Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megválaszolnátok ezeket a...

Megválaszolnátok ezeket a kérdéseket?

Figyelt kérdés

1.Hogy vegyem rá anyut hogy kutyát kapjak?

2.Olasz agár tenyészetet tudtok Magyarországon

3.Vagy tudtok ajánlani lakásba való kutyit (55 négyzetméter)


Köszi a válaszokat előre is



#kutya #kutyafajta #tenészetek
2012. nov. 30. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Anyukád valószínűleg okkal nem engedélyezi a kutyát. Majd ha saját lakásod lesz és saját pénzből tartod el, akkor lehet.
2012. nov. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos egyet kell értsek az első válaszolóval. Ha nem engedik a kutyát, akkor ne erőltesd. Majd ha lesz saját lakásod, saját kereseted amiből eltartod a kutyát, akkor lehet. Nem egyedül élsz abban a lakásban, ezért figyelembe kell venni a többi családtag véleményét, akaratát.

Hallgass anyukádra! Türelem! Majd lesz neked is kutyád, ha eljön az ideje!

2012. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy nem nagyon fog tetszeni amit írok, de hidd el, hogy jó szándék vezérel:


1. Egy kutya rengeteg felelősséggel,és kötöttséggel jár, és nem utolsó sorban, ha megfelelően akarod tartani, annak nem kevés anyagi vonzata van.

Ha anyukád nem szeretne kutyát, azt tartsd tiszteletben, és ne harcolj ellene, mert bizony, ha mégis sikerül rávenned és belemegy a dologba, csak azért, mert már unja a könyörgésed, akkor azzal az ő nyakába varrsz még egy "gondoskodnivalót".

Nem tudom hány éves vagy, de vajon gondoltál-e arra, hogy mihez kezdesz a kutyával, ha osztálykirándulás lesz, vagy nyári tábor, vagy ha a barátaid pl. strandra mennének a szabad idejükben, mert ha már van egy kutyád, akkor tartozol neki azzal, hogy vele vagy amikor csak teheted.


Egyébként megértelek, és is végignyavalyogtam a tinikorom, utólag azt mondom, jó, hogy az én anyukám nem engedett nekem. Sokkal nagyobb szabadságom volt kutya nélkül tiniként, mintha még róla is gondoskodnom kellett volna. Ha anyukádat mégis sikerül rávenned, akkor is csak akkor vállaljatok kutyát, ha ő is igazán szeretné, mert biztos hogy neki is kell majd vele foglalkoznia, és ha ezt nem teszi szívesen, akkor annak te iszod meg a levét, mert te erőltetted a kutyát.

Én már felnőttem, saját lábamon állok, együtt élek a párommal és a kutyánkkal, akit mindketten akartunk (bár szerintem én jobban), és a lakásban tartjuk, és valóban rengeteg kötöttséggel jár, de ezeket mi felnőtt fejjel vállaltuk, és szeretjük ezeket csinálni. Az életvitelünket már 100%-ban úgy alakítottuk, hogy a kutya is a lehető legteljesebben éljen, és a lehető legtöbbet legyen velünk. Például konditerem helyett erdőbe, vagy földutakra járunk biciklizni minden nap, ha utazunk csak olyan szállást foglalunk, ahol vele együtt fogadnak. Ha véletlenül bármi baja van megengedhetem magamnak, hogy legomboljon rólam az állatorvos 10 000-20 000 Ft-ot. Én már nem is szeretnék másképp élni.

Viszont neked azt tanácsolnám, hogy élvezd ki azt az időszakot, amíg nincs rajtad a tanuláson kívül semmilyen felelősség.


3. Bármilyen kutyát tarthatsz lakásban, nekik az a lényeg, hogy minél többet legyenek a gazdijuk mellett, de azért vannak praktikusságbeli szempontok, amit érdemes figyelembe venni. Pl. mennyire hullik a szőre, mekkora a fajta mozgásigénye. Nekünk egy vizslánk van, és mivel rövid a szőre alig tűnik fel, hogy hullik, csak akkor látszik igazán, ha a fekete plüss párnán trónolt, igaz, én kb. kétnaponta felporszívózok. A mozgásigényre: Kisebb korában tudott cifra dolgokat csinálni, ha nem volt eléggé kifárasztva, de drága leckéket kaptunk tőle agy megtanultuk mennyi mozgás kell neki, pl. ásott egy lyukat a kanapéba, vagy kifosztotta a fonalas fiókot, és az egész lakáson keresztülgurította a fonalakat, a cafatokra tépett wcpapírrengeteg volt a legolcsóbb mulatság. A húgom kutyája kiskorában leráncigálta a konyhaasztalról a terítőt, felmászott a székre, onnan az asztalra az asztalról az ablakpárkányra,onnan lelökte az összes cserepes virágot, kiborította a vizét, és a földes vizes mocsokban dagonyázott a padlóra ráncigált asztalterítőn, utólag már nagyon vicces, de akkor majdnem elkezdtek neki másik gazdit keresni.

2012. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hátelőször is 14 éves vagyok és azt monda a hogy a helyhiány de szeretném rávenni mert sok ismerősömnek van ekkora lakásban kutyája
2012. nov. 30. 12:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz nem tartasz lakásban kutyát.Nem azért mert az nem való neki,ha lemozgatod teljesen jól elvan,a legtöbb fajta.Én 10 évig tartottam dobit 10 emeletesben.Naponta kb.3 óra séta volt persze ez több alkalomra elosztva.Alkalmanként kirándulás stb.


A legfontosabb ezt gondold át!

1. Minden nap korán kellni 10-15 évig,vinni kell a kutyát.

2. Nincs karácsony,szilveszter,nyaralás,vinni kell a kutyát.

3. Ha esik,ha fúj,ha kánikula van vinni kell a kutyát.

4. A randiról is sietni kell haza,mert vinni kell a kutyát.

5.A szomszédok piszkálnak,hogy behordja a kutya a sarat a folyosóra.

Ha rám hallgatsz(tapasztalatból mondom),nem viszel lakásba kutyát.Ha jól akarod tartani,ahogy én csináltam nem sok időd jut másra.

Nem bántam meg,hogy tartottam mert imádtam a kutyám(már nem él)!De a mai eszemmel nem kezdeném újra.

2012. nov. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!