Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli, pui, mudi. Mennyibe...

Puli, pui, mudi. Mennyibe kerülnek ezek a fajták törzskönyvesen?

Figyelt kérdés

A családból hárman három félét akarunk, a többieknek meg mindegy. És lehet hogy ha nem túl drágák akkor törzskönyveset veszünk. Tehát légyszi árat írjatok, és ne érveljetek egy-egy fajta mellett! Előre is köszi.


Meg ha lehet akkor kb. a méretüket megmondanátok? Nem cm-be hanem egymáshoz viszonyítva.


2009. aug. 18. 18:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát árilag a puli a legolcsóbb de neki manapság már nem sok a terelő ösztöne,uánna a mudi és szerintem utánna pumi.De ha jó terelőkutyát szeretnétek akkor a mudit ajánlom.De amugy az árakat nem lehet tudni mert minden tenyésztő más áron adja a kutyákat.
2009. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 ezerért vettem a törzskönyvezett mudimat.
2009. aug. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi, szerintem az még belefér. :) Mármint nekünk mert apám azt mondta hogy 50.000nél többet biztos nem áldozunk a vételárra, de anyám még 30-at se akarna... Mindegy majd valahogy remélem meggyőzöm. :)
2009. aug. 31. 10:19
 14/18 A kérdező kommentje:
Ha érdekel még valakit, úgy néz ki tavasszal meglesznek a rackák, és egy puli lesz mellettük. Nem törzskönyves lesz, mert én vagyok az egyetlen aki vinné esetleg kiállításra, és én ehhez a fajtához annyira nem értek (mint mondjuk a mudihoz). Meg pár év múlva lehet hogy az ország másik végébe kerülnék egyetemre.
2009. dec. 30. 19:32
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok hozzá! Mondjuk én fenntartom, hogy a másik két fajta jobb lett volna, a pulinál manapság nem annyira fontos a munkakészség, de ha figyelsz, hogy legyen a szülőknek minimum ösztönpróbája, akkor nem lesz baj.
2009. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem törzskönyveset veszel, akkor nagy rá az esély, hogy 0 terelőösztöne lesz a kutyának, mivel nem fajtatiszta. Ha a szülők terelnek, akkor nem szóltam, de nem ez a jellemző.
2009. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos a magyar pásztorkutyák között manapság a pulinak a legkevesebb a terelőösztöne és ezt tapasztalatból mondom, hozzáértőktől hallottam. De remélem szerencséd lesz.
2009. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
De az a helyzet hogy nem én veszem, hanem az apám. Ha én venném, akkor törzskönves mudit keresnék. És apám végül azért döntött a puli mellett mert ahonnan vesszük a rackákat, ott is pulik terelnek. Esetleg lehet hogy sikerül onnan kiskutyát szerezni, de nem tudom, ott még nem tart a dolog.
2009. dec. 31. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!