Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok olyan kutyfajtát, akit...

Tudtok olyan kutyfajtát, akit lehet szeretgetni, és játszani is vele, és gyerekbarát, kistestű, lakásban is tartható, és közepes/sok a mozgásigénye?

Figyelt kérdés
És persze ne lehessen sok betegsége és allergiája, továbbá jó genetikával rendelkezzen.

2012. nov. 6. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Uszkár
2012. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Ha lakásban szeretnétek tartani, akkor miért fontos, hogy közepes/sok legyen a mozgásigénye.

Én amúgy a keverék kutyákat ajánlanám. Szinte nulla az esélye, hogy megbetegszenek. Nézzetek el egy menhelyre pl! Mondjuk, ha gyerek mellé szeretnéd lehet, hogy nem mersz bevállalni egy olyan kutyát, aki menhelyre került (mert hát ki tudja milyen volt az előélete. De ott is vannak ám kölyökkutyák, akik ott születtek pl!;)

2012. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ok. köszi.:) igen gyerek mellé lenne 12 éves lány mellé:D
2012. nov. 6. 19:32
 4/13 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek az angol cocker spánielről?:)
2012. nov. 6. 19:33
 5/13 anonim ***** válasza:
gyerek szerető kutyus a spániel, nekem is volt olyanom, csak ellopták, viszont az nem igen szoba kutya . Ajánlom a Máltai selyemszőrüt vagy a Bischont:)nekem ez a kettő volt és 5 boxerem van :)
2012. nov. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A 12 éves gyerek szerintem kutyatartás szempontjából már nem olyan pici gyerek, aki miatt félni kell a kutyatartástól. Nekünk egy szálkás szőrű tacsink van, állatvédőktől fogatuk örökbe. Szófogadó, szobatiszta, nagyon játékos, kajában nem válogat. Unokáink imádják, ha valamelyik megjelenik a kapuban, a kutya majd kibújik a bőréből örömében, mert tudja, hogy most jön a nagy hancúr. Termete miatt lakásban is simán tartható. Télen ő is bent lakik, nem mászkál szanaszét a lakásban, szépen "bevackolja" magát éjszakára a helyére és nyugton van.
2012. nov. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy kutyának mennyi betegsége lesz, az egyedfüggő is és a genetika nem csodákat nem művel. Egy jó genetikájú kutya is kaphat el, szerezhet élet során drága pénzen gyógyítható betegséget. Én azt javaslom menhelyen nézzél körbe. Csak akkor vegyetek magatokhoz kutyát, ha a családban mindenki szeretné legalább annyira, mint ő.
2012. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oké köszi mindenkinek. :) Akkor nem kell aggódnom a gyerek miatt:)
2012. nov. 6. 19:42
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

mudi :) 7 évesen kaptam és 14 év után, ma is imádjuk egymást :) nem hajlamos betegségekre és jól viseli a hazai klímát. a szőrét is könnyű kezelni. imádja a szeretgetést és sose fárad el.

ugyanez igaz a pumira és a pulira is, bár utóbbi bundájával azért kell foglalkozni napi szinten :)

2012. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
jah és van a mudiknak is fajtamentőjük :) sok kutyus vár ott is kisgazdira :)
2012. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!