Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elveszett kutyákat hirdető...

Elveszett kutyákat hirdető portál? A véleményetekre volna szükségem!

Figyelt kérdés

Elnézést, kissé hosszú a leírás, de megköszönöm, ha elolvassátok!


Egy 40 ezres kisvárosban élek. Heti több elveszett kutyát hirdetnek Facebookon, újságokban, csakhogy a Facebookos lehetőségek korlátozottak, az új bejegyzések hamar lefutnak az oldal alján, így a hirdetések rövidesen feledésbe merülnek.


Mivel szakmám, és több kutyám is volt már elveszve, kb. egy éve érlelem magamban egy olyan oldal kifejlesztésének a gondolatát, amelyik erre specializáltan működne. Tudom, hogy rengeteg hasonló oldal van, alaposan áttanulmányoztam őket, vannak köztük jobbak, és teljesen hasznavehetetlenek is. Átrágtam magamban, hogy mi a jó bennük és mi az, amitől nem hatékonyak. Kidolgoztam egy sor olyan funkciót, ami elősegíti a hatékony keresést.


Egy dolgon viszont nem tudok napirendre jutni, és a véleményeteket kérném. Tudomásom szerint egy adott közösségen belül sosem készült komolyabb, átfogóbb felmérés az elveszett és megkerült kutyákra vonatkozóan. Arra gondoltam, hogy egy alapos felmérésből igen hasznos következtetéseket lehetne levonni, például arra nézve, hogy milyen keresési módszer vált be igazán, és mennyi időn belül.


Eddig jó, csak úgy vagyok vele, hogy ha már felmérés, akkor legyen alapos, és vizsgáljuk ki, van-e összefüggés az elveszett állatok fajtájára, korára, nemére, tartási körülményeire, sétáltatási szokásokra vonatkozóan, arra nézve, hogy melyik részén lakik a városnak; egy "térképet" kialakítani, hogy általában x ideje eltűnt állatot mekkora kiterjedésű területen célszerű keresni, hogy számukra ismerős útvonalon kerülnek-e meg inkább vagy inkább új terepet fedeznek fel, milyen sérülésekre lehet számítani, stb. A felmérés eredményéből, úgy gondoltam, kialakítanék egy hasznos tanács csomagot, hogy mit érdemes tenni, ha elveszett a kutya.


Arra nézve vannak kételyeim, hogy az emberek hajlandóak-e egy 70-80 kérdésből álló kérdőívet kitölteni (természetesen névtelenül), ha az ilyen személyes jellegű adatokról érdeklődik? Nyilván akkor volna használható eredménye a felmérésnek, ha mindenki megértené a mögöttes lényeget, és valós adatokkal támogatná a kezdeményezést.


Szóval, ha a városotokban indulna egy ilyen kezdeményezés, Ti szánnátok rá időt, és megosztanátok az adataitokat erre a célra, vagy inkább tartózkodnátok az ilyentől? (Hangsúlyozom, név, cím nem kell, a lakhelyre vonatkozó adat annyi, hogy a várost területileg 6-8 zónára osztom, és egyiket be kell jelölni)


Köszönöm a válaszokat és a türelmeteket, hogy végigolvastátok!



2012. dec. 10. 02:22
1 2
 11/12 anonim válasza:
50%
akkor még mindig miért irogatsz ide? Húzzál és kezdj bele az oldalba!
2012. dec. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves #9-es válaszoló! Köszönöm a bíztatásod, és boldog vagyok, amikor ilyen emberekkel találkozom, mint Te! Nem kis kihívás elé állítottam magam, de persze minden erre fordított perc örömmel tölt el, és hihetetlen erőt tud adni, amikor ilyen mértékű elkötelezettséget látok!:)


Pöpös Petinek igaza van, nem töltöm tovább az amúgy is kevés időmet. A kérdést még nyitva hagyom, és kiemelem időnként, mert továbbra is érdekel a véleményetek, ötletek, tapasztalatok, bármi, ami kapcsolatos a témával.


További szép napot!

2012. dec. 14. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!