Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az embereknek miért vannak...

Az embereknek miért vannak sztereotípiáik a beagle-ökkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
szökősek,elhíznak,makacs jószágok,nevelhetetlenek,nem lehet őket elengedni. Szerintem ez nem igaz. A legjobb társak akit hátán hordott a föld (kis túlzással) sztem csak a gazdákkal van gond akik gyenge kezűek. Szerintetek?

2012. dec. 5. 13:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
így működik a rasszizmus :D egy rossz példát általánosítunk :)
2012. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Ez ugyanolyan dolog, minthogy minden komondor hamis. Egyébként meg azért alakult ki, mert lehet, hogy valaki eddig csak városban tartott, elhízott beagle-t látott.
2012. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem sztereotípiáim vannak hanem ízlésem. És abban a beagle sehol sincs a legjobb társhoz. Ezt pedig a tapasztalataimból tudom, ennyi. Problem?
2012. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Ha nem volt még bejglid akkor ez hibás tézis (: problem?

Nem mondtam, hogy más kutya rosszabb, de az ember picit elfogult ha a saját "gyerekéről" van szó.

Ha esetleg volt ilyen kutyád, akkor nem passzoltatok egymáshoz. Az meg, hogy sehol nincs baromság... tudni kell bánni vele, és olyan dolgokra képes amit álmodban sem hinnél.

2012. dec. 5. 14:04
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért,mert egyre több ember dönt a fajta mellett pedig nem kéne. A környékünkön rengetek beagle van, közülök jó néhányat kerülni szoktam még pedig azért,mert amint meglátnak minket a kutyámmal, egyből ugatnak, támadnának, de úgye pórázon ez nem megy,de ez nem a kutya hibája. Van két beagle akikkel meg tök jót játszik a kutyám.

Szóval szerintem a rossz tapasztalat miatt alakulhatott ki ez a vélemény.

Én személy szerint nem általánosítok, tehát ha először találkozunk egy beagle-el , nem hívom el a kutyám. :)

Tehát arról van szó,hogy nagyon elterjedt fajta lett, ez lehet a "gond".


Egyébként ez minden kutyafajtára igaz,ha nem jó gazdához kerül akkor neveletlen lesz stb. Amelyik fajta meg úgy mond divatba jön,annál ez szinte elkerülhetetlen sajnos. :/

2012. dec. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Am amennyi rossz hír kering róluk nem is értem miért divatos. De igazad van. A kutya tükröt mutat a gazdának.
2012. dec. 5. 14:08
 7/28 anonim ***** válasza:
86%
Miért, szerinted meg kéne vennem egy kutyát csak, hogy kipróbáljam illik-e hozzám? Azt próbálom elmondani, hogy igenis a beagle hajlamos ezekre a dolgokra, mint ahogy más fajták meg másra hajlamosak. Aztán valaki ezeket a hajlamokat fogadja el és szereti és tökéletesíti, más meg nem szereti és inkább más hajlamokat részesít előnyben, visel el, stb. Úgyhogy számomra sosem lesz a közelében sem a tökéletes társnak. Attól még másnak lehet. Amúgy meg elég tájékozott vagyok a kutyakiképzés terén szóval nem sok olyan dolog van amit nem tudnék elképezlni. És elég sok kutyával találkoztam a fajtából ahhoz, hogy legyen egy elképzelésem róluk. Azt mondod mindenki elfogult a saját kutyájával. Akkor miért probléma, hogy az is elfogult akinek nem beagle kutyája van (és ezért mondjuk a beagle-ről mond rosszabbat)?
2012. dec. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%
azért mert a beagle is a sztereotípia áldozata. ő egy klasszikus kopó, DE helyes pofival és izmos, de nem túl nagy termettel, ezért sokan vették lakásba, h mégse egy yorki, de ne is egy némmetjuhász legyen már a családi kedvenc. aztán jött a nagy rácsodálkozás, h a helyes pofi, meg a foltok mögött jól körülírható fajtajellemzők vannak és a beagle nagyon is foglalkozás- és nevelésigényes kutya és nagyon könnyen lehet belőle problémás ebet "nevelni". nem az a cuki kis családi kutya, akit érdemes kevés szabadidővel és hozzáértéssel a gyereknek megvenni.
2012. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A beagle egy kopó, akit önállóságra szelektáltak. Nagyon társaságcentrikus.

Mozgásigényes, a saját akaratától nehéz eltántorítani.

Az emberek megveszik, mert olyan cuki a nagy selymes füleivel...de nincs szívük, akaratuk, kitartásuk ténylegesen NEVELNI. Mozgatni nem tudják, mert a pórázról nem merik elengedni.

Rengeteg beagle-t látok itt a környéken, és egy-két kivételes példánytól eltekintve alig mozoghatnak póráz nélkül, mert nem lehet őket visszahívni, kutyákat támadják-ugatják, szart esznek, nem fogadnak szót.

De mit várunk, ha az Animal Planeten azt mondják a műsorban, hogy a kezdő kutyatulajdonosok számára a golden retriever mellett bátran ajánlható a beagle is városi kutyának???

2012. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez ellentmondás, divatos fajta lett rossz hírneve ellen.. Gondolom valakinek a valakijének van aki elmondja megint valakinek,hogy jhajj de cuki, múltkor is láttam őket,hogy örült nekem..blabla :D ő is tovább adja valakinek, ő meg hát akkor veszek egy ilyen csoda kutyát..

Meg őszintén megmondom amíg nem volt kutyám , addig én nem is tudtam,hogy milyen híre van akár egy beagle-nek, hogy szökős, elhízik,egyebek. Láttam az utcán egyet mondjuk és így ha olyan napom volt lehet meg is simogattam, mert alapvetően úgye szeretem a kutyákat, ezért lett nekem is :D

Ha kutyát sétáltatok, ami mindennapos program azért,több kutyával találkozok,mert olyan helyekre járunk nyilván. Aztán lehet ezt-azt hallani egy-egy séta alkalmával..csak én mondjuk pont nem hiszem el,nem adom tovább a hülyeségetl ha egy kutyafajta rossz hírét keltik, mert tudom,hogy a gazdán múlik, de más véleményét nem biztos,hogy meg lehet változtatni.

Aki meg kutyát vesz annak pedig jobban utána kéne nézni a dolgoknak, főleg fajtatiszta kutya esetében meg lehet nézni a kutya igényeit. Menhelyi keverék kutyánál meg utána lehet kérdezni,de ez már más téma.

Gongolom neked beagle-öd van, ne törödj a tévhitekkel, te ismered a kutyádat, nem a fajtáját a kutyát :) és vannak még akik nem általánosítanak, nem is kevesen.

2012. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!