Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sántíthat a kiskutyám?

Kevibetyar kérdése:

Miért sántíthat a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Leesett az első hó, és kivittem a kis drágámat hogy ismerkedjen meg vele.Estére arra vettem észre magam hogy sántít a jobb elsőre, nem is tudott rálépni. Másnapra semmi baja nem volt, hanem a bal hátsóra nem akart rálépni egy rövid reggeli séta után. Miért lehet ez? Ha valakinek van tapasztalata ossza meg nekem legyenszives.

2012. dec. 7. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet esetleg hogy felsózták a járdát amerre sétáltatok?

Gyorsan ki tudja marni a kisebb kutyák tappancsait.

Nem csúszott el a jégen vagy ilyesmi?

Más hirtelen nem jut eszembe, ami a téli sétáltatással összefüggésbe hozható.

2012. dec. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jeges a helyzet, akkor a jég megvághatja a talppárnáját és ha még fel is van sózva, akkor az marja a vágást. Télen érdemes krémezni a mancsot séta előtt valami vízlepergető (vazelin alapú) krémmel.
2012. dec. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érzékeny tappancsú kutyáknál a hó ki is marhatja a talppárnákat, amíg nem szoknak hozzá.Kapható mancskrém is.
2012. dec. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minden lehet amit mondtak. Nem nézted meg a talpát? nem vérzett vagy valami? Simán a hó is lehet de én inkább a sóra gyanakszom. Ilyenkor el kell kerülni a sózott útszakaszokat :/
2012. dec. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ, én is a sóra gyanakodtam, a mancsikáján semmi vágást nem láttam, viszont a pamacsa közepe piros volt, mai séta után azt csináltam, hogy bejöttünk, és langyos betadinos vízzel áttöröltem neki, és most le se lehet fogni mert folyamatosan szaladgál :D Tapasztalatok szerint sok idő amíg ezt megszokja ? Vagy ruházzak be neki cipőcskére ? / Nagyon szépen köszönöm a segítőkézségeket /
2012. dec. 7. 15:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Cipő nem kell, de ha érzékeny a talpa, és olyan környéken laktok, ahol sokat sóznak (pedig ugye elvileg tilos) akkor séta előtt krémezd be a tappancsát.
2012. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!