Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne legyen agresszív másokkal?

Figyelt kérdés

Ha valaki jön hozzánk el kell zárni, mert neki megy az embernek és nagyon ugatja. Nem tudom konkrétan mit csinálna, harapna vagy csak ugatna, de nem merem kipróbálni :)

ezért inkább kizárom az udvarra.


Hogyan lehet ezt megtanítani egy kutyának, hogy ne legyen ilyen?

Másfél éves tacskóról van szó. Tudom tipikus kis hörcsög kutya :) :)


De ez nekem kellemetlen, hogy mindig ki kell zárni nem tud nyugton lenni.


Mit tegyek?


Előre is köszönöm!

26/N


2012. dec. 4. 01:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a szocializáció elmaradt és a falkavezérséged elérése is!

Ilyen helyzetben ha már ennyire agresszív a kutya én nem kísérleteznék otthon hanem inkább szakemberhez fordulnék!

Debreceni vagyok és itt 2500ft a kutyaiskolás nővel egy magánóra! Ennyit szerintem megér! Te is keress fel egy szakembert kétszer háromszor elmegy hozzád megnézed, hogy mit hogy csinál és te is tudsz a kutyáddal gyakorolni!

2012. dec. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 compactegon ***** válasza:

tiltsd meg neki! ha kell csak lábbal lökd meg ha csinálja. ha nem elég, morogj rá (közben vedd komolyan a feladatot), ha ez sem működik akkor zárd be valahova pár percre, ahol egyedül van. ha tovább csinálja, megint zárd be. szerintem nem kell több, mint háromszor eljátszanod és megérti.

egyébként meg csak határozottság kell, semmi más. te vagy a gazdája (és elvileg a "főnöke") ;)

2012. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mindenképpen keresek akkor szakembert :) köszönöm a válaszokat!


Sajnos próbáltam már, hogy bezárom pl fürdőszobába egy ideig, utána is mikor kiengedném fognom kell mert nagyon ugat és a hátán is feláll a szőr. :) nem merem megkockáztatni, hogy harapjon inkább kirakom a kertbe addig. :)

2012. dec. 4. 10:20
 4/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
tegyél rá egy pórázt és fegyelmezd azzal!
2012. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az agresszivitását azzal csak fokozod ha elzárod.

Kérdd meg az egyik ismerősödet vegyen fel egy jó vastag nadrágot amiért nem kár és menjen be hozzátok határozottan, úgy hogy a kutyáról ne vegyen tudomást. Mintha ott sem lenne. Csak veled beszélgessen. Szerintem a kutyának csak nagy a pofája és rémisztgetni akar. Ami idáig be is jött neki.

2012. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is ez volt a baj. A nagybátyjám "kutyaidomár" és a házunkba behozott sok ismeretlen embert és imsert embereket is a kutyának (kb. 10), aztán odaszaladt mindenkihez és a lábuk köré kúszott, megnyalogatta őket. Többször megcsináltuk és kb. 1 hónap után bárhova vihettük, semmi probléma nem volt.
2012. dec. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!