Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás közben a...

Kutyasétáltatás közben a kutyám fenekébe harapott egy másik. Mit kellett volna csinálni?

Figyelt kérdés
Én nem láttam előzményét, a másik gazdi sem. A másik kutya úgy csinált, mintha meg akarná szaglászni az enyém fenekét. És minden morgás, szőrborzolás, akármi nélkül beleharapott és nem akarta elengedni. Azt hallottam már, hogy ilyenkor nem szabad széthúzni a két kutyát, mert nagyobb kárt okozhat, de ez a kutya egyszerűen nem akarta elengedni. Ezért próbáltuk széthúzni úgy se ment. Aztán kb fél perc után elengedte. Még szerencse, hogy az enyémnek nagyobb a szőre mert így nem okozott akkora kárt. Az enyém még azután se akarta a másikat megharapni, miután az beleharapott, csak próbált volna szabadulni. Szóval ha ilyen történik, mégis mit kellene csinálni, hogy a másik elengedje a szorítást?
2012. dec. 9. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Hát engem ilyenkor nem érdekelne semmi, úgy felrúgnám a másikat, hogy csillagokat látna...
2012. dec. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Hát... én még azt is utálom aki csak csúnyán szól a kutyához, nem hogy bántsa a kutyát... de ilyen esetben agyon tapostam volna a másik kutyámat ha az én kutyámmal ezt tennék! nyugodtan le lehet pontozni :/
2012. dec. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Le is pontoztam mindkét okostóbiást. Minek rúgja fel, mikor a másik gazda sem látta előzményét. Az segít, mi? Az meg mindegy, hogy a kutya szájában marad a kérdező kutyájának a fara, mi? Arról nem is beszélve, hogy a kérdezőnek van egy szuper, nagyon jól reagáló kutyája, akinek várhatóan ez nem okoz traumát, de fújja fel a dolgot, hogy a kutyában maradandó emlékként maradjon meg, ugye? A másik gazdi segítségével kell szétfeszíteni a támadó kutya állkapcsát.
2012. dec. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Első körben hatalmasat üvöltenék rájuk, így az esetek nagy többségében elengedi a támadó a másikat. Ha nem, akkor a gazdinak kéne megfognia a hátsó lábainál, vagy a nyakánál elkapni és ráparancsolni, hátha elengedi így is.

Széthúzni nem szabad, mert könnyen szakadhat a másik kutya bőre.

Az is jó megoldás lehet, hogy a nyakörvénél fogva kiemelni, így a levegő hiánya miatt el kell engedni a másikat.

Igazából mindegyik módszernek van előnye-hátránya...a szitu hozza éppen, hogy mit teszek-tennék

2012. dec. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval úgy, hogy nálam a saját kutyám van, max üvölteni tudok, én mást nem nagyon tudok csinálni? Kizárólag a másik gazdi talpraesettségében bízhatok?
2012. dec. 9. 17:47
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
17:22 látszik hogy a te kutyádat sem próbálta még kinyírni egy másik... Vagy olyan nagy kutyád van hogy nem kell féltened. De ránk sajnos minden nap támadnak kutyák itt mucsán és magasról tojnak a hiperszuper tudományos kommunikációrameg falkára amit én a könyvekből meg a saját kutyámmal megtanulok... Az a kutya alapból nem normális aki minden kommunikáció nélkül támad...
2012. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ha a kutyád nem tud kiszabadulni és védekezni, akkor mindenképpen a másik kutyánál kell elérni, hogy eresszen. Fojtogatás, deréktájban megmarkolni erősen a bőrét, csavarni a nyakörvét, kannál a heréit, a lényeg, hogy eresszen...de a veszély, hogy megkapja a gazdikat is a kutya, mindig fennállhat!
2012. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyakörvet megfogod és csavarsz rajta egyet. Ezzel fojtod a kutyát aki majd valszeg előbb enged mint amúgy. Ez azért is jó mert ha a nyakörvét fogod akkor nehezebben tud kárt tenni benned.
2012. dec. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!