Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet csivavát betanítani?

Platinateknős kérdése:

Hogy lehet csivavát betanítani?

Figyelt kérdés
Csak az alapokra pl: ül, fekszik, marad,

#csivava #chihuahua #csivava tanítás #csivava betanítás
2012. dec. 5. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
úgy mint bármelyik kutyát
2012. dec. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de azt se tudom! Szerinted miért kérdeztem meg?
2012. dec. 5. 19:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk ne itt kérdezz hanem írd be googleba hogy kutyatanítás.. az is többet segítene. Vagy mondjuk vidd el kutyaiskolába.
2012. dec. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kyra Sundance - 101 kutyatrükk.

Netről letölthető.

Első voltam. Jó olvasást!

2012. dec. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Keress erről szóló könyveket, weboldalakat, videókat, vagy ami még jobb, egy rendes kutyaiskolát.
2012. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én kerestem és találtam is de nem hiszem hogy azzal hogy mondjuk meglehet azzal tanítani egy kutyát hogy lenyomjuk a fenekét és azt mondjuk hogy ülj.
2012. dec. 5. 21:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor ne hidd.
2012. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sippara ***** válasza:
100%

jahj, az a jó szívem:


Ül:

leguggolsz a kutyával szemben, kezedben jutalomfalat (körömnyire vágott virsli/párizsi/főt csirkemáj/bármi, amiért a kutya odavan). Megmutatod a falatot a kutyának és az orra előtt függőlegesen felfelé húzod (ne túl magasra!!!). Ekkor a kutya le fog ülni, hogy elérje. Amint a popója érinti a padlót, kimondod a parancsszót (Ül!) odaadod a falatot és naaaagyon-nagyon megdicséred.


Fekszik:

Alapállás ugyanaz, mint az ülnél, annyi különbséggel, hogy a kutya oldalához guggolsz és a falatot lehúzod a földre, majd lassan előre. Szintén lefekszik, hogy elérje, ekkor parancs, falat, dicséret.


Marad:

Leülteted a kutyát, megállsz vele szemben, kiadod a parancsot, hátralépsz fél lépést, majd rögtön vissza hozzá, falat, dicséret. Aztán egy lépést hátrálsz, majd kettőt, szóval szép fokozatosan emeled az elvárást. Ha elmozdul, visszaülteted és kezditek elölről, ha marad, visszamész hozzá és megdicséred. Ha többször elmozdul, akkor a következő alkalommal eggyel kevesebbet lépsz hátra, és ha ott már stabilan marad, tovább lépsz.


Ha már ennyit írtam, kérem a zöld pacsit!

2012. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pedig meg lehet, hiszed vagy sem. De ha nem így akarod tanítani, akkor keress a klikkeres képzésről anyagot.
2012. dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az uti elötti válaszolónak. :) Remélem bejön.
2012. dec. 6. 06:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!