Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatásról szeretnék kérdezni?

Kira kenzo kérdése:

Sétáltatásról szeretnék kérdezni?

Figyelt kérdés
Van egy szuka pittem aki 9 hónapos. A séta mostanra már lehetetlenné vált. próbáltam folytóval és bőrpórázzal amit kiképző ajánlott, de ez sem jó hiába teszem a füle mögé, hogy a torkánál legyen picit fölemelkedik lecsapja a fejét, és már nincs is a helyén a folytó. A bőrpóráz csak rugózik amikor nekifeszül. Az meg mégsem megoldás, hogy oldalazva megy, én emelem a kutyát, hogy a helyén maradjon a nyakörv, és a két hátsó lábán megy a kutya. Sőt, ha rászólok, hogy szépen, akkor meghúzza magát és lehetetlen a tovább jutás. A jó válaszokat szívesen fogadom.
2012. dec. 1. 17:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Attól lesz rákos mert tüzel? Akkor én is köttessem el magam mert menseselek vagy mi? Tiszta hülyeség.
2012. dec. 1. 18:49
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem sértésnek vagy kötekedésnek szántam. És az sem baj, ha valaki nem tudja, de lehet új dolgokat tanulni.

És a kérdéshez is kapcsolódik a válaszom, mert amiatt lehet nyugtalan.


Az ivartalanítás előnyei



Megakadályozza a nem kívánt vemhességet.


Csökkenti a mellrák kialakulásának esélyét - különösen, ha az ivartalanítás a kutya első tüzelési periódusa előtt történik, ez esetben a megbetegedés esélye szinte nulla. Másként a mellrák esélye sok fajtánál 25 %-os, vagy annál nagyobb.


Megelőzi a méhet megtámadó fertőzés (pyometra) kialakulását - ez nagyon gyakori a nem ivartalanított kutyáknál. Ez a súlyos fertőzés vérmérgezéshez, sőt a kutya halálához is vezethet, ha nem kezelik. Az ivartalanítás teljes mértékben megelőzi a betegséget, mert nincs méh, ami megfertőződhet.


Kényelem és higiénia - A nem ivartalanított kutyák körülbelül 8 havonta menstruálnak, ilyenkor vért veszítenek, ami jellegzetes szaggal és foltokkal jár, amely vonzza a kan kutyákat. Az ivartalanítás mindezt megelőzi.

2012. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Azt javaslom neked,menj el egy kutyasuliba,nézz szét beszélj egy kiképzővel,aztán eltudod dönteni jártok majd vagy sem.Nem kötelező ,jót tenne neki hidd el.Arról nem is beszélve az egy közös program nektek.Egy próbát megér,ha nem jó nem mentek.

Egyébként teljesen igazad van fölösleges ivartalanítani,nekem is szuka kutyám van ivaros,amíg tüzel vigyázok rá,és kész.

Abszolút nem törvényszerű az a rengeteg betegség az ivaros kutyánál.

2012. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 sippara ***** válasza:

1.

A "fojtó" kifejezés a nyakörv mozgására vonatkozik, de NEM jelenti azt, hogy fojtani kell vele a kutyát!!! ELTÖRHETED A GÉGÉJÉT, MARADANDÓ KÁROSODÁST OKOZHATSZ, TE IDIÓTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Te komolyan rendszeresen felakasztod a kutyádat??? A KILENC HÓNAPOS kölyköt??? Elment az eszed?!


A pórázhoz szoktatás a következő módon történik:

Vegyük alapesetnek azt, hogy a kutya már ismeri és eltűri magán a nyakörvet és pórázt. Elindulsz a kutyával, hagyod egy kicsit hosszú pórázon sétálni, szaglászni (húzni fog, hiszen fogalma sincs, hogyan kéne sétálnia), jobb esetben elviszed egy hatalmas futásra, játékra, akár biciklis futtatásra. Annyira kell fáradtnak lennie, hogy szó szerint lógjon a nyelve, ne rohangásszon ész nélkül. Ekkor leülteted magad mellé (vagy - ha előzőleg már megtanítottad, alkalmazod a lábhoz parancsot), és elindultok. Ha a válla a combod vonala elé ér, megperdülsz és elindulsz az ellenkező irányba, ha a kutya nem kapcsol, fordulás közben egy kis rántással "irányba állítod" és mész tovább. Ha megint eléd megy, megint fordulsz. Csinálod ezt addig, amíg a kutya szépen sétál melletted. Ekkor megálltok a csúcson, megdicséred, nagyot játszol vele, és vége a sétának. A következő alkalommal ugyanez, előtte kevesebb fárasztással, pár alkalommal később már elvárássá emelheted, tehát az első pillanattól így sétáltok, DE ha eléd megy, mindig megfordulsz.


2.

Az ivartalanítás nagyon jó ötlet lenne. Gondolom, almot soha nem akarsz tőle lehozni. Így viszont csupa kellemetlenség az egész neked ÉS a kutyának is. Tüzelés alatt 24 órában figyelni kell a szukát, vagy bezárni, hogy véletlenül se juthasson hozzá ivaros kan, viszont ilyenkor is le kell mozgatnod. Az ivartalanítás csökkenti rengeteg betegség kockázatát, sőt, egyes betegségeket ki is zár (ilyenek például a méhet és petefészkeket érintő rákos megbetegedések).

Nem, nem kell elköttetned magad, de a kutyák körében sokkal gyakoribbak az ilyenfajta rákos megbetegedések, mint "nálunk", az utódaikat nem szeretetből, vágyból, hanem ösztönből nemzik és nevelik, így tehát egy szukának, aki soha nem fog elleni, csak és kizárólag kellemetlenséget okoz a tüzelés és velejárói (például álvemhesség).

2012. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nekem halt meg kutyám emlőrákban fiatalon. Pontosabban ki lett műtve a daganat, de végül más szerveit is megtámadta.

Lehet, hogy nem nagy az esély, de van esélye. Nem kockázatnék, miután tisztában vagyok a veszélyekkel. Akkor sajnos nem tudtam, ha tudtam volna, megelőztem volna.

2012. dec. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem jól használod a pórázt, és a fojtónyakörvet.

Én is a sulit javaslom, ahol megmutatják hogy kell, mert így összezavarod a kutyát!

Az meg hülyeség, hogy nem ismerik a kutyádat, mert ehhez nincs is rá szükség.

Amire szükség van, hogy a kutyákat ismerik, azokat viszont te nem ismered.

Szóval az egyetlen lény, akinek a tudását esetleg bírálnák, az te lennél, ebben a történetben te vagy a gyenge láncszem.

2012. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Biztos nem fogok soha többé kérdést írni ide.
2012. dec. 1. 20:25
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem az 1éves ambulomra még nem kellet fojtót rakni. Mért? mert megtanult kölyökkorában. Hogy tanulta meg? Mikor megvettem tisztába voltam vele hogy egy kb 50-60kgos erős kutyát veszek akivel nem akarok küzdeni. Van egy hihetetlenül domináns kutyám aki még nem látott fojtót sőt a pórázt is csak a séta 20-30% ban.


9hónapos fejlődésben lévő kutyára IDIÓTASÁG fojtót tenni. TIlOS is csak sokan leszarják mert menő.. Meg mert majd nem húz tőle. Mióta fojtót használsz azóta egy picit is kevésbé húz a kutya? nem hiszem. Az hogy egy kutya húzza a pórázt az nevelés kérdése nem a nyakörv fajtájáé. Régen divat volt a fojtó egyébként hasznos is csak csak 100ból 1ember használja jól..

2012. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Szia!

Szerintem az a legjobb ha sima kiképző pórázt használsz nála.A kutyámnak is kiképző póráza van és ezen nagyon szépen megtanulta hogy az ember mellett kel menni. Ezt úgy tanulta meg hogy amikor elém akart menni megrántottam a pórázt oldalra és mondtam neki hogy "nem". Egyszer volt hogy annyira örült annak hogy elviszem sétálni, hogy elém futott én meg megfordultam é a kutya észre vette hogy nem ő mondja meg hogy merre fogunk menni hanem azt majd a gazda eldönti. Így megtanulta hogy nem szabad sétálás közben megelőzni az embert. Meg ha rétre viszed sétálni és elengeded, akkor engedd el amikor te akarod, tehát ne engedd hogy a kutya akkor menjen el onnan amikor ő akarja. A hasát ne vakar se az állát se a mellkasát mert ezeket mind behódolásnak veszi, ez alatt azt értem hogy a kutya azt fogja hinni hogy bármit megtehet és a végén az is lehet hogy ha valami nem tetszik neki akkor megharap, szóval erre vigyázni kell. Én a kutyám hasát, állát, mellkasát nem simogatom meg és hidd el kilehet bírni. Én ezeket ajánlom mert ha ezeket megcsinálod nem lesz vele semmi bajod.

2012. dec. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 sippara ***** válasza:
69%

"Kinek hiszed magad, hogy bárkit leidiótázol úgy,hogy nem is ismered. Szeretem a kutyámat, és nem húzom olyan szorosra hogy megsérüljön. Sokszor megállunk és megigazítom neki, hogy hátha rájön, ha nem húz nem lesz kellemetlen és végre eldobhatom róla."


1.

Olyan embernek hiszem magam, aki nem fojtogatna egy kilenc hónapos (!!!!!!) kölyökkutyát, "mer' a fojtó majd jól megneveli!".


2.

Nem húzod olyan szorosra, hogy megsérüljön? SZERINTED A KÉT HÁTSÓ LÁBÁN TÁMASZKODÓ, ELŐRE HAJOLT, FELAKASZTOTT KUTYÁNAK NEM FÁJ, AMIT CSINÁLSZ? NEM SÉRÜL MEG TŐLE, HOGY NAPONTA TÖBBSZÖR MÓDSZERESEN FOJTOGATOD EGY FÉM LÁNCCAL???


3.

Gratulálok, sikerült is belenevelned EZZEL a viselkedéseddel (megállás, igazítás), hogy ha elég sokáig húzza és fojtja magát, akkor megállsz és adsz neki pár másodperc levegőt.


Még egyszer megpróbálom elmagyarázni, mit lát a kutya:

Megpróbálod megfojtani ezzel a fém sz@rral, ő minél jobban próbálna szaladni, te annál jobban húzod, SŐT, egy idő után felakasztod és lógatod a levegőben (egyáltalán hogy gondoltad, hogy a felakasztott kutya lazítson a pórázon??? Növesszen szárnyat? Hogyan tudhatná meg, hogy van olyan lehetőség, hogy nem fuldoklik, ha FELAKASZTOD a póráz végére???), majd ha elég sokat vergődik, egy percre vége a szenvedésnek.


Ajánlanám, hogy egy méretednek megfelelő fojtó nyakörvet akassz a nyakadba (tekerj alá egy sálat, kb ennyit véd a kutya nyakán a szőr), majd a másik végét kösd fel valahová és dőlj bele úgy, hogy lábujjhegyen állva kapálózol a kezeiddel. Aztán gondolkozz el rajta, hogy mi a sz@rt csinálsz egy kilenc hónapos kölyökkel.


A fojtó nyakörv TAPASZTALT KIKÉPZŐ kezében, nevelési ESZKÖZKÉNT (és nem nevelés HELYETT) használva kiváló arra, hogy egy vehemensebb, keményebb kutya sétálási "hibáit" KORRIGÁLJA. Az, amit te csinál sz - ismétlem - ÁLLATKÍNZÁS.

2012. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!