyarul annyit jelent, hogy Kyra Sundance egy világhírű kutyakiképző, eléadóművész, és szerző) tehát ez főként rajta is múlott, mert Chalcy és a többiek sem maguktól tanulták a trükköket. 😉 +még annyit tudok, hogy -mivel a legnagyobb rajongói közé tartozom- hogy még régen, kb. 2009 vagy 10-ben kiírta (angolról fordítva); hogy Chalcy egy nyugodt, megfontolt kutya, még Jadie egy kicsit kapkodós, izgatott és pörgős kutyus. Ez is azt bizonyítja, hogy bármilyen fajtájú, vagy ''gondolkodásmódú'' kutya megtanítható szinte mindenre. 😊
2022. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!