Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék kérni, van...

Szabo Gyongyi kérdése:

Tanácsot szeretnék kérni, van egy skót juhászom, egy éves nem igazán szereti a száraz tápot. Ha valakinek van tapasztalata segitsen nekem abban, hogy milyen tápot vegyek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Bármilyen jó minőségűt. Aztán odateszed, és ha nem eszik, elveszed. Másnap ugyanez. Nincs olyan kutya, amelyik inkább éhen halna, mert nem szereti az elé tett tápot. Válogatásnak hívják az ilyet.
2012. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Enyémet sem az orvos sem a "tanára" nem bírta rávenni a száraz tápra, mikor a fogyás már veszélyessé vált a kutyadokink összeállított egy étrendet.....
2012. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár vannak szélsőséges esetek, az egészséges kutya általában mégis fontosabbnak tartja a létfenntartását, mint az ízlelőbimbóinak óhaját. Szerintem tedd azt, amit az első írt.

Nekünk is volt egyébként hasonló probléma, amit én úgy oldattam fel, hogy megvettem a legolcsóbb és legbüdösebb konzerv kutyatápot, s egy ideig hozzákevertem a száraztáphoz. Mikor már láthatóan hozzászoktak, hogy többet esznek, akkor hirtelen elhagytam a konzervet. Azóta úgy eszik a száraztápot, mintha még mindig rajta lenne a konzerv. :D De nem tudom, ez beválna-e nálatok is.

2012. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is utálta.5 hónaposan vettem, előtte moslékkal etették, a tenyésztője hozta el a hapsitól.

Ha nem ette, elvettem.Ment a hisztéria, kunyerálás, pitizés; nem volt könyörület, kizavartam a szobából, és addig nem jöhetett be, amíg ettünk.Ez így ment néhány napig, majd elkezdte rágcsálni a tápot, persze úgy, mintha kulát tettem volna elé. :D Nézett rám, húzta a száját, és pár szem egyben lenyelése után otthagyta.Elvettem.Hetekig játszottuk ezt, kipróbáltam vagy 10 féle tápot.Eközben a kutya mindössze 30 dekát vesztett a súlyából!

Ma már, ha meghallja a táptartó zörgését, rohan, és úgy zabálja a tápot, mint a kisangyal.

Kitartás kell hozzá, de rengeteg!Ne sajnáld meg, ne egyen mást, nasi sincs!Semmi más, csak a táp!Ha mást teszel rá, rájön, hogy azt lenyalogatja, és van valami a gyomrában.Nagyon rafkósak tudnak ám lenni!

2012. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én fokozatosan hagytam el a konzervet a tápról, bevált. De a lényeg az, hogy ne te igazodj a kutya igényeihez, hanem a kutya a lehetőségeihez.
2012. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor a te kutyádból már szerencsésen kiölték az életbenmaradás ösztönét.
2012. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Giniras:


Ez nagyon tetszik, amit csináltál, kár, hogy nekem nem jutott eszembe! :) Az én kutyám is könnyen becsapható, én meg szenvedtem vele több hétig! o.O Ment a zöld mancs!

2012. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ma 22:08 vagyok. A 2-esre ment a válaszom.
2012. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet kicsi konzervvel, kefírrel, yoghurttal, leveslével bolondítani a tápot. Egyetlen kutyám volt az évek során, amelyiknek fogzáskor nem kellett semmilyen táp. Tescos májkrémből egy teáskanállal rábiggyesztettem a táp tetejére és onnantól benyalta . Szóval, nem a foga miatt kényeskedett:))
2012. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém sem szereti a szárazat. Úh be szoktam neki áztatni, összekeverem egy kis konzervvel- csak ízesítés végett, és voilá...rágásra meg kap mindenféle fogtisztítót, meg marhabőr csontot meg ilyesmiket. Őszintén szólva én sem szívesen enném a szárazat, úh én nem izmozok vele. Ázottan is ugyanazok a tápanyagok vannak benne. A konzervvel meg mindig feldobom neki kicsit. kb 200g szárazhoz szoktam egy kis konzervet keverni. Megy a hűtőbe, és kész. Nekem nagyon bevált, és az orvos azt mondta, ha van mit rágnia e mellett, akkor oké.
2012. dec. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!