Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szokott-e valaki fokhagymát...

Magyarvirtus kérdése:

Szokott-e valaki fokhagymát adni kutyájának féreghajtóként, mennyire lehet ez hatékony? Termettől függően mennyit adtok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 3. 08:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
ez így van,múltkor 100 ft-ért vettem féreghajtó tablettát,ez nevetséges ár,felesleges otthon kísérletezni nem is értem a logikáját a dolognak..
2012. dec. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom én, hogy az emberek úgy vállalnak kutyát, hogy tudják mire kell pénzt szánniuk. Aztán erre mindig rácáfolnak. Aki egy pár száz forintos tablettán spórol, és kísérletezik fokhagymával, az mit kezdene mondjuk egy százezres nagyságú csípőműtéttel? Otthon próbálná összedrótozni a kutyát? Senki ne vegye magára, amit most írtam, te sem kérdező. Csak néha(állatorvosi asszisztens lévén), olyan dolgokkal állítanak be emberek a kutyájukkal, hogy kinyílik a bicska a zsebemben. És sokra nem mondhatom azt, hogy tudatlan vagy esetleg idős, és még azt hiszi, hogy a régi "módszerek" is jók. Sokan mindössze a spórolás miatt ütyködnek otthon. Aztán a legutolsó pillanatban hozzák be a kutyát. Múltkor egy nő(aki nem szegény, mivel a legújabb Audival jár) otthon varrta össze a kutyája nyílt sebét, ami olyan szinten elfertőződött, hogy éppen csak meg tudtuk menteni a kutya lábát. És a seb összevarrása és fertőtlenítése nem került volna többe pár ezer forintnál....Jól esett kiírnom magamból a csalódottságomat, és elnézést az offért.
2012. dec. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez nem csak árfüggő. Anyósom is fokhagymát eszik ő maga, mondván immunerősítő. Vehetne vitamint a patikában, de saját magának is a fokhagymában hisz.
2012. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%
Az anyósod és egy kutya között azért van különbség, nem???
2012. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a fokhagyma valóban jó hatású az embernek. Nem csodaszer az se, de (szerintem) finom és ha még egészséges is, akkor egye aki akarja. De a kutyának árt a hagyma, úgyhogy el kell felejteni. Ja, és tényleg drága is!
2012. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
A fokhagyma tényleg immunerősítő. Jobb is, ha nem tömi magát mesterséges vitaminnal (te is inkább gyógyszertár helyett a zöldséges/gyömölcsös standokat járnád). De anyósod magára akar odafigyelni és nem a beleiben élő férgek miatt hal éhen. A kettő nem ugyanaz. Plusz az ember és a kutya tök más, másra érzékenyek, másra allergiásak.
2012. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ezzel csak arra utaltam, hogy vannak emberek, akik jobban hisznek a természetgyógyász módszerekben, mint a gyógyszerekben. És ha ő emberként beveszi és hisz benne, akkor nehéz elmagyarázni neki, hogy az a kutyának pedig nem tesz jót. Amúgy valódi természetes féreghajtó (ami nem fokhagyma) nincs?...
2012. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Olyan hatékonyságú, mint a tabletta nincs. Amúgy a vadon élő állatok is megoldják valahogy a férgek szinten tartását, csak a mesterséges környezetben, emberek között ez nem lehetséges és nekünk nem is elég a szinten tartás, hanem nulla férget akarunk. :) Egy természetfilmben láttam valami majmoknál, hogy szúrós, reszelős leveleket csavarnak össze a nyelvükkel, lenyelik és ahogy emésztetlenül átmegy rajtuk, szinte kiradírozzák a beleikből a férgeket.
2012. dec. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Az emberek azért hisznek jobban a természetgyógyász módszerekben, mert jobbak is (amúgy nem igaz h jobban hisznek benne, sajnos sok tökkelütött tömi magába a gyógyszert, Mo-n nagyon erős gyógyszerlobbi van). Engem zsigerből gyűlöl a háziorvosom, mert nem vagyok hajlandó gyógyszert szedni és idegesíti, h nem vagyok beteg....


De az emberi és az állati természetgyógyászat tök más, csak sokan egy kalap alá veszik.

2012. dec. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Little red: na de ha embert lehet gyógyítani természetgyógyász módszerekkel, kutyát miért nem? Szerintem ez csak irányzat kérdése, biztos vannak kutyának is ható természetes módszerek, max nem ismerjük őket annyira, nem? Nekem ez a fura, hogy ha embernél elfogadjuk a természetgyógyászatot, kutyánál miért ragaszkodunk a gyógyszeriparhoz?
2012. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!