Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyen miért csak olyan...

Menhelyen miért csak olyan "nyomorúlt" fajtájú kutyákat találhatók? :

Figyelt kérdés

Elnézést a kifejezésért! Nem találtam megfelelő szót erre.

Nem akartam semmi rosszat írni!

Szóval nézegettem menhelyi oldalakat, és vannak fajtánként kategorizálva.ű

Megnéztem jó pár fajtát, és eléggé furcsálom.

Egyik se legalábbis amiket megnéztem SEM hasonlít még kicsit sem a fajta standardra!

Megnéztem: Bull terrier... Hát ha nem írnák oda mellé, hogy bull terrier akkor az összes fajtát felsorolhartnák, csak a bull terriert nem mondanám rá.

Sebaj, megnéztem: Dobermann, na ott is a legtöbb dobermannak írt kutya inkább hasonlít egy kopóra mint a dobermannra.

Néztem még, amerikai bulldogot, amerikai staffordshire terriert, német boxert, német juhász kutyát... Na ezeket felismertem, különös módon.

De amiket megnéztem még jópár fajtát, soha nem mondanám rá, hogy "Igen, ez egy dobermann!"

Miért kell akkor kiírniuk, hogy dobermann, miért nem írják ki, csak simán, hogy "keverék" és ennyi?



2012. aug. 3. 20:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

1. mert azokat teszik ki...

2. sokkal többet érnek azok a nyomorultak mint bármelyik fajtatiszta több százezres kutya

3. vannak ott fajta tiszták is...

2012. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kidobják a keverék kutyusokat. És a "nyomorúlt"-akat is :(
2012. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
azért irják oda hogy xyon keverék fajta jegyeket mutat, max te nem ismered fel benn fényképről
2012. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy menhelyen nem találsz a standardnak tökéletesen megfelelő, fajtareprezentáns egyedeket.


Egyébként menhelyen nagyrészt keverékkutyák vannak, akikben néha fellelhetők bizonyos fajták, ezért őket annak a fajtának a keverékeként jelölik meg, ergo nyilvánvalóan be fog kerülni a fajtára keresés eredményeibe, hiszen a többség tudja, hogy nem világgyőztes kutyát fog találni, max. hasonlót, de azért keresgél menhelyen, mert tudja, hogy azzal is ugyanolyan boldog lehet. Na meg valahogy le kell tudni szűkíteni a keresést, 95% keverék és 5% "fajtajellegű keverék" között nehéz kiigazodni. Ha én rottweilerszerűt keresek, akkor igenis dobja ki a kereső a rottweilerre a rottweilerszerűeket, na.

Amúgy egy-két fotó alapján keverékkutyát megítélni nehéz. Élőben egész más, látod a mozgását, a jellemét, úgy könnyebb lehet fajtához kötni, mint egy állóképről.

2012. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként megjegyzem, hogy a leggyönyörűbb dobermann, amivel valaha találkoztam, egy vénséges vén kan volt menhelyen. Olyan kiállást és tartást azóta sem láttam egyetlen állatban sem.
2012. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
A menhelyeken túlnyomórészt keverékek vannak, de inkább onnan hozok kutyát, amelyik alkalmazkodó, elfogad engem és hamar beilleszkedik, mint agyontenyésztett, pedigrés, idegbeteg stb. fajtatiszta kutyát.
2012. aug. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mutatok pár képet, csak h lásd, milyen "nyomorúlt" (milyen szó ez?) kutyákat lehet találni. A képek egytől egyig a miskolci gyepit megjárt kutyákról készültek:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Az utolsó kuvasz pl díjnyertes szülőktől van.

2012. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%

szia!


Én értem, hogy mit írsz, és nekem is ez a véleményem. Talán azért írnak oda olyan fajtát, amihez a kutyának köze sincs, hátha valaki pont olyat akar, és nem veszi észre :)). Én is láttam már olyan kutyát, hogy odaírták, xy fajta, és nem is az volt, egy sima keverék. Talán, aki kiírja, nem is ért hozzá.

2012. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Szia


te inkább virtuálisan fogadj örökbe kutyát te is aztán nagy állatbarát lehetsz -,-"

2012. aug. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Te nem ismersz engem, nem tudod, hogy mennyire vagyok állatbarát, és mennyire nem (talán jobban, mint az ide írogató szájhősök többsége).


Viszont amit a kérdező ír, tényleg igaz. Én jártam már menhelyen, látogatom több honlapját, sőt, a helyi menhelynek a kicsike fizetésemből néha kutyakaját is veszek.

De attól még, hogy a menhelyek mennyire hasznos helyek, azokat is emberek csinálták, és bizony néha elkövetnek hibákat. Pl egy látszatra is többgenerációs keverék kutyába olyan fajtákat látnak bele, amihez szegény kutya őseinek sem volt semmi köze.

De ezt egy kicsit is hozzáértő ember rögtön észreveszi.

2012. aug. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!