Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azért, mert a golden retriever...

Azért, mert a golden retrieverem nem bújik az emberek fenekébe, mint a fajtatársai, sokaknak már nem is fajtatiszta. Miért is?

Figyelt kérdés

Egy az, hogy nem hordom mindenhova magammal a törzskönyvét, hogy megmutassam nekik, fajtatiszta. A másik, hogy nem kellene általánosítani. Attól, hogy egy golden alapból olyan fajta, hogy "Mindenkit szeretek, gyertek keblemre", még nem jelenti azt, hogy minden egyed ilyen belőlük.

Séták alkalmával sokan odajönnének (főként ismerősök) megsimogatni a kutyát, mert sokan még nem is látták, hiszen csak 6 hónapos. A kutyám pedig képtelen elviselni a vadidegen emberek érintését és közelségét. Nem ugat vagy rohan el, egyszerűen csak beképzelten elfordítja a fejét, hogy ne érjenek hozzá. Ha már megismerte az illetőt, tehát több alkalom volt a találkozásra, akkor már nem zárkózik el, bár ő nem megy oda magától simogatásért. És ez miért baj? Egy golden attól is fajtatiszta, hogy mindenkit körbenyal? Amelyik meg nem ilyen, az már ideggyenge, meg keverék? Engem nagyon felhúztak. Tegnapi sétánál is ez volt. Én elhiszem, hogy az emberek 80 %-a semmit nem tud a kutyákról, de akkor miért kezd el ítélkezni? Nem ez a legnagyobb problémám persze, de azért zavaró számomra.



2012. dec. 12. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

1: mit érdekel téged h mit gondolnak????

2: sok ember azt hiszi, h a fajtajellemző szentírás. Én is meglepődtem pl, mikor olvastam h Amerikában valamelyik évben a kutyatámadások elkövetői között a labrador 5.!!!! helyen állt.

2012. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze, hogy érdekel, ha tudatlanok okoskodnak, és hajtogatják az igazukat, majd kiröhögnek, hogy én egy keveréket vettem tök drágán...Ennyit erről.
2012. dec. 12. 09:32
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

hát akkor gyorsan tessék igazolni a törzskönyvvel, hogy tökdrágán vetted a kutyád.

még keveréknek néznék, FÚÚÚJ!!!!

jézusom, hogy lehet ilyesmivel foglalkozni? nagyon unatkozhatsz :)

2012. dec. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekünk Skótjuhászunk van. A természete viszont egész más. Biztos, hogy egy birkát sem terelne sehova :) De fajtatiszta .
2012. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%

egyébként tényleg unatkozom :D

de a különbség, hogy én 5 percen belül el is feledkezem a kérdésről, míg te ezen stresszeled magad kb a halálos ágyadig, hogy keveréknek nézték a kutyád :)

2012. dec. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A mi kutyáinkról csak a legszűkebb család tudta/tudja honnan, esetleg mennyiért voltak/vannak. Felőlem fekete varjúnak is hihetik pl. a hófehér kanadai juhászunkat.
2012. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nincs azzal semmi baj, hogy a kutyád nem hagyja simogatni magát idegenektől. Legyen tartózkodó.


Ha te akarod úgyis hagyja magát megsimogatni másoktól.


Az én kutyám se megy oda senkihez simizni és ez így van rendjén. Ha kisgyerek akarja megsimogatni, akkor én hívom oda a kutyát és eltűri a simit. Aztán tovább megy.

Azt meg végképp nem engedem, hogy akár ismerős vagy idegen kaját adjon neki. Tök mindegy, hogy fajta tiszta e vagy sem.

2012. dec. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Miért szólod le a keverékeket?

Nekem keverékem van, és a legszebb kiskutya a világon.


[link]


Nem kellett rá évekig spórolnom, és egymillió forintért sem cserélném el a te törzskönyves kutyádra, mert számomra ő a leglegleg.


Ha sétálunk, büszkén fogom a póráz végét, mert a kutyám aranyos, barátságos, gyönyörű. A környéken mindenki ismeri.



Az ismerőseid meg nyugodtan guglizzanak rá a Golden retriverre.

2012. dec. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

való igaz, messziről jött ember azt mond, amit akar, de higgy nekem, nem ennyire merész elképzelés, hogy vki menhelyeket támogat.

még ha azt mondtam volna, hogy ingyen dolgozó állatorvos vagyok, vagy bármi, érthető volna a kételkedés, de csak a te világodban ilyen elképesztő a menhelyi adomány :)

2012. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ki fikázta itt a keverékeket? Te jó ég! Meg az én világom? Az milyen? 3 utcáról befogadott macskám van, akiket ivartalanítottam, chipeltettem. Az egyiknek kilőtték az egyik szemét, tehát őt még műteni is kellett. Tök jó, kiírok egy kérdést, és egy sznob, beképzelt, csak fajtatiszta kutyákat imádó embernek tituláltok. Köszi szépen. Ide jóformán már semmit nem lehet kiírni, mert egyből letámadják az embert. Ha nem tk-s a kutyád, akkor keverék és szaporított, ha meg kiírom, hogy tk-s, akkor egy beképzelt embernek tartanak. Emberek, szerintem ti sem tudjátok mit akartok, de nem is érdekel. Na, megyek. Szerencsére van munkám, és nem kell itt unalmamban csesztetni a másikat.
2012. dec. 12. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!