Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ilyenkor mégis mit csinálná...

Ti ilyenkor mégis mit csinálnátok? Vagyis hogy kezeljem a helyzetet.

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, kutyasuliba csak tavasszal tudunk menni.

A nyáron befogadtunk egy kutyát menhelyről.

Középkorú házaspár vagyunk, nem lehet gyerekünk.... de kutyát mindig is szerettünk volna. Nem akarom, nem akartam emberként kezelni, meghagynám a KUTYA-szerepben.

Figyelembe vettem a férjem szempontjait, nekem meg végülis mindegy volt, hogy milyen kutyát hozok ki, csak kölyök kutya legyen.

Eljutottam vele odáig, hogy szépen ül, fekszik, jön láb mellett (jutalomfalattal)

Megbeszéltük, hogy következetesek leszünk: nem jön fel az ágyra, csak akkor kap enni, ha ül és azt mondom a tied...+néhány apróság.

Ehhez képest a párom non-stop felengedi az ágyra, sőt már magától felugrik.

Kertes házban lakunk, megbeszéltük, hogy jó lenne, ha eljátszaná vele azt a gyakorlatot, hogy ha nyitva van a nagykapu, nem engedi, hogy kimenjen. Én gyalogosan járok, de a nagykapun kiszökik. :(

Mondjuk úgy, hogy jól elcseszte az egész dolgot, amit nyáron és ősszel felépítettem. Megbeszéltük, hogyha akar vmit a kutyától, pl. ÜLjön, akkor ne kiabáljon, ne hangoskodjon, mert ha utcán egy olyan szituba keveredünk, hogy tényleg rá kell kiabálni a kutyára, akkor nem fogja felvenni a dolgot, mert azt gondolja, hogy idáig is kiabálta ugyanazt a dolgot egymás után 10szer is, csak a 10.-re csináltam és kaptam jutit.

Férjem még sosem adott a kutyának enni, nem fürdette meg, sosem sétáltatta, azt is nekem kell mindig. Egy hónapban 2-3 alkalommal nagy kegyesen eljön velünk, de az is szenvedés. :(

Néhány hónapja dolgozok, nem vagyok annyit otthon., nincs annyi időm a kutyára, mint előtte.

Imádom a kutyámat, mert imádom, nagyon hálás-bújós kislány. De a párom úgy elront mindent. Már sétáltatni sem tudom normálisan, mert ahogy ráadom a pórázt, elkezdi tépni és morog, sétánál meg húz.

Igyekszem mindig visszaparancsolni, visszarántani a helyére, lemorogni vagy megrázni a grabancát amikor tépi a pórázt, de egyre kezelhetetlenebb a helyzet. És ez nem a kutya hibája, tisztában vagyok vele.

Amikkor kihoztam az Illatosról nem tudtak semmilyen infót adni róla, csak azt, hogy max. közepes méretű lesz.

Hát nem tudom, most 6 hónapos, 16 kiló, Testméreteit nem tudom lemérni, mert nagyon fél a mérőszalagtól, vonalzótól...ilyesmiktől. De egy 40*60-as ládikóban ( [link] ) csak nagyon összegömbölyödve fér el.

Nagyon hasonlít erre a kutyára, csak benne több a fekete [link]


Mit tanácsoltok, hogyan kezeljem ezeket a helyzeteket? Először a sétát kéne vhogy normalizálni. Ehhez hozzátartozik, hogy nagyon sok felénk az önsétáltó nem éppen jólnevelt eb, és vannak kóborkutyák, meg kerítésnél vicsorgó, őrjöngő kutyák is.

Olvastam egy csomó mindent a falkavezérségről, amit próbálok mindig betartani/betartatni, de amíg a férjem nincs benne a buliban, nem sok értelmét látom. Ámbár ahogy mostanság állnak a dolgok, adok magunknak még fél évet, és szétmegyünk. :(


Na szóval, ötlet, tanács, valami?

És sorry a hosszú novelláért.


2012. dec. 10. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez ismerős. Az én párom is elvárja h a kutya jó legyen, de áthág minden szabályt... Én leültem vele, és leüvöltöttem a fejét, h lesz szíves nem szétcseszni a munkám, mert én sem törölgetek bele önkényesen abba a programba, amit egész hétvégén írt, csak h megszívassam. Tehát ezt elvárom tőle is.


Igazából megértette. Annyi h ő viccesnek találja ha a kutya rossz, és én hiába szidom, ha ő nevet rajta.


Beszéld meg a férjeddel, h ez így nem fog menni.

2012. dec. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Az a helyzet, hogy tényleg végét járja a kapcsolatunk. Hogyis mondjam, úgy jött hozzánk a kutya, mint (bocsi, lehet hogy csúnya lesz), mint nemzőképes emberekhez a gyerek, hogy talán megmenti a családot... :(


a másik dolog meg az ugrálás. Nagyon ugrálós volt, sikerült lenevelnem arról, hogy rám ugráljon. El kellett mennem néhány napra, mire visszajöttem megint ugrált. Ahogy én csináltam/csinálom: addig nem veszek a kutyáról tudomást, amíg ugrál.

Ahogy férjem csinálja, amikor a kutya ugrál: összevissza pörög, ráhajol és a kezével próbálja lent tartani és közben mondja, hogy nyugi-nyugi... elég lesz... aztán meg kiabál vele, hogy hagyd már abba, aztán kivágja a lakásból a kertbe.

2012. dec. 10. 09:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nem egy kutyanevelési fenomén...

Kitartás.

2012. dec. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem egyformán foglalkoztok vele, nem ugyanazt követelitek tőle mind a ketten, addig ő nemcsak falkavezér, hanem egyszerűen parancsnok lesz. Az adatokból úgy tűnik, nagy termetű kutya lesz belőle. Ha kertes házban laksz és olyan környéken, ahol sok a kutya, ne erőltesd a sétát, mert idegbajt kapsz a rengeteg őrjöngő kutyától, annak ellenére írom ezt, hogy a kutyádnak jót tenne, ha azt látná nem csak belőletek és belőle áll a világ. Próbálj meg sokat foglalkozni vele, hogy érezze, rád kell hallgatnia és szót kell fogadni. De amíg a férjed mindent megenged neki, nagyon nehéz dolgod lesz.
2012. dec. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 agi91babe ***** válasza:
52%
Én ultimátumt adnék neki, hogy többé nem lát se engem se a kutyát, ha nem nő fel felnőtt ember létére. Felvilágosítanám, hogy egy öt éves szintjén van. Engem felháborít néha, hogy miket megengednek maguknak párkapcsolatban egyes emberek, aztán csodálkoznak hogy nem működik. Már várom a kérdést itt a GYK-n a pasi részéről, hogy Hol rontottam el,miért hagyott el? Szemét szuka,még a kutyámat is elvitte!!.....Elég erősen megleckéztetném az úriembert,mert feszegeti direkt a határait. Te meg nem állsz a sarkadra, úgyhogy ne is csodálkozz ezen. Egy büszke, kicsit határozottabb emberrel nem lehetne ezt megcsinálni....
2012. dec. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Na, több hiba is van látom... Egyrészt a kapcsolat megmentésére nem jó sem a gyerek sem a kutya. Sőt, inkább kihozza az ellentéteket. Ha gyereketek lenne, akkor is inkább csak egy kényszerítő erő lenne az együtt maradásra de valószínűleg ugyan ilyen nevelési nézetkülönbségek lennének köztetek. Ha tavasszal mentek kutyasuliba, akkor menjen a férjed is! Mindkettőtöknek hallania kell amit az oktató mond, mert te nem fogod tudni a férjednek olyan hitelesen átadni amit hallottál, mintha ő hallaná első kézből. Addig is neveld a kutyát belátásod szerint, így valószínűleg neked lesz tekintélyed a kutya szemében a férjednek meg nem. Mindenképpen nehezebb így, ha a másik fél nem együttműködő. És örülj neki, hogy nem egy gyerek issza meg a kettőtök viszálykodásának a levét!
2012. dec. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!