Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni, hogy a...

Tudnátok segíteni, hogy a következő leírás alapján milyen ehhez hasonló kutyafajták közül választhatnék?

Figyelt kérdés
Őrző-védő, vagy testőr, rövid szőrű, inkább közepes testű, de lehet nagy is, és család-centrikus legyen, lehetőleg kijöjjön a többi kutyával, bár ez neelés kérdése is, nade azért a hajlam akkor is ott van egyes fajtákban. Igazából a boxer is nagyon bejön, csak sajnos nagyon túl van tenyésztve. A roti utyanígy. Ezeken kívül???
2012. dec. 9. 18:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
dobermann. testőrnek lett tenyésztve annak idején, rövid szőrű és közepes testű kutya.
2012. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Dobermann is túl van tenyésztve, és inkább izmosabb, zömökebbre gondoltam.
2012. dec. 9. 18:31
 3/18 anonim ***** válasza:

Amerikai staffordshire terrier jó lenne,mivel közepes testű,családbarát kutya. Bár leírásból én inkább szukát választanék és csakis jó kennelből!! Rengeteg a szaporító mert sajnos divatkutya lett úgyhogy óvatosan ha ez a fajta mellett döntesz.


"Vérmérséklete [szerkesztés]


Az amerikai staffordshire terrier őszinte, barátságos, egyszerű, kedves, mozgékony és szilaj kutya. Figyelmes, nagyon bátor, kitartó és nem kíméli magát. Nagyon hűséges a családjához, és általában eléggé engedelmes is. A kan kissé domináns viselkedésű lehet. Ez a kutya általában jól kijön a gyerekekkel, és meglehetősen sokat el is tűr tőlük. A fajtársaival való találkozás viszont gondokat okozhat. A kan különösen határozottan igyekszik bebizonyítani fölényét, de e tekintetben igen sok múlik a kutya szocializációján és nevelésén. A megfelelően nevelt amerikai staffordshire terrier hűen őrzi a lakást és a gazdája tulajdonát, de nem viselkedik barátságtalanul az idegenekkel szemben. Ha azonban a család tagjai veszélybe kerülnek, habozás nélkül a segítségükre siet. A macskákkal és egyéb háziállatokkal megfelelő szocializáció esetén jól megfér."

2012. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nemet Juhasz :x

nagyon jol egyezik a tobbi kutyaval,turelmes es csalad-centrikus.

Ezek mellett jo hazorzo.

2012. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én hasonló igényekkel kerestem kutyafajtát, a roti nem az esetem, nj minden bokorban van, a dobi fázós, boxer pofikája nem tetszik, végül a Cane Corso mellett tettem le a voksom, ilyen kutyát szeretnék a közejövőben. Nagyon gazdi központú, és már a puszta kinézete is elég, hogy ne kössenek beléd.
2012. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A staffi nagyon nagyon tetszik és gyönyörű, csak az az egyetlen bajom, hogy annyira rossz híre van! Nem akarom az örökös károgásokat hallgatni.

Németjuhász egyik az, hogy nem rövidszőrű, másik pedig, hogy már van egy. Mellé szeretnék egy másik kutyát.

2012. dec. 9. 19:00
 7/18 A kérdező kommentje:
Cane corso is gyönyörű, csak mivel az nj szuka és mellé kan kellene, kan cane corsoval meg szerintem eléggé fel lenne adva a lecke. Fenébe, nem tudom!
2012. dec. 9. 19:02
 8/18 A kérdező kommentje:
És az amerikai bulldog???
2012. dec. 9. 19:03
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen, kan Cane Corsot tényleg ne vállalj be, ha nem érzed magad elég felkészültnek. Amúgy meg ne érdekeljen a Staff hírneve, nagyon jó kis kutyák ők, lenne egy jólnevelt Amstaffod, legalább pár hiedelmet is eloszlatnál. Na de azért remélem tudod, hogy ők sem kimondottan könnyű kutyák.
2012. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mi a szösz az a "túltenyésztve"?? ilyen tenyésztési fogalom nemlétezik, max beltenyésztés... Tudom, hogy a köznyelv használja a "túltenyésztett" kifejezést a beteges, ideggyenge kutyákra de ilyen nincs (mellesleg vicces fogalom mert nagyrészt szaporított kutyákra használják amiknek közük nincs a tenyésztett egyedekhez).

Jó tenyésztőtől bármelyik fajtát nyugodtan lehet venni. Ha boxert vagy rotit akarsz keress egy jó hírű kennelt, menj el és ismerd meg a tenyésztőt, nézd meg a szülőket a szűréseket és ha minden rendben nyugodtan vegyél onnan kutyát...

2012. dec. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!