Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya ideges lesz, ha...

A kutya ideges lesz, ha szeretgetni próbálom. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

6 éves Havanese kutyáról van szó.


Ketten élünk anyukámmal egy lakásban. Anya az Isten, ő bármikor felveheti, szeretgetheti, játszani is szoktak. A kutya tiszteli, szót fogad neki, és hát legtöbbször vele van, ugrál a boldogságtól ha hazaér a munkából, és vele szeret aludni is.


Ellenben engem sosem üdvözöl, ha felveszem szeretgetni csak morog, vicsorog is, ha már a morgás nem használ. Persze rászólok, a vicsorgást ugyan abbahagyja, de tovább morog magában. Nem harap, nem ugat, nem kapál, csak morog.


Játszani viszont velem szeret inkább, mindig nagyokat ugrál, pattog, minden este jön hozzám és hozza a kis játékát, hogy húzzam neki. Egyébként eközben is morog... Ha elmegyek itthonról, szokott az én szobámban aludni. Én tanítottam trükkökre is, amiket szívesen teljesít. Sétánál sem nagyon fogad szót nekem.


Olvastam sok agresszív kutyáról szóló cikket, néztem videókat, de ott mindig nagyon szélsőséges esetek vannak, a miénk szerintem kicsit szolidabb. Próbáltam én már lenyomni a nyakát a földre, kerülni a szemkontaktust, megcsapni újsággal (hogy ne legyen fájdalmas, csak hangos), már komolyan elmondtam neki a problémáimat, meg beszélgettem vele, hogy rosszul esik, ahogy viselkedik, de hát nem használt egyik módszer sem.



2012. dec. 12. 22:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
nem kell szeretgetni, van ilyen.
2012. dec. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Fiú-lány?

Ezt azért kérdezem, mert a kutya ugye más társadalmi rendszerben él. A falkában szigorú rangsor van, mindenki csak a feletti állónak engedelmeskedik. Előfordulhat, hogy ha fiatal vagy, vagy lány vagy, hogy bizony maga alá rangsorolt. Erre vannak technikák, amiket írtál, az jó, de ne várj varázsütésszerű változást egyetlen ilyen cselekedettől. Konzekvensen, sorozatosan mindig neked kell a főnöknek lenni, és akkor, idővel elfogad és megbecsül úgy, ahogyan érdemled. Figyelj oda a játékokra is. Nehogy úgy élje meg a közös játékokat, hogy ő játszik veled, és akkor harap meg amikor akar, ahogyan.. Csak ügyesen, megéri kitartani.

2012. dec. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
18 éves lány vagyok. Egyébként a kutyus is lány.
2012. dec. 12. 22:37
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kutya az alárendeltjének tekint téged. Nézz utána falkavezérségi kérdéseknek. Ott kezd el a dolgot, hogy ne akkor foglalkozz vele, mikor ő akarja: ha hozza a játékát, hogy foglalkozz vele, akkor ne törődj vele, s egy másik időpontban ajánld te ajánld fel a játék lehetőségét. Meg még nagyon sok dolog van, amit megtalálhatsz ezzel foglalkozó irodalmakban, ezt azért hoztam fel, mert írtad, hogy ő kezdeményezi a játékot.

Azért morog rád, mert úgy gondolja, hogy az alárendelt csak akkor és azt tehet vele, amikor és amit ő akar.

2012. dec. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Amúgy most is felveszem, elkezd morogni, mondom hangsúlyosan, hogy "naaaa", ugyan elkezd nyalogatni, de közben a morgást nem hagyja abba...
2012. dec. 12. 22:39
 6/19 A kérdező kommentje:

"Azért morog rád, mert úgy gondolja, hogy az alárendelt csak akkor és azt tehet vele, amikor és amit ő akar."


Ez tök érthető, logikus, de akkor miért nyalogat? Tudja hogy rosszat csinál a morgással, és ha a nyalogatással próbál kibékíteni, de közben morog is, akkor ezt most hogy értelmezzem? :)

2012. dec. 12. 22:44
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A kutya rangsor szerű társadalomba él, elméletileg elsőnek kellene lennie a családnak, és utolsónak lenni neki. De nálatok ép ez az, hogy a kutya nem néz fel rád, maga alá rendelt téged.Ha morog és vicsorog, akkor jelezni kell neki, hogy nem a megfelelő viselkedése van, vagyis utasítsd a helyére, határozottan, nem csak szóba, hanem testileg is. A kutyával csak ennyi gond van, neked kell határozottabbnak lennie. Én a kuvasz kutyámnál értem el, hogy apportozzon, etetésnél a kezemhez hozza a tálat( pedig kuvaszt engedelmességre tanítani állítólag nem lehet), és ebbe nagyon sokat segített Ceaser Milan. Nagyon sokszor mutatja, hogy pisszeg a kutyához,ha nem megfelelően viselkedik, megböki egy vagy több helyen. A sétáltatást is szépen az egyik részbe megmutatja, hogy lehet sétáltatni egy keményfejű kutyát, valamint az agresszív kutyákkal is foglalkozik pár részbe.
2012. dec. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A nyalogatás nem feltétlenül alárendeltséget jelent. Sok kutya szereti az emberi bőr ízét. Ill. lehet, hogy így akarja elérni, hogy engedd el. Pl. az én kutyám utálja, ha megfogom a farkát. Ő nem morog rám, de, ha ilyesmire vetemedek, hátrafordul és bőszen nyalogatni kezdi a kezem, hogy engedjem már el.
2012. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól leírták a többiek, a nyalogatáshoz annyit, hogy szerintem sima pótcslekevés. Rádmorog, hogy engedd el, te nem engeded el, hanem leszidod, ez neki nem tetszik, de azért annyival nem vagy alatta, hogy meg is harapjon, így a feszültség levezetésére egy pótcselekvést alkalmaz, ez a nyalogatás.
2012. dec. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, most már értem. Akkor a falkavezéresdid elkezdjük gyakorolni, remélem lesz rá valami hatással. A nehezebb dolgom már csak anyával lesz, hogy ő is beszálljon ebbe a dologba, mivel szerinte nekem kell megváltoznom személyiségemben ahhoz, hogy a kutya megszeressen...
2012. dec. 13. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!