Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Mit tegyek, egy kismacska...

SOS Mit tegyek, egy kismacska be akar költözni a kiskutyám mellé?

Figyelt kérdés

Kutyás gazdik vagyunk, nagyon szeretjük a kiskutyánkat. Pár napja megjelent nálunk egy fiatal cica, hihetetlenül nyitott felénk, állandóan a sarkunkban van, nem fél, kedvesen nyávog, láthatóan jól érzi itt magát. Mi ennek viszont nem örülünk, nem értünk a macskákhoz és nem is fér bele az életünkbe egy második családi kedvenc.


A kiskutyám nagyon érdekesnek találja a macskát, nem agresszív vele, néha megy utána, a macska pedig átmegy a szomszédba, hogy a kutya ne érhesse el, aztán mikor elmúlt a veszély, persze jön vissza a mi kertünkbe.


Szóval, van egy macsek aki láthatóan hozzánk akar szegődnek. Van a kiskutyánk, aki nem tartja távol a macskát. Vagyunk mi, akik nem akarnak macskát. Rádaásul mivel kóbor a cica, lehet mindenféle élősködője, féltem a kutyusom és magunkat is.


Mit tegyünk?? Kérlek segítsetek!


2011. szept. 11. 09:10
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A helyesírásért és vacak fogalmazásért elnézést, kapkodva írtam ki a kérdést.:/
2011. szept. 11. 09:12
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

MEgoldás: befogadod és megtanulsz bánnni egy cicával.

Mellesleg attól, mert a kiskutyád összehaverkodik egy cicával nem jelenti azt, hogy sose fogja elkergetni a macskákat. Jó példa erre az én kutyám. Imádja a macskámat, együtt alszanak, játszanak stb. Mégis ha idegen macska jön a kertbe, lazán neki megy és elüldözi. Viszont a sajátunkat sose bántja. Ezek szerint sose láttál még kutya-macska barátságot.

Amúgy meg egy alapos fürdetés a cicónak, egy féreghajtás és máris rendbe van. Én mentett cicát hoztam a kölykeim mellé, és egyiknek se lett semmi baja a cicótól. Nem kell ezt úgy túl dramatizálni...

2011. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

olvasd el ezt a cikket talán nyújt valami segítséget :)



[link]



[link]


[link]



[link]

2011. szept. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Fogadörökbe a kismacskát!
2011. szept. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

nem értetek a cicához?...


hát nem olyan bonyolult az...

ráadásul egy cicát nem kell sétáltatni, csak etetni meg simogatni...

tehát időben biztosan beleférne az életetekbe...


anyagilag pedig a kutyus kajájának kb. az ötödével beéri...:)


ahogy előttem is írták, egy féregtelenítés + egy fürdetés, és kész.

esetleg oltás - ezt már a doki megmondja...


nekem a kutyáim érkezése előtt a 2 cicám mellé jött még 7 kóbor!!

senkinek nem lett semmi baja.

(utána megérkezett Manó, és érdekes, a 2 cicámmal jóban vannak, a 7 jövevény meg keresett más gazdát, nem mertek bejönni...)

pedig velük is ugyanúgy bántam, mint a sajtjaimmal...

2011. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát szerintem kicsit nagyvonalúan kezelitek az anyagi részét a macseknak.


1. Oltások... Gondolom ugyanolyan árban van a macsekoltás mint a kutyáknak, akkor pedig jó drága...

2. A macsekra kéne valami spot on, az is drága.

3.Megfürdetni egy macskát??? Az szerintem még egy tapasztalt cicatulajdonosnak is nagy dolog, nem hogy nekem.

4.Érzelmileg se nagyon tudnám kezelni a helyzetet. A kuttyom nagyon igényli a figyelmet és szeretetet, biztos megviselné, ha azt látná, hogy nem őt, hanem a kismacskát etetem, simogatom.

5. Szerintem lánycica, tehát ivartalaníttatni is kéne, az se túl olcsó dolog.


Tehát sajnos nem tudjuk vállalni a cicát, viszont nem tudom, hogyan bírjam távozásra. Bántani nem fogom, a kiskutyám nem üldözi el...

Erre van valami tippetek?

2011. szept. 11. 10:47
 7/20 anonim ***** válasza:
Vidd el menhelyre, vagy kérdezősködj körbe a környéken, nem kell-e valakinek a cica :)
2011. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Akiteki ***** válasza:
100%

Pedig ez erősen úgy néz ki, hogy van már egy macskátok is:))

Az anyagi rész:

"1. Oltások... Gondolom ugyanolyan árban van a macsekoltás mint a kutyáknak, akkor pedig jó drága..."

Annyi különbséggel, hogy a cicáknál nem kötelező évente a veszettségi.

"2. A macsekra kéne valami spot on, az is drága."

Ha nem megy messzire, akkor csak egyszer kell rátenni, ha nem találkozik bolhás macskával vagy kullanccsal, akkor nincs gond.

"3.Megfürdetni egy macskát??? Az szerintem még egy tapasztalt cicatulajdonosnak is nagy dolog, nem hogy nekem."

Egy macskát nem kell fürdetni. Mosakszik magától. 10 éve vannak cicáink, még soha nem fürdettem.

"4.Érzelmileg se nagyon tudnám kezelni a helyzetet. A kuttyom nagyon igényli a figyelmet és szeretetet, biztos megviselné, ha azt látná, hogy nem őt, hanem a kismacskát etetem, simogatom."

Egyenek együtt, simogasd őket együtt.

"5. Szerintem lánycica, tehát ivartalaníttatni is kéne, az se túl olcsó dolog. "

Ez biztos. De a kandúrt sem árt ivartalanítani. Sőt! Egy ivaros kandúr, aki még esetleg ki is jár a házból, egy rémálom.

Természetesen nem szabhatjuk meg, hogy befogadd a macsekot, de ha nem tágít, akkor legfeljebb azt választhatod hogy keresel valakit, aki elviszi.

2011. szept. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Bár az én kutyáim lennének ilyenek, én szeretem a cicákat, tök jó fejek:) Szerintem egy cica nem sok vizet zavarna, eléggé önálló állatok.
2011. szept. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha annyira nem akarod befogadni akkor ne foglalkozz vele , főleg ne adj neki enni és ijeszd el ha látod hogy jön. Egy idő után rájön hogy nálatok nem lesz jó dolga.
2011. szept. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!