Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a leghatásosabb bolha...

Melyik a leghatásosabb bolha elleni szer, csepp vagy nyakörv? Vagy a kettő kombinációja?

Figyelt kérdés
Annyi termékről hallottam,és mindegyik azt ígéri,hogy az a leghatásosabb és az a legjobb,de ha mindegyik ilyen szuper,akkor most melyiket vegyem meg???????A neten sokat találtam,de nem tudom melyik a tényleg leghatásosabb,olyan kéne amelyiknek hosszan tartó hatása van és tuti kiűzi a bolhákat és távol is tartja őket!!!!!!!3-kutyára lenne,kettő német juhász és egy malamut,tehát 25-40 kg-osak!!!!!!Tippek és tapasztalatok??Kérem a segítségeteket és nagyon köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 6. 05:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
még annyit tanácsolok, hogy többször is fújd le bolhaölővel a helyüket, ahol aludtak! minden textilt cserélj ki, amivel érintkeztek, és sokszor fújd le, meg domestosozz ahol tudsz (kint is!). előbb vagy utóbb meg kell szűnni a bolhásságnak! mikor kertesházban laktunk, nekünk is volt ilyen problémánk a kinti-benti ebbel. a helyedben egyszerre két módszert is választanél (nyakörv+csepp), biztos ami biztos! és próbálj meg ne a legolcsóbb cuccokból válogatni, mert sajnos vagy nem érnek semmit, vagy marhára allergének.
2012. dec. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Oké.Köszönöm!Hasznos tanácsokat kaptam!
2012. dec. 6. 15:24
 13/15 anonim ***** válasza:

Létezik egy Biokill nevű rovarölő, amit közvetlenül a kutyára és a kutya fekhelyére is lehet fújni:

[link]

Ettől függetlenül én első körben egy spot-ont ajánlanék, az is kiirtja pár nap alatt a bolhákat, hosszú távon meg a nyakörv a gazdaságosabb. Esetleg lehet kombinálni az elején a spray-t és a spot-ont. Ha a fürdetés mellett döntessz, akkor meg a malamutot bent tarthatod éjszakára, reggel megint átfújod hajszárítóval és úgy már biztosan megszárad. Amúgy fürdetés után be szoktuk csomagolni a kutyákat jó sok törülközőbe egy fél órára, és az is rengeteg vizet felszív. (Már ha a kutya képes nyugton maradni és nem rázza le magáról a rongyokat.)

2012. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom most fürdetni őket,mert már 3x-ra jönnek a lakást irtani és most nem tudnám őt lefürdetni!Annyi idő alatt nem száradna meg,ja és fél a hajszárítótól!Holnap jönnek irtani füsttel és ki kell mennünk a lakásból 4-órára a kutyákkal együtt!Tehát a fürdetés szóba sem jöhet!Kertesben lakunk egy hegyoldalban ahol már bokáig érő hó van tehát megfáznának!Lehet túlzok,de azért féltem őket!Azért kérdeztem a biztos kombinációt a nyakőrvel és a cseppekkel!Egyébként a Bayer bolhaölő sampont vettük,de nem használt,másnap ugyan úgy vakaróztak!
2012. dec. 6. 15:56
 15/15 Sweet Dreams válasza:
Frontline combo(csepp), ez tuti. Lehet kapni bolhaírtó porokat az is nagyon jó azt beszórhatod a fekhelyükre is és ahol elszaporodtak a bolhák oda is. Egyébként spray-t ne használj mert azok csak rövid ideig hatásosak, tehát pénz kidobás.Scalidor nyakörv is jó bolhára, kullancsra is. Lakást sokszor felmosni domestossal.
2013. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!