Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segíts kérlek!?

Segíts kérlek!?

Figyelt kérdés
Vettem egy Pitbull kiskutyát egy hete és most 7 hetes de a lábával történt valami nagyon furán megy nem áll rá a talpára, hanem oldala áll (elég nehéz elképzelni de igy van) pénzem most nincsen dokihoz vinni mert az e hónapi fizetésem már rá költöttem próbáltam kölcsön kérni de mint ahogy szokás ilyenkor minden barát hirtelen eltűnik vagy nincs neki.... A lényeg, hogy ez ma vettem észre és nem fáj neki nem is sír semmi.... és nem tudom, hogy mit tegyek! mielőtt valaki rosszat feltételezne oda van rá figyelve és fogalmam nincs, hogy hogy csinálhatta valószínűleg este de nem sírt semmikor ezért nem értem... vagy ez normális az ilyen kutyusoknál? Kérlek, aki tud segítsen!!!!
2012. nov. 29. 16:21
1 2
 1/18 Fannybaba8 ***** válasza:
47%
Mivan? 7 hetes és 1 hete van nálad? ÚRISTEN....Mit keresett akkor nálad egy 6 hetes kölyök??? o.O -.- Amugy valószínüleg azért mert megrántotta de azért is lehet mert még kicsi és rosszul fogtad meg.-.-
2012. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Pedig el kéne vinni a dokihoz, egyáltalán nem normális dolog amit írsz, vannak dokik akiknek később is fizethetsz.
2012. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Valószínűleg kificamította.

El kéne vinni dokihoz, mert magától nem fog helyrejönni :(

2012. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Fannybaba8 ***** válasza:
65%
Vidd dokihoz! Amilyen gyorsan csak lehet
2012. nov. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
dokihoz csak jövő hónapban tudom elvinni, de szerintem bele lépett valamibe... igen 6 heten már el lehet hozni a kiskutyákat akkor van a leválasztás és kutyatenyésztőtől vettem szóval csak tudja, hogy mikor lehet elhozni meg ismer is tudja, hogy nagyon odafigyelek rá olyan mint ha a gyermekem lenne!!!!
2012. nov. 29. 16:35
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Tenyésztő NEM ad kutyát 6 hetesen, jó lesz az szaporítónak is....


Ezért kellett neked kutya? H amit baj van vele, máris mondhasd h sorry, nicns rá pénz? Egy kutya KIADÁSOKKAL jár. És nem, nem lépett bele semmibe, mert akkor csak szimplán felemelné. Ez abnormális lábtartás, ami dokit igényel.

2012. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Magyarországon törvény szerint minimum 8 hetesen szabad elválasztani a kutyát az anyjától. Bármit tud is a tenyésztő, nem az ő szava kéne hogy legyen a mérvadó.

Jövő hónap amúgy pontosan két nap múlva van, minél előbb dokihoz jutsz vele, annál jobb. Viszont ha a jövőben is ekkora gondot fog okozni az ellátása, akkor egyrészt nem értem, miért kellett neked kutya, másrészt csókoltatom azt a "tenyésztőt", aki így odaadott neked bármiféle kölyköt.

2012. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Ha tenyésztőtől vetted, alsó hangon 60.000 fizettél egy selejtes kölyökért... Olcsóbban tenyésztő nem ad el kutyát.

Ha ennyi pénzed volt megvenni, akkor dokira hogy-hogy nincs? És az oltások? A chip? A minőségi kutyatáp? A kutyafelszerelés?... Ezek sem ingyen vannak.


Ha úgy szereted, mint a gyerekedet, lettél volna előrelátóbb, és nem úgy veszel magadhoz egy kutyát, hogy csak kifizetni van pénzed.



De hogy segíteni is megpróbáljak:

Minél hamarabb vidd el orvoshoz, lehet, hogy nagy a baj, és ha rosszul kezd begyógyulni a lába, örökre sánta maradhat - ez simán benne van a pakliban.


Kérdezz körbe, a környéketeken nincs-e olyan doki, aki nem csillagászati áron dolgozik, vagy ahogy előttem is írták, részletre is fizethetsz.


Vagy ha közel laksz Biatorbágyhoz, ott rendel Dr. Soós Ferenc, a legjobb és egyben legolcsóbb doki, akit ismerek, évek óta hozzá járok... Ha csak vizitre megyek, általában ingyen megnézi a kutyámat.

Ha kell 1-2 szuri, 500-1500 Ft...


2500 Ft-nál többet még sosem kért semmiért, kivéve az ivartalaníttatást, ami nála magában foglalja a chipezés - és a chip regisztrációjának - árát is, és így volt 15.000 a 30 kg-os szukámnak.


Ha esetleg volánra is kell ülnöd, még mindig jobban megéri hozzá menned, mint ha esetleg budapesti vagy, de 4.000 Ft csak egy vizitdíj az átlag budapesti dokiknál...



Jobbulást a kutyusnak, és kezdj el félretenni ár most, kutyáknál sosem lehet tudni, mikor lesz szükség egy komolyabb vizsgálatra/beavatkozásra.

2012. nov. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

(és persze lemaradt, hogy nyilván nem 60.000 Ft-ért vetted a kölyköt, max. 25-30.000-ért, az pedig nem tenyésztő, hanem szaporító, és pont nem érdekli, mikor választja el a kölyköket, csak vigyék.)

Régen tényleg 6 hét volt az alsó határa a leválasztásnak, de ma már tudjuk, hogy ez inkább 8 hetes korig tart. Ekkor már nem is az anyja, inkább a tesóival való játék, szocializáció miatt fontos, hogy az alomban maradjon. (Mellesleg tévedés, hogy csupán ennyin múlik egy kutya szocializáltsága, de kétség kívül nagyon sokat számít.)

2012. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm a normális választ és igen költöttem rá nem keveset vitaminok, oltás, fekhely, eledel, sampon kd és stb... nem sajnáltatni akartam magam mert van pénzem ugyanis dolgozom!!!!! és jól is keresek és a kutyus sem volt olcsó de megérte és igen megvettem és törődök vele mert kár hogy is én soha nem fogom az utcára dobni vagy menhelybe rakni mert nem ezért vállaltam be és igen tudom, hogy felelősséggel jár és vállalom is csupán tanácsot kértem és nem azt, hogy biráljanak itt olyan emberek akik nem is ismernek!!!! amugy meg van egy seb a tappancsán bekötöztem a lábár és ha megjön a fizu már viszem is a dokihoz mert ha ti itt szörnyet haltok sem tudom előbb vinni!!!!!
2012. nov. 29. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!