Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél hónapos Német Juhász...

Másfél hónapos Német Juhász kiskutyám nem akar odajönni hozzám. Mit lehetne vele tenni?

Figyelt kérdés
Akitől kaptam már kis kora óta egy facsomó alatt volt mert az anyja oda fialt és ki se jöttek csak enni. Ha kutya kajával csalogatom akkor odajön elveszi a kezemből és hátrébb megy. Ha hozzáérek akkor vinnyog és elszalad vagy harap.
2012. dec. 9. 00:11
1 2
 1/11 Gugu Gabor ***** válasza:
Mióta van nálad a kutyus?
2012. dec. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pedig ez nem rossz ötlet amikor jön adsz neki jutalom falatot kitartás és legyen türelmed ez a legfontosabb és elfogod érni hogy bízzon benned a kutya úgy hogy ne legyél csalódott kitartás sokk sikert
2012. dec. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
1,5 hónapos? Az még nem is lehetne nálad.
2012. dec. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3.: leírta, hogy milyen körülmények között került hozzá...

Egyébként nagyon sok türelem kell a kiskutyához, ne tegyél felé hirtelen mozdulatokat, ne akard elkapni, ne is zaklasd. Csak viselkedj természetesen, és akármikor feléd megy, dobj felé (óvatosan, hogy ne ijedjen meg) kaját. Ismétlem, ne akard őt simogatni vagy megfogni. Fokozatosan elkezdheted csalogatni, lehetőleg guggolva, esetleg ha így sem megy, hátat fordítva neki, és mikor a közeledben van, próbáld meg, hogy a kezedből vegye el a kaját, ne a földről. Fontos a fokozatosság, hogy ne akard letámadni, csak szépen lassan férkőzz a bizalmába. Én is így csináltam a félős kutyusommal, igaz ő egy éves volt, mikor elhoztam, befeküdt a sarokba rettegni. Hagytam, hogy ő nyisson felém, és sosem akartam én elkapni őt vagy ilyesmi. Sok sikert!

2012. dec. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor sem lehetne még nála ennyi idősen. Ki maradt a szocializációs időszaka amit még az alomban kellett volna töltenie.
2012. dec. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tök igazad van, sokkal jobb lenne neki a farakás alatt, mint egy gazdánál.
2012. dec. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsi El írtam másfél hónapja van nálam... de a kaját elveszi a kezemből csak utána hátrébb megy és ha csalogatom a kajával oda jön elveszi de elmegy.
2012. dec. 9. 11:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor adagold tovább a kaját, hogy ne menjen el, közben dícsérheted, beszélj hozzá biztató hangon, de ne akard megérinteni vagy megfogni.
2012. dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Sok türelem kell a bizalma kialakulásához. Először guggolj le neki oldalt vagy háttal és hátrafele nyújtsd ki a kezed, úgy dobáld neki a kaját, vagy hagyd, hogy kivegye a kezedből. De ne nézz rá, csak nyugodt hangon becézgesd eleinte
2012. dec. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos, emberfélő a kiskutyád. De rá fog jönni, hogy az ember jó dolog. Akár le is ülhetsz a közelében a földre.A napi adagjának nagy részét kézből add neki oda. Sok sok türelmet kívánok a megszelidítéséhez.
2012. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!