Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fog megfázni a kutyám ha...

Nem fog megfázni a kutyám ha így fürdetem meg?

Figyelt kérdés
mert kinti kutya, de egy héten azért többször bent szokott aludni. este behívom reggel kiengedem. viszont koszos kicsit és az ünnepek alatt többet lesz bent, így arra gondoltam megfürdetem. az jó ha felhívom estefelé, be a kádba és megfürdetem, majd megszárítom valamennyire, és másnap reggelig nem engedem ki csak valamikor délelőtt. így nem tud megfázni?
2012. dec. 6. 08:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

nem fog megfázni de alaposan meg legyen szárítva és reggel is nyúlj be a szőre alá mikor kiengeded, hogy nem maradt e nyirkos.

Az én kutyáim is kinti benti kutyák és semmi gond nincs ezzel :) nappal kinn vannak este meg bent.

2012. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Azt írtad fentebb, hogy egy héten többször bent alszik. Ez gondolom azt jelenti, hogy a nem minden nap alszik bent.


"biztosan fura lehet neki mert valóban összezavarom ezzel, hogy néha kint alszik néha bent"


Erre kérdeztem, hogy éjjel miért nem aludhat mindig bent? Ezen mit nem lehet érteni?

2012. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha kint ázik meg a kutya, nem ázik át teljesen a bundája a bőréig, ezért nem ugyanaz, hogy a kutya kint úgyis megázik...

Ahogy írtad, nem fog megfázni. Szép tiszta illata lesz karácsonyra :)

2012. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nekem is kinti-benti kutyám van. Bejön, ha behívom, kimegy, ha kiküldöm. Kivéve nyáron, mert akkor nappal a meleg miatt jön be a nyitott ajtón, de éjjel kint alszik a hűvösebb udvaron...elég, ha én döglök meg a meleg szobában.

De most már lassan két hónapja MINDEN ÉJJEL bent van, nappal meg sokat van kint, plusz a napi két séta.

De azt én sem értem, hogy ha hetente több napot bent alszik éjjel, főleg így télen, akkor miért nem alhat bent minden éjjel??? Ebben a hidegben sokkal jobb lenne neki, hogy nappal kint, este bent MINDIG, rendszeresen...

2012. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
na igen, teljesen igaz és jogos a felvetés, ezért is alszik bent egyre sűrűbben.. egyébként a változó munkaidő miatt volt eddig ez, hol párom dolgozott éjjel hol én estig, így nem tudtuk mindig felhívni hogy aludjon fent.. de mindegy. a lényeg, hogy akkor majd megfürdetem estefelé és nem engedem ki másnap délelőttig, illetve a nagy hidegben mindennap fent alszik.. :)
2012. dec. 6. 14:14
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is beszoktam engedni a lakásba de este kint alszik a helyén főleg nyáron amikor meleg van nyitva az ajtó beszokott jönni hozzánk, hűssöl a hídeg padlón. Bent aludni nem szokott, csak szilveszterkor, mert nagyon fél a durrogástól, meg a kiabálástól. Viszont ha bent van velünk nem olyan zaklatott. És olyankor is csak lent van a nappaliban.Szerintem nem zavarom össze azzal, hogy bejöhet a lakásba, de nem alszik bent. Már megtanulta, hogy ha szolok, "gyere Ann a helyedre" akkor jönn. Szerintem nem zavarodik össze.
2012. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!