Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy magyar vizslánál hány...

Egy magyar vizslánál hány kiló az ideális súly?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Mérettől, és testalkattól függ. A vizsla standard mérete szukáknál 54-60 cm (marmagasság).


Ha a te kutyád hobbi kutya, ettől eltérhet a magassága. Súlyuk általában 20-26 kg között változik. Fontos, hogy ne látszódjanak ki a bordái, csípőcsontja, csigolyái.


A Te kutyád milyen magas (marmagasságot mérj) és hány kiló? Ha mellékelsz használható képet, könnyebb eldönteni, hogy ideális-e a kondija. A súly kevésbé számít, a fontos, hogy jó kondiban legyen.


Ja, és persze számít, hogy mennyi idős, kifejlett kutya-e.

2012. dec. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy egy kutyánál az az egészséges hogy amikor levegőt vesz akkor az utolsó két bordája azért kilátszik.
2012. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez kutyafüggő. Egy magyar vizslánál, főleg télen, ne az alapján állapítsuk meg, hogy jó kondiban van, hogy kilátszik-e a bordája.


Nem szabad általánosítani, hogy hány bordája látszódjon ki. És nem egészségtelen, ha nem látszik ki :)


- egy magyar vizsla tenyésztő -

2012. dec. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az én vizslám 30-32kg között ingadozik. Ivartalanított szuka és 9 éves. Sajnos vak, de a sétáltatásnál húz, mint a nyavalya, és sajna semmi sem elég neki. A másik kutyánk lassan eszik, ha nem állnánk felettük etetés alatt a vizsla már megette volna a kicsiét, sokszor minden igyekezetünk ellenére ráveti magát a kicsi táljára. Úgyhogy a fogyókúra kicsit problémás.
2012. dec. 5. 18:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor a másik kutyát addig kell megetetni, míg a szukával sétáltok. Mindenképpen fogyasztani kellene picit. Ez a súly megfelel egy jól megtermett, 63-64 cm marmagas kan kutya súlyának.


Korára és súlyára való tekintettel senior tápot javasolnék, és lehetőleg minél több sétát. Más vizsla 9 évesen még aktívan vadászik. Nem szabad ráhagyni, sem a falánkságot, sem pedig azt, hogy húz séta közben.

2012. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, senior tápot kap. Szerintem a neveléssel már egy kicsit elkéstünk. Az a baj, hogy kölyökkorában anyósom volt itthon,( míg a férjemmel dolgoztunk) ő pedig agyon etette, kényeztette, így mi hiába próbáltuk nevelni, ő mindent elrontott. Nem vagyunk képesek leszoktatni a húzásról, pedig a glaukómája miatt, nem jó neki a húzás, de sétálni muszáj vele.
2012. dec. 5. 22:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja! Egyszerre visszük őket, de én a kicsit, férjem a vizslát. Ki is törne a parasztgyalázat, ha külön vinnénk őket.
2012. dec. 5. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!