Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam meg a 7 hetes...

Hogyan tanitsam meg a 7 hetes yorki kutyust hogy kint végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindig vidd ki ahányszor csak tudod,és simogasd meg ha elvégezte a dolgát!Ha benn jön össze akkor mutasd meg neki,hogy az az övé,szagoltasd meg vele és csapj rá a fejére,de persze nagyon picikét!
2009. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Viss ki az első pár napban 2 óránként (éjjel nappal) aztán utána növelheted az időintervallumot. 2 hét alatt elérheted a 4-5 órát.

(A 7 hetes kutyának még az alomban lenne a helye.)

2009. aug. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Egy 7 hetes kutyának még nem szabad az utcán lennie. Csak ha megkapta a kötelező oltásokat, itt a parvo oltást értem. Ha kertes házban laktok, akkor esetleg kimehet, de csak is akkor ha más kutya székletéhez nem férhet hozzá.

Hozzászoktatni pedig úgy is lehet, ha bent elvégezte a dolgát, akkor kiviszed az udvarra (kertes háznál) a székletét. Egy idő után tudni fogja, hogy kint a helye a kakinak. Bérházi kutyusoknál pedig sűrűn le kell vinni, ha lent kakált megsimogatni a fejét. De majd önmaga rá fog jönni, hogy lent végezze a dolgát, ha más kutyakakit megszagol lent, tudni fogja

2009. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Szobatisztaságnak hívják, és keress rá, minden héten van egy ilyen kérdés yorkival, anélkül 5-6 is.
2009. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem 4hónapos,de már kész vagyok a sok pisitől,és felmosástól,néha 1szer sikerül a kutyapelenkára végezni a dolgát,amúgy meg pisil össze-vissza.Az hagyján hogy panelban ez nem higénikus,de a barátom kezdi elveszteni a türelmét,ebből szerintem még lesz veszekedésünk....mit nem adnék azért hogy végre szobatiszta legyen....
2009. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy nap sokszor elviszem sétálni akkor nem lehet probléma,szerintem.


Azt szeretném még kérdezni,hogy ha munkába megyek,vagy elmegyek itthonról meddig bírja egyedül?

2009. aug. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam hogy fokozatosan kellene hozzászoktatni az egyedülléthez,mindig kicsit növelve az időt,bár eddig én csak 10percre mertem egyedül hagyni.
2009. aug. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
egy 7 hetes kutyától még ne várd hogy megértse mit is szeretnél tőle a másik hogy neki még az utcán semmi helye nem lenne majd a veszettségi oltás után. addig javaslom a kutyapelust nagyon hasznos dolog az átmeneti időszakra! az elsőnél a pisijét itasd fel vele és szagoltasd meg, ha szerencséd van rámegy, ha nem és félre sikerül akkor ahogy rajta kapod a kóbor pisin tessék a pelusra rakni aztán szépen lassan összeköti hogy pisi-pelus-pisi-pelus-pisi a PELUSON! ha már leviheted akkor légy türelmes had szaglásszon és ha sikerült lent elvégeznie kis nagy dolgát nagy nagy dícséret és juti falat és ezt is össze fogja kötni, hogy miért kapja :) de nyugi az én yorkim 4.5 hós volt mire ráérzett a lenit pisilésre, volt hogy lent voltam vele 2 órát semmi, aztán ahogy felértünk irány a pelus mert visszatartotta, szóval sok-sok türelem, ja és mégvalami ha a lakásba valahová odapisil akkor ecetes vízzel feltörölni na oda többet nem megy az tuti, plussz ha nagyon nagy a gáz vannak ilyen távoltrartó sprék fresiben meg állatdokinál, de ezt nem használtuk nem tudom jó e
2009. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Es ugyanez ervenyes a kakilasra is? Mert csaladi hazban lakik a kutyus napkozben kihordjuk amint latjuk h keszulne elvegezni a dolgat, de este vagy ejjel a pelust csak pisilesre hasznalja
2009. aug. 27. 08:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanígy működik a pisi is és a kaki is. Az én ebem akkor is jelez, ha hánynia kell.
2009. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!