Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a leghatásosabb bolha...

Melyik a leghatásosabb bolha elleni szer, csepp vagy nyakörv? Vagy a kettő kombinációja?

Figyelt kérdés
Annyi termékről hallottam,és mindegyik azt ígéri,hogy az a leghatásosabb és az a legjobb,de ha mindegyik ilyen szuper,akkor most melyiket vegyem meg???????A neten sokat találtam,de nem tudom melyik a tényleg leghatásosabb,olyan kéne amelyiknek hosszan tartó hatása van és tuti kiűzi a bolhákat és távol is tartja őket!!!!!!!3-kutyára lenne,kettő német juhász és egy malamut,tehát 25-40 kg-osak!!!!!!Tippek és tapasztalatok??Kérem a segítségeteket és nagyon köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 6. 05:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%

front line az jó szokott lenni, az csepegtetős, de van bolha nyakörv is, azok még jobbak mint a folyadék. Szerintem nyakörvesből is van front line. Fress napfba nézelődj vagy : [link]


de itt várni kell pár napot amig kihozzák az árut

2012. dec. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azt ne várd, hogy mindenki ugyan azt a terméket fogja megnevezni. Mindenkinek más vált be, hiszem minden kutya más, és a fertőzöttség is.


Személyes tapasztalat: több kutyám van, így a nyakörveket sajnos el kell felejtenem, hiszem a játék során állandóan elhagyták.


Spot-on: bolha és kullancs elleni is bevált: advantix. Hogy hosszú ideig jó-e? Nem tudom, mert kutyáim vadászkutyák, így tavasztól őszig elég sokat vannak vízben, így ez nálunk változó.


Spray: nekem a frontline spray vált be. Van olyan kutyám, akinél a spot-on-ok hatástalanok. Nála csak és kizárólag a spray vált be. A spray előnye még, hogy pici kutyáknál (2 napos kortól) alkalmazható, ami egy tenyésztőnél fontos szempont, hiszen 6-8 hetes kölyköket már kezelem, hogy élősködőmentesen kerülhessenek az új otthonba.

2012. dec. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Egyénenként változó, hogy kinek mi vált be. Aminek talán a leghosszabb a hatékonysága az a Foresto nyakörv. 8 hónapig jó.
2012. dec. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Most télen használhatsz csak bolha elleni nyakörvet is. Ez az olcsóbb megoldás. De tavasztól nem lesz elég.Amelyek erősek a komoly bolhainváziók idején, azok általában már kombináltak kullancs ellen is.Vagy a drágábbik nyakörvet veszed, amelyek hónapokig tartó hatásúak, vagy belekalkulálod a kutyatartás költségeibe a havonta vásárolt spotont.
2012. dec. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez a spray ez olyan ami pl a fressnapfban is van? És az lenne a kérdésem, h az jó megelőzésre is? Mert én azt hittem, h az csak a már bolhás kutyákra van. Nekem az állatorvos advantixet ajánlott. Az 4000Ft. De nem tudom, h az most egy használatra jó csak, v h műkszik?
2012. dec. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A Frontline spray-t nagyon sok helyen meg lehet vásárolni, és megelőzésre is jó.


Advantixot közepes méretű kutyára 2500 ft-ért meg lehet vásárolni. Ez egy használatra jó, és hetekig védi a kutyát.


Télen nem csak a bolhák ellen kell védekezni, mert még a múlthéten is találtam kullancsot a kutyán.

2012. dec. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Neostomosan-t ajánlom. Utána meg tegyél rá bolhaírtó nyakörvet, a drágább fajtát.
2012. dec. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ez is mint minden ,ár kérdése. vannak a szabad-forgalmú szerek ,ezeket gyakorlatilag bárhol megveheted ,hiperek,kisállat boltok,stb. kevesebb hatóanyagot tartalmaznak , olcsóbbak,de sok közülük tényleg hatásos. 3 nagytestű kutyánál ez lehet a döntő . és vannak a vényköteles szerek ( magas hatóanyag-tartalom ,gyakorlatilag 100 % os -an garantált eredmény ),állatorvosnál kapható,vagy állatorvos felírja,és kiváltod egy olyan helyen ahol van állatpatika . sajnos drágák. sokan mifelénk a PRAC-TIC nevű spot-ont használjuk a kutyáinkra , sajnos 2800 ft / ampulla,és 4 hétig ( télen szerintem 6-7 hétig tökéletes ) ,persze a kullancsra-légyre-szúnyogra is való. szóval egy remek,csak sajnos drága dolog.
2012. dec. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mi advantix cseppet használunk, és még életében nem volt benne semmi, le is kopogom, 6 éves.
2012. dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Azért érdekelt ennyire,mert sok bolhát találtam bennük és nem csak megelőzésre kellene hanem arra is,hogy kiirtsam belőlük!A két német juhászt le fogom fürdetni,de sajnos a malamut az kétséges már a mérete miatt is és a száradás nála nagyon nehéz hiszen dupla szőrzete van,múltkor megfürdettük és hiába szárítottam meg sajnos nem vettem észre,hogy az aljszőrzete még nyirkos volt és megfázott nagyon köhögött,mára már hála az égnek meggyógyult!Nincs valami száraz sampon ami hatásos lenne rá?Szóval ők kinti benti kutyák!Éjszakára bent alszanak,de mivel most hideg van,hát sokat vannak bent a lakásban!A lakás is le lesz fertőtlenítve a kutyákkal együtt,ezért is érdekel ennyire mi az ami jó!Még egyszer köszönöm!
2012. dec. 6. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!