Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyák nem...

Lea222 kérdése:

Szerintetek a kutyák nem fáznak télen? Van az enyémeknek egy nagyon szigetelt háza, de akkor is. Bennem mindig kétségek merűlnek fel. Egy rokonom mindig azt mondta:Láttál már kutyát megfázni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 23:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Na és ha fáznak? Tud panaszkodni? Az a lényeg, hogy ti jól fűtött házban vagytok.
2012. dec. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

A kutyák megtudnak fázni...


Vannak fajták, amelyek tarthatóak kint, még rövidszőrűek is, persze nekik jó minőségű szigetelt kutyaház kell.

2012. dec. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Fáznak. a miénk is fázik, de van háza és vagy 50 hely az udvaron ahova elbújhat. Ól, istálló, kazánház stb. Viszont a mi kutyáink nem bírnák a benti meleget. Fajtafüggő is.
2012. dec. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Egy husky van,aki miatt nem aggódok,de van egy spániel is,7 éves...Ő már necces..bár össze szokott bújni a huskyval...a férjemmel szoktam vitázni,mert ő azt mondja,a kutyának kint van a helye!
2012. dec. 13. 00:04
 5/20 anonim ***** válasza:
4%
A férjed egy bölcs ember a kutya arra van tervezve h kint legyen nem lesz semmi baja főleg ha ahogy frankó menedéke van.
2012. dec. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
*ahogy mondod*
2012. dec. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

A kutyának alapjáraton lehet kint a helye, de vannak esetek amikor már igenis, be kell engedni a házba (vagy minimum egy szélvédett, legalább 0fokot közelítő helyre).

Értelemszerűen nem minden fajta bírja a hideget.

Azért -10 fokot egy tenyésztett, nem "strapabíró" fajta nem bír ki.


Egyébként a kutyák is meg tudnak fázni.

Ugyanúgy tüsszögnek és folyik az orruk mint nekünk, csak nem annyira szembetűnő.

Én nem értem honnan gondolja minden ember hogy annyira máshogyan működnek mint mi, ha már egyszer ugyanazok a belső szervei vannak mint nekünk basszus...

Csak nekik azért kicsit hidegebb kell.

2012. dec. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
8%

Ha van szigetelt menedéke ahol meghúzhatja magát akkor nem lesz semmi baja...Nyilván én sem úgy értettem h csakúgy kint fekszik semmi nélkül a -10be(mellesleg jópár fajtának ez megsem kottyan). De majd nézd csak meg mikor kimész és kijön a helyéről akkor meleg lesz a fülük. Nem kell a házba engedni őket nem fáznak azok.

Főleg h ez viselkedésbeli gondot is okozhat h állandóan be akar menni.

Valószínűleg ha nem lenne.a férjed akkor nálatok a kutya irányítana:)

2012. dec. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Hát én megfázott, felfázott sőt tüdőgyulladásos kutyát is láttam már. A husky nyilván nem fázik, de a spánielt azért angolok csinálták, és ott nem nagyon van -10, mint it volt tegnap éjjel.

És nekem az a tapasztalatom, hogy pont jót tesz a kutya-gazda kapcsolatnak, ha a kutya bent van. Bent ugyanis muszáj szabályokat hozni, fegyelmezni, mert olyan viselkedések, amik kint nem zavaróak, bent zavaróvá válnak. Könnyebb szabályokhoz szoktatni egy kutyát bent, mint kint. Pláne, hogy a kinti kutyákkal télen az emberek töbvsége nem nagyon foglalkozik a kutyákkal etetésen kívül...

2012. dec. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A kutyaházba belülre is lehet tenni száraz szalmát, az jó melegen tartja (ha tudtok szerezni).

Barátnőmék úgy szoktatták a -szintén spániel- kutyájukat, hogy a hideg téli éjszakákon beengedik, de csak az előtérbe. A kutya megtanulta, hogy annál beljebb nem mehet. Ott van egy pokróca, azon alszik.

(Nem tudom, hogy egy 7 éves kutyát meg lehet- e még erre tanítani.)

2012. dec. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!