Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják ezt a panelban...

Miért mondják ezt a panelban tartott kutyákról?

Figyelt kérdés

Sok olyan kérdést olvastam itt h:

"golden kutya tartható lakásban?" németjuhász tartható lakásban/panelben" és még sok ilyen.

És ilyen válaszokok:

Hogy a kutyának az a lényeg,hogy a gazdája melett legyen.Meg,hogy egy kerti kutya között sose alakul ki olyan kapcsolat mint egy lakásban tartott kutyának.Meg,jobban vannak tartva a lakásban tartott kutyák és még sok ilyen.Ezzel Ti egyet értetek??

Nekem bealge kutyum van,de én szerintem Neki kínzás lenne egész nap bent a házba és akkor még ha napi 4 órát viszem le akkor is.Nem tudom én vele nagyon sokat mozgok,szabad futás,pórázon futás,kutyafutató és ami kell,de még így is rohangál a kertben és mikor behozom este akkor 1 óráig elvan utána húzza a lábamat,hogy mennyünk már,ki ,mert itt nem jó.Elhiszem,hogy jó neki a gazdi melett,de én már szinte kiköltöztem a kertbe ott vagyok kint velük és játszunk.És én nem tudom elképzelni a némátjuhász a panelba,nem azért,mert nagy testű.Nem tudom Ti ezt ,hogy gondoljátok??


2009. aug. 19. 19:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ez attól is függ hogy a kutya mihez van hozzá szokva.

Nyílván amelyek egésznap kinn lehet és ezt megszokta nem lenne el lakásba.

Egyébként én is úgyvagyok vele mint te. Yorkim van és kertesházban lakunk és imád kinn lenni. Soha nem zárom ki természetesen de sokat van kinn a saját akaratából.

2009. aug. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
az első mondat a lényeg!tényleg az, hogy mihez van szokva.a mi biglink utál kint lenni..még a kocsikat is inkább a házból ugatja meg:D
2009. aug. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Értem :)

Nekünk van kutyaajtónk és ha bejöhet akkor annyira jön be,hogy kihúzzon,megfogja a cipőmet,vagy ha hússzú nadrágomat és húz kifele vagy bejön lefekszik a kőre,hüsöl utána megy ki.

2009. aug. 19. 19:32
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
szerintem egy nagyobb testű vagy/és mozgásigényesebb kutyának egyáltalán nem kényelmes lakásban (legyen bármekkora).nekem tacskóm van de minden idejét kint tölti és remekül elvan.arra az állításra pedig hogy nem alakul ki olyan erős kapcsolat mint benti kutyával rácáfolnék:)vannak olyan kitenyésztett fajták mint pl.a mopsz amelyeknek kellemesebb lakásban de a legtöbb kutya a szabadban érzi jól magát.
2009. aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Teljes mértékben egyet értek veled kérdező! És elegem van belőla hogy a kinti kutyák automatikusan kikötött, hordóban lakó, utcát sosem látott ebek, akik a gazdájukat csak azért nem bántják mert félnek tőle! A jó kapcsolat csakis az embertől függ. Akinek rossz a kutyájával a kapcsolata kint, annak bent sem lesz jobb! Tehát sosem a kerttel van baj, hanem az gazdával. Persze mondják, hogy mert a statisztika azt mutatja, hogy kinti kutyákkal így meg úgy bánnak, falun stb stb. De most gondoljatok bele... Azok az emberek bent máshogy viszonyulnának a kutyához? Hát nem! Akkor meg? Megint csak az emberről van szó, és nem arról, hogy kint vagy bent lakik...
2009. aug. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én is egyet értek,mivel hiába van a lakásban tartva a kutya,ha nem foglalkoznak vele,hiába vannak körülötte emberek.Nekünk a kutyámmal nagyon jó és szoros kapcsolat alakult ki köztünk.Eért nem értem ezt az egészet.
2009. aug. 19. 19:41
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen egyet értek aki kint kiköti a kutyájat az mivel fog a benti kutyával máshogy viselkedni??MErt szerintem nem fog jobban viselkedni vele.
2009. aug. 19. 19:42
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Azért mert azt látják falun meg sok helyen, hogy a kinti kutya loncsos, szegényke stb... És akkor ezt a kertel azonosítják... Nem a gazdi az, á nem... Ismeretlen emberek kijelentik, hogy nekem nem lehet olyan jó a kapcsolatom a kutyáimmal, mert kint laknak...
2009. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk nyáron állandóan nyitva van a kertajtó, bármikor bejöhet/kimehet a kutyám, és többnyire bent van, itt velem... Csak egy példát írok... most itt van a lábam alatt, miközben gépelek. Időnként lenyúlok, megsimizen a fülét, stb... ha a kutya csak kint lenne, akkor csak akkor simizném meg, ha én is kint vagyok. Én pedig ember létemre nem kívánok napi 10-20 órát a kertben tölteni. Így nyilvánvaló, hogy a kerti kutyával csak akkor foglalkoznak, amikor a gazdi is kint van a kertben. Én spec. nem tudnám elképzelni, hogy napi 1-2 óránál több időt töltsek kint a kertben, kutyával vagy anélkül... szóval ez életmód kérdése is.
2009. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Ahhoz képest érdekes módon csak annak van lepontozva a válasza akinek kint van a kutyája... Milyen érdekes... Innen tudják milyen kapcsolatom van a kutyával... És persze nem merik bevallani, hogy csak rajtuk és nem a benti tartáson múlik minden...Amúgy az én kutyáimnak csak a mozgásigénye is nagyobb mint 1-2 óra... Én fél napokat vagyok kint legalább....
2009. aug. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!