Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor kölyök - mit...

Berni pásztor kölyök - mit egyen? Melyik fajta táp kell neki, hogy egészségesen nőjön fel?

Figyelt kérdés

Utoljára kilenc éve volt kölyökkutyánk, akkor volt néhány fajta táp, majd húsnyesedék, csirkefej, és felnőtt. Most bementem egy állateledeleshez, és csak álltam, mennyi féle táp van. Függ a kutya korától, fajtájától, szinte a bundájától, és szeme színétől is!? Ezer gyártó, olcsótól a csillagos égig érő árakig.

Ezek valóban speciálisak, csak olyat ehet, vagy mindegy, és a gyártók csak a vásárló lehúzását célozták meg?



2012. dec. 2. 11:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk 12 éve van bernink, most a negyedik él velünk. Eddig Royallal etettem, de pár hónapja váltottam Bosch tápra. A lényeg, bármilyen tápot is választasz, hogy legyen választék kistestü közepes nagy és maxi méretre, mert ezeknek más és más az összetevője. Etettem még Bozita táppal is, az is jónak bizonyult. Jelenleg a Bosch Maxi Adultját etetem, nagyon szereti a kutyánk.
2012. dec. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
41%

"Nekünk 12 éve van bernink, most a negyedik él velünk."

Hát olyan tápot se adnék, amitől négyévente ki kell cserélni a kutyát, addig bírja.

2012. dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Fannybaba8 ***** válasza:
Utolsó....: Szerintem lehet hogy több van nekik!
2012. dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igazán nagyszerű érzés, hogy a segitőkészség csak gáncsoskodással találkozik. Nem a táptól pusztult el a kutyánk, ill. kutyáink. Aki ismeri a berni pásztor fajtát, tudja, hogy sajnos nem hosszu életüek. Az első kutyánk 10 évet élt, és egy baleset miatt halt meg. A testvére, aki szintén velünk élt rákos lett, ami sajnos gyakori ennél a fajtánál. Rákos lehet bármitől, ez nem a száraztáp hibája. A harmadik berni pásztor kutyusunk négy évesen kapott tüdőrákot, és fél év alatt elment, az általunk megfizethető legjobb orvosi kezelés ellenére is. Pár hónap mulva kaptunk egy ujabb berni kislányt most ő él a családunkkal, remélem a kutyalét legvégső határáig. Amennyiben még bárkinek kérdése merülne fel, szivesen válaszolok, csak kérdezzetek bátran.
2012. dec. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!