Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palotapincsi ilyen hidegben...

Palotapincsi ilyen hidegben láncon?

Figyelt kérdés

az egyik falubéli vett még a tavasszal egy pincsit.volt egy nagy termetű németjuhász keveréke.

a nagykutya eltűnt,és most a pincsi van a helyén láncon.a háza a nagyhoz van méretezve,és nincs az ajtaján semmi.

kinek lenne érdemes szólnom?

ez már állatkinzás igaz?


2012. dec. 9. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó dolog, de ha enni kap, inni kap, be tud húzódni az ólba tiszta helyen van, akkor lehet hogy azt mondanák a hivatalnokok is, hogy minden rendben. azért a pincsi nem rövid szőrű, ha összegömbölyödik nem fázik meg. Most le leszek hurrogva de ha etetik stb akkor nagyon visítva de elfogadható. Persze nem kéne láncon lennie
2012. dec. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ekkora parasztot!
2012. dec. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Leselejtezett pléd, paplan, kabát: és kisebb méretű, szigetelt kutyaház, bőséges ennivaló, langyos víz, napi séták: nem lesz semmi baja. És ne legyen egy méteres láncon!
2012. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

utolsónak:szerintem te félreértettél :)

nem az enyém a kutya.

ezek szerint csak az én szememet szúrja?

szerintem ez nem normális,de ha már kicsapja az udvarra,legalább ne kötné meg :/

2012. dec. 9. 21:19
 5/16 A kérdező kommentje:

szerintem akkor lenne normális,ha a méretéhez igazodó ház valami függönnyel,rengeteg pokróccal,és lánc nélkül.

de az hogy maga a ház akkora hogy én is kényelmesen belebújhatok,és nincs az elején semmi,ha úgy vesszük a szabad levegőn van.

nekem a pincsi akkor is lábmelegítő marad,ha hosszú a szőre,ha nem...

2012. dec. 9. 21:22
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem értettem félre. Szerintem is állatkínzás. Keresd meg a falu jegyzőjét, ha nincs jobb ötleted, de mindenekelőtt a paraszttal beszélj, és úgy keressetek megoldást. Ha más nem akkor egy feladatra alkalmasabb kollégát keressetek neki, a törperőst meg kerítéses helyre kellene teleportálni.
2012. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem normális és legszívesebben a gazdit tenném a láncra hogy tudja már milyen...

A pincsi egyébként is társasági kutya nem a kertben élésre van tenyésztve. Az meg hogy még láncon is van...

Gondolom sok törődést kaphatsz szegény kutyus:((

Viszont nem valószínű hogy bármi is történne ha szólnál az illetékes szerveknek.. Ennél jóval súlyosabb esetekre se reagálnak..

2012. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a környékbeli állatvédőket, jegyző nem fog vele foglalkozni. Ha a kutyát nem is viszik el tőle hátha jobb belátásra tudják téríteni. Sokszor beválik ám.
2012. dec. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu


Írd le az esetet pontos helyszínmegjelöléssel.

2012. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, és egyetértek veled. Mindig szörnyű látvány, ha örökösen láncon van egy kutya.

A mi utcánkban egy gyönyörű golden retrivert tartanak hasonlóan. Megvették pár hetesen, amíg aranyos kölyök volt szeretgették, meg játszottak vele. Azután felnőtt, "rendet csinált" a kertben, gyorsan bezárták egy kb. 12 négyzetméteres kennelbe, azóta alig jött onnét (2 éve), talán havonta 1- 2 alkalommal. Sétálni még sosem volt. Igazából kap rendesen enni, van rendes háza, de nagyon rossz mindennap látni, hogy milyen vágyakozva nézi a kertben játszó gyerekeket.


Van egy ismerősünk a Fehérkereszt Állatvédő liga- nevű szervezetnél. Ő mondta nemrég, hogy ha állatkínzást tapasztalunk, nyugodtan jelentsük be, pl az email- címükön. (feherkereszt@feherkeresztliga.hu)

Esetleg itt próbálkozhatnál.

2012. dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!