Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fárasztások...

Milyen kutya fárasztások vannak? Mert mi mindent kiprobáltunk!

Figyelt kérdés

2012. dec. 3. 13:07
1 2
 1/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Hobbi:

-úszás

-futás

-labdázás

-kutyákkal játék

-gazdival birkózás

-bringa melletti futtatás


Sportok:

-BH/HPO

-agility

-flyball

-dog-dancing

-frisbee

-mondioring

-canicross

-bikejöring

-szánhúzás

-pulka

-terelés

-vadászkutya kiképzés millió fajtája

-mentőkutyázás

-terápiázás

-súlyhúzás

-magasugrás

-falmászás

-kötélhúzás

2012. dec. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

van azért egy két kutyás sport. Tényleg az összeset kipróbáltátok?

Súlyhúzás, magasugrás, örző védő sport, agility, nyomkövetés, mantrailing, tryball, flyball, freezbe, szánkóhúzás, cani-cross, dog dancing, bikejöring.

2012. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bármennyire is le van fárasztva egy kutya, bizonyos fajtáknál elég pár óra és újra tettre készek.
2012. dec. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első körben a labdázást ajánlanám látatlanba :) Milyen fajta kutya milyen idős?

A súlyhúzás is nagyon jó veszel egy hámot hozzá a kutya után kötsz valamit a méretők föggően és úgy viszed el sétálni. Lehet hülyének néznek majd, de a kutya garantáltan lefárad tőle. És itt ellentétben a többi mozgatással nem az időt kell majd növelni később hogy elfáradjon hanem csak simán a súlyt.


Én a 40kilós kutyámmal 4kilóval kezdtem. Az is jobban fárasztotta :)

2012. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Tudnunk kellene azért, milyen kutyáról van szó...

(Egy tacsinak pl. lehet, nem a bikejöringet ajánlanám...:)


Amúgy egy dolgot kihagytatok:

a klikkerezést.:)


Ha már haladók vagytok, a legpörgősebb kutyának is elég napi 20 (estleg 2x 20) perc klikker meg egy kis séta.


klikker.hu


Csak jól meg kell tanulnod használni, mert csúnyán el lehet rontani.


Ha egy kutyát csak fizikailag akarsz lefárasztani, ne csodálkozz, hogy 4 óra munka után elég neki 5 perc pihenő...

Az agyi lefárasztás sokkal hatékonyabb...


Próbáld ki pl., hogy nem simán labdázol vele, hanem eldobsz 3 különböző labdát, amit megadott sorrendben kell behoznia... (érdemes ehhez is szakember segítségét kérni, mert a legtöbben azt se tudják, hogy kezdjenek hozzá az ilyesmihez - nehogy összezavard a kutyád.:))


A klikkerezés egyébként a kutya intelligenciáját is fejleszti, és koncentrálni is jobban megtanul.


Az elején furcsának tűnhet - meg kell tanulnod "kutyául" gondolkodni és használni a klikkert, ehhez én egy tükörsulit ajánlok, vagy ha van tükrös ismerősöd, kérdezd meg, és a linket is érdemes áttanulmányozni!:)


Igen nagy hasznodra lehet ez a kis eszköz, én csak ajánlani tudom, öröm gazdinak és kutyának egyaránt!:)

2012. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utolsóval eggyetértek. Múltkor beszéltük a kutyasulin hogy a klikkerrel talán az az egyetlen egy baj van hogy a kutya túl okos lesz tőle.. Én elkezdtem klikkerezni az enyémmel és rá 1hónapra el kezdte nyitogatni az ajtókat kapukat..


A kicsivel meg megcsináltunk egy etologiai tesztet amikor egy háromszög túloldalán van a kaja. Elvileg nem vagy csak nehezen jönnek rá. A kicsit egyből rájött gondolkodás nélkül

2012. dec. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a problémamegoldó készségüket is javítja...:)


Nekem pl. mindig nagyon visszahúzódó volt a kutyám. Tök jól megcsinált mindenféle engedelmességi feladatot, de ha magától kellett valamit csinálnia, egyszerűen lefagyott.

az új helyzetektől pedig halálra stresszelte magát szerencsétlen.

(és biztos, hogy óriási köztünk a rangsorbeli távolság, ez nem lehetett a szorongása oka.)

Csak bántalmazták, és ez lehet, hogy benne így csapódott le - ha nem csinálsz magadtól semmit, abból nem lehet baj...


Amikor már bekondicionáltam a klikker hangjára, elkezdtünk klikkerezni...

Az első alkalommal 15 percen át(!!!) néztük egymást anélkül, hogy akár csak a tekintetét elfordította volna...

Abban a pillanatban, hogy megmoccant, kapott egy klikket és jackpottal zártunk...

Így ment ez kb. 2 hétig, de a 15 percből lassan 1-2 perc lett...


A formálásos tanítással szenvedtünk persze a legtovább.


Ma ott tartunk, hogy nemcsak rengeteg trükköt és engedelmességi feladatot tud, de jóval szívesebben dolgozik, és ha klikkerezni kezdünk, mintha sosem lett volna az a magába roskadt, megfélemlített rakás szerencsétlenség, aki annak idején negyed órán át kétségbeesetten bámult rám.


És kizárólag a klikkerezés "melléktermékeként" a kutyám kinyílt, egészséges, vidám lelkű kis büdösszájúvá cseperedett.:D (na jó nem is, nekem nagyon finom a lehellete:D:D)


Bárhová kirándulhatunk, bárkire rábízhatom, bármilyen (normális) kutyával találkozunk, ő tök magabiztos, és NYUGODT!


(Egyébként nekünk ebben a klikker mellett még a tükör ŐV is segített, ami nála elsősorban terápiás jellegű volt.)



A másik kutyám pedig egy kis dinka, néha már komolyan majdnem sírógörcsöt kaptam, annyira nem tudtam összeszedni a figyelmét... pedig volt ott minden, kötődési, meg mittudomén, de ő meg 5 hónapos koráig ketrecben élt, és valahogy mindent egyszerre akart bepótolni (?)...

A mozgós feladatokat rohadt ügyesen csinálta, ha nem kellett túl sokáig koncentrálni, de nem viccelek, nem lehetett lefektetni.

Nem tudtad neki sem jutalommal, sem erőszakkal megtanítani, hogy feküdjön le.

De erre is ott volt a klikker - elkapással tanítottam meg.:)

Itt is úgy nézett ki a dolog, hogy lefeküdt a konyhában, alváshoz készülődött, nekem már előre be volt készítve egy fél grillcsirke(!), lefeküdt, klikkeltem, és megkapta a csirkét.:D

Igen hamar megszerette ezt a fekvősdit...


A helyben maradást is úgy tanítottam meg a klikkernek hála, hogy másodpercenként hosszabbítottam előbb csak annyi időt, amíg ülve/fekve maradt... Aztán amikor ez stabilan megvolt 10 mp-ig, az egyik lábammal elléptem, és egy másodperc után vissza... így is feltornáztam 10 mp-ig...

(Hozzáteszem ezt azért általában nem így kell tanítani, de mindkét kutyám extrém végletnek számított...)

Az eleje amilyen lassú volt, utána "exponenciálisan" gyorsultak be a dolgok...:)

Már nem másodpercenként, hanem 5 másodpercenként, majd 15-30,... utána 1-2 percenként, 3, 5, 7, 10,... percenként szépen ráerősítettem a helybenmaradásra, különösen tuti jutalomfalatot használtam, és most b.sszus olyan jó nézni őket, egyszerűen hihetetlen, hogy megváltoztak!:)


Ez utóbbi kutyámnál egyébként "életbevágó" volt, hogy sikerüljön "lelassítani", mert még pihenni sem tudott rendesen, ha a hátán feküdt lógó nyelvvel, és látszólag nyugodt volt, amint felálltam a székről, ő úgy pattant fel, mintha darázsfészekbe feküdt volna...

Orvosilag semmi baja nem volt, csak ilyen volt a természete...

És megmondta a doki, hogy ez komoly évekkel rövidítheti meg az életét.


Még mindig pörög - dolgozunk rajta -, de már csak annyira, mint egy átlagos vizsla vagy boxer...:D De már a betegestől messze jár, most már nem pattan fel álmából, ha kimegyek a szobából, akkor sem.:)



Na, csak azért írtam ezt le, hogy kis kedvet csináljak, tényleg egyszerű, de nagyszerű dolog ez a klikkerezés!:)


Csak tanuld meg jól használni!:)

(A klikkerezés nem csak annyi, hogy klikkert használsz...

Nem használhatsz negatív megerősítést és pozitív büntetést, és lehetőleg negatív büntetést se, inkább kialvást - ahol lehetséges.)

A viselkedés formálásának 8 pontja van, tehát rengeteg módod van egy viselkedésről lenevelni a kutyád, ennek legelegánsabb módja szintén a klikkeres tanítás.


Magának a klikkerezésnek pedig 6 fajtája van.

Egy dolgot többféleképpen is megtaníthatsz a kutyádnak...


Érdemes tényleg keresni egy hozzáértőt, aki bevezet az alapokba...


Vagy ha erre nincs lehetőséged, a linken kívül ott van még Vámosi Nagy Nóra KLIKK! című könyve, az kicsit felhasználóbarátabb, könnyebben emészthető, mint a klikker.hu-s anyag.:)

2012. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
menjetek el nyomkövetni. Aztán 1 óra mulva egy kis engedelmes, sok labdával, garantált a 3-4 óra massziv alvás:))))
2012. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Csak nekem van olyan kutyám, aki akár a kertben van, akár a lakásban van, csak alszik (maximum házat őriz), függetlenül attól, hogy kétszer 3 órát sétált-futott-gyakorolt, vagy kétszer 10 percet sétált? :D

Egyébként a klikkerezés, a pörgős labdás fegyelmező meló, az aktív frisbeezés, labdakeresés a susnyában...mind-mind fizikailag és szellemileg is fárasztja a kutyát

2012. dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem nekem is alszik egésznap ha arról van szó :D, de két nap punnyadás után már ő is hiányolja az aktív foglalkozást ^^
2012. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!