Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kedvelők! SOS!...

Németjuhász kedvelők! SOS! Megválaszolnátok az alábbi kérdéseket?

Figyelt kérdés

1) Mikor választható el a kölyökkutya az anyjától, ergo mikor hozhatom haza?

2) Fiú vagy lánykutyát válasszak? Pro és kontra?

3) Ha fiút veszek, jó névválasztás lesz az Igor? :)

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.


2012. febr. 5. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1, 8 hetes kora előtt semmiképp nem szabad elválasztani az alomtól a kölyköt.

2, Attól függ. Csak hobby kutya lesz? A kanok általában dominánsabbak, bár nekem pont egy kőkemény domináns szukám van, de megfelelő tapasztalattal és tudással a hátad mögött vagy normális segítséggel nem lehetnek gondok se szukánál, se kannál. Ha a külalak is számít, a kanok impozánsabbak.

3, Ha neked tetszik, tökéletes név. :)


Illetve, bár ezt nem kérdezted, de hagy adjak még egy tanácsot. Jó kennelből vegyél, hogy a dp biztosan ki legyen zárva. Nagy és hosszú szenvedésektől kíméled meg a kutyádat így.

2012. febr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

1. 8-9 hetesen már hazaviheted :)

2. A fiúk (kanok) az én szememben sokkal szebbek, bár nehezebb is velük. Ha ivartalanítod akkkor könyebb .

3. Szép név, nekem tetszik :)

2012. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Jó házőrző és barát lesz. Reményeim szerint. Olvasok sok szakirodalmat, hogy felkészüljek. Egyébként tegnap születtek.
2012. febr. 5. 09:06
 4/11 anonim ***** válasza:

1. 8-10 hetesen;

2. a lánynak egy előnye van a fiúval szemben: a legjobban idomított fiú kutyát is el lehet csábítani egy tüzelő szukával;

3. nekem nem tetszik, de nem az én kutyám lesz;


Volt 2 fiú, és egy lány németjuhászom, mindhárom kőkemény volt.

2012. febr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak! Én csak annyival egészíteném ki, hogy nekem azért lett szuka kutyám(többek között), mert a kertemet is szem előtt tartom. A kanok jelölgetnek, így a tujáknak, virágoknak annyi...:)
2012. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Remélem, minden rendben lesz, addig is szakirodalom. Köszi, akik ezidáig válaszoltak!
2012. febr. 5. 11:06
 7/11 anonim ***** válasza:

1) Akkor, amikor a tenyésztő odaadja. ha ez 8 hetes kor előtt történik, és nem tudja megindokolni, hogy miért, akkor ne hozd el.

2) Az attól függ, mire kell. Családi kutyának inkább lány, dolgozni inkább fiú, de sokkal lényegesebb a kölyök temperamentuma, mint a neme, úgyhogy ne ez legyen az egyetlen szempontod. Ha nem sportolni kell, ne azt vidd haza, amelyik először a képedbe mászik, hanem a nyugisak közül valamelyiket.

3) Olyan nevet adsz neki, amilyet akarsz. Komolyan.

2012. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"dolgozni inkább fiú,"


Pont a munkánál van jelentősége annak, hogy tüzelő szukával a legjobban nevel kan is elcsábítható!

2012. febr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

A munkakutya világbajnokságokon a 90%.ban kan kutyával dolgoznak. Ez tény.


Jó név az Igor, de valami északi fajta kutyának.

Ha nem találsz valami magyaros nevet akkor inkább német hangzásút válassz neki, mivel Német juhász.

2012. febr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

1) Mikor választható el a kölyökkutya az anyjától, ergo mikor hozhatom haza? 8 hetesen

2) Fiú vagy lánykutyát válasszak? Pro és kontra? fiút

3) Ha fiút veszek, jó névválasztás lesz az Igor? :) Igen (az enyém neve Pajti)

2012. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!