Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Anyai ösztönök....

Segítség! Anyai ösztönök. Hogyan lehet ezen segíteni? (többi lent)

Figyelt kérdés
A kutyám rossz anyai ösztönökkel bír. Régen kitűnő mamája volt a csöpségeknek, de aztán lett valami baja nem lehet tudni, hogy mi és azóta nagyon rossz, ráadásul rosszul is bánik velük... Tudom ott van az ivartalanítás és nem is húzom sokáig ezt a dolgot, ha sehogy se sikerül ezen változtatni akkor természetesen véget vetek az egésznek, de ha tudtok valami módszert, akkor legyetek szívesek megosztani velem, mi a teendő, vagy a tanács. Azt meg biztosra mondhatom, hogy nem vagyok rossz gazdája a kutyámnak, napi több órát is foglalkozok vele, eredetileg nagyon boldog kutya, csak ezen a téren van problémánk. Előre is köszönök mindent!
2012. dec. 11. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, hogy jól értem-e, amit mondasz. Ez már az x-edik alma a kutyádnak, s az előző almokkal mindig gondos szülő volt, most meg nem, vagy ez az egyetlen alom, s eddig gondoskodó volt a kicsikkel, most meg már nem az? Mennyi idős kölykökről van szó?
2012. dec. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

_._" istenem....


Ösztön. Benne van a nevében. Sehogy nem tudsz tenni ellene. És ne is tegyél. És ivartalanítsd!!

És lehet h a kutyádnak jó gazdája vagy, de h a kutyák iránt nem érzel egy fikarcnyi felelősséget sem, az is fix. Köszöni az összes már megszületett, de gazdát kereső kutya, hogy újabb 6 az xediken kiskutyával gyarapítottad a már meglévők számát és ennyivel csökkentetted a gazdához jutás esélyét.

2012. dec. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy van ez kutyáknál. Macskáknál gyakori, ösztönös viselkedés, ugyanis az állat csak ösztönből neveli a kölyköket és eszerint egy idő után el is taszítja őket magától, hogy elkezdjék az önálló életet. Nem tudsz mit tenni.
2012. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy olyan kiállítási kutyám van aki nagyon rossz anya. Most vannak kölykei horror árat fizettem a fedeztetésért. Gyönyörűek a kiskutyák de a mamájuk undorodik ha kakilnak még a pisit csak csak nyalja de a kakihoz hozzá sem nyúl inkább arrébb megy és megvárja még kitakarítom őket:(
2012. dec. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Én ilyen kutyát nem is fedeztetnék. Ez az egyik alapösztön. ha ez hiányzik, akkor az a szuka nem tenyésztésbe való.
2012. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező ezen nem lehet segíteni!
2012. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ezen nem lehet segíteni. Ahogy az előző mondja, az ilyen kutyákat nem is szokták tenyésztésbe vonni, mert ez is egy fontos dolog és nem jó ha hiányzik. Azonban szerintem te nem vagy tenyésztő! Mondd minek neked egy csomó kiskutya? Miért olyan fontos hogy a kutya ösztöneit hajlandó vagy megváltoztatni miatta? Arra gondoltál már, hogy a kutyádnak ez milyen megterhelő? A legjobban tennéd ha ivartalanítanád a kutyádat mert ezen nem lehet változtatni és mert felesleges kölyköket gyártani ha nem vagy tenyésztő.
2012. dec. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jel, hogy épp itt lenne az ideje abbahagyni a szaporítást.
2012. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vajon honnan lehet tudni az első ellésnél, hogy a kutya jó anya lesz e vagy sem?

Már bocs egy Interch. kutyát fedeztettem be honnan a jó istenből tudtam volna, hogy milyen anya lesz? És a kölykök minőségének semmi köze ahhoz, hogy milyen jó az anyjuk...

Egy rossz anyának a kölykei nem lehetnek show kutyák?

2012. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk speciel ezt nem neked irtam, de ha már szóba hoztad. nyilván az első ellés mindig lutri, de én ha ilyen lenne a szukám, nincs az az interchampion cim, hogy még egyszer befedeztetném. és különösebben a show sem érdekel. Egy kutya nem attól jó, ha a kiállitási kupák rogyadoznak a polcon. ha az alapösztönök közül akár csak egy is hiányzik, az a kutya számomra nem tenyésztésbe való!!!!! Van egy olyan mondás, hogy "a szépség egyetlen kritériuma a használhatóság". De mondom ez az én véleményem, hogy Te kit fedeztetsz, meg mikor az a te döntésed.
2012. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!