Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire fontos, hogy szigetel...

Mennyire fontos, hogy szigetelt legyen a kutyaház?

Figyelt kérdés

Új házikót szeretnék a kutyusaimnak. Elég, ha az alja szigetelt (hogy alulról ne érje őket a hideg) és thermo-függönnyel ellátom?

Vagy a falai is legyenek szigeteltek?

Hol lehet elfogadható áron ilyen házat kapni?


2010. szept. 30. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem lenne egyszerűbb beengedni a házba?

Amúgy szerintem fontos, idén nagyon kemény tél lesz.

2010. szept. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kutyaól elfogadható áron? ˇÉn saját magam csinálnék egyet, mert amik kaphatóak azok... drágák, és én a minőségüket is kifogásolom.
2010. szept. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 MME ***** válasza:
100%

Hát, persze fontos, hogy alulról is szigetelt legyen, amit a "talajmenti fagy" kifejezés már önmagában érzékeltet, de a szakemberek a felső részt, a tetőt szigetelik nagyon vastagon, mivel felfele száll a hő, és azt kell benntartania. Itt a hőn a kutya testhőjét értjük, mivel ez fogja befűteni számára a menedéket. Persze ugyanezért kell minden falának szigetelve lennie, mert máshol is szökik belőle a meleg...


Két helyen is lehet, de nem olcsó, az én 35 kg-os kutyámnak 48.000 Ft lett, a 12 kg-osnak pedig 24.000 Ft.


Olvasd el ezt, mielőtt úgy döntesz, hogy magad készítesz:

[link]



Linkek:


[link]


[link]


Szerintem a második a legjobb, az elsőnél nem tudom, hogy mennyire veszélyesek az anyagok, szerintem érdemes elolvasni hozzá ezt is, itt inkább bemásoltam, de ugyanarról a kutyahaz.eu oldaláról van ez is:


A kutyára veszélyes és amit nem ajánlunk!

A kutyaháznak számos olyan alkatrésze van ami, amit az emberek luxusnak hisznek, de a kutya számára akár veszélyes is lehet.


1.) Először is, esztétikai szempontból valóban jól mutat a kutyaházon a fém (aluminium, vas stb.) élvédő, de a kutya természeténél fogva gyakran megrágja a házat, az élvédő miatt csúnyán felsértheti a száját.


2.) A padlófűtés szintén luxus kényelmet biztosít, de elsősorban csak az emberek számára előnyös, a kutyáknak könnyen akár izületi gyulladást is okozhat. Mivel a fa házba épített padlófűtés elektromos, záralatos lehet, ami a ház kigyulladásához is vezethet. ( A Kutyahaz.eu oldalfalfütését ajáljuk! Részletek a Luxus Kutyaházak menüpont alatt lévő Luxus Prémium vagy Luxus Prémium Plus menüpont alatt talál!)


3.) Sokfajta ötletet láttunk már a ház bejátatának szigetelésére. Akadályozhatja a kutyát a kényelmes ki- és bejárásban. Ezenfelül a kutyaháznak van egy természetes szellőzése (a hőszigetelő nem szellőzik így a levegő "beszorul" a kutyaházba!), melyet ezek a rendszerek felborítanak és így az egészségre is ártalmas lesz! Úgy, mint a ház bármely más részét, ezt is megrághatja, letépheti. ( A Kutyahaz.eu forradalmian új termékét ajánljuk! Részletek a Termo és Hő függöny menüpontban!)


4.) Sokaknak tetszenek a lapostetős kutyaházak, azonban ezekkel kapcsolatban is felmerülhetnek apróbb problémák. Az esővíz nehezebben folyik le róla, mint a nyeregtető esetében. A lapostetőn könnyebben megtelepedhet a moha, ez esztétikai szempontból nem előnyős, nehezen takarítható. Persze sok kutya szeret a ház tetejéről nézelődni, ezeknek a kutyusoknak kimondottan ajánjuk!


5.) A kutyaház aljzatát gyakorta borítják szőnyeggel, amit lerögzítenek. Ez azért nem praktikus, mert nehezen vagy egyáltalán nem tisztítható. Kissé drágább, de jobb megoldás, ha csúszásgátló gumialjjal borítjuk az aljzatot!


A fent felsorolt elemek használatát nem javasoljuk, de természetesen, kivitelezhető!

2010. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 MME ***** válasza:

Még itt is körülnézhetsz:

[link]


Az előbbi idézetből lemaradt ez:


Már nálunk is kapható a Termo illetve Hő függöny! Idáig a kutyákra való tekintettel nem forgalmaztuk, de 2 éves tervünk alatt sikerült előállítatni egy különleges légáteresztő függönyt! Lényege hogy a kutyaházban a levegő járását szellőzőkkel biztosítjuk! A függöny a meleget (télen) illetve a hideget (nyáron) a kutyaház belsejében tartja! A ki- és bejárásban sem zavarja az állatokat mivel speciálisan puha anyagokból készül! Nem PVC és egészségre is ártalmatlan! Puhaságának köszönhetően, ha megrágná, a kutya nem látszik meg a függönyön (bizonyos fokig) rugalmasságának köszönhetően! Különlegessége, hogy FAGYÁLLÓ!

2010. szept. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most tervezem kutyaház építését.

A google-on kutakodtam kicsit, és ezeket az oldalakat, meg leírást találtam:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Szigeteléssel ellátott lapraszerelhető kutyaházak.

A SINB csak ilyet készít, de nem mondjuk, hogy az egyszerűbb, akár házilag deszkából készült kutyaól - azért mert mi nem készítünk ilyet - ne felelne meg például egy hideget jól tűrő kutya lakhelyének.

Élvédőzött sarkok és élek az esetleges rágás, rongálás ellen.

Felmerült már a kérdés: És nem okozhat ez sérülést a kutyámon? De igen…. Még nem találkoztunk ilyen esettel. Mint ahogyan olyannal sem, hogy pl. gereblyével vagy mással a szájában próbált volna a kutya magának tudatosan sérülést okozni. Az élvédők rágása nem okoz nekik örömet, ezért azt megunják. Ha nem tartjuk fontosnak az élvédőt a házon, akkor azt könnyedén eltávolíthatjuk, illetve élvédő nélkül is vásárolható SINB kutyaház, ugyanis nem minden kutya rágja szét a házát.

Felnyitható tető.

Kényelmesebb a kutyaház tisztítása, belső felületeinek hozzáférése ha a tetőt felnyitjuk. Igény szerint lehet rögzíteni is.

Lapos és nyeregtetős változatok.

A lapostetős változat tetejére szívesen fekszenek fel a kutyusok. Ezeket csak fedett helyre ajánljuk a csapadék lefolyás hiánya miatt.

Szőnyeg (opcionális).

Vásárolhatók a házak aljába rögzíthető kopásálló szőnyegek, melyekben a kutya nem tud kárt tenni (kaparni, rágni) valamint könnyen tisztítható a fekvőfelület.

Termofüggöny (opcionális).

A kutyaház bejárati nyílásának szélvédettségét szolgálja. A hideg téli időben javasolt használata, nyáron levehető a kutyaházról.

Öt különböző méretválaszték.

Nagyon fontos a megfelelő méret kiválasztása. Ha fontos szempont a télen is meleg kutyaház, akkor ne vásároljon nagy (kényelmes) házat a kutyának. Akkor helyes a ház mérete, ha a kutya fejét lehajtva tud bemenni a házba és ott éppen hogy meg tud fordulni. Ha egy hideg téli éjszakán több méretű házat adunk kutyusunknak, akkor ösztönösen azt választja, amibe éppen belefér. Ha van lehetősége, próbálja ki! A kutyaház méretének kiválasztása nem közvetlenül a kutya súlyától függ! A kutya fordulékonysága, fajtája, életkora is mérvadó.

Eltolt bejárat (opcionális).

A bejáratot elkészíthetjük bárhová a kutyaházon, ha a standard (ajtó a rövidebbik oldal közepén) nem megfelelő, de téves gondolat az, hogy az eltolt ajtó a kutyánknak jobb hővédelmet biztosít. Ugyanis ha megfelelően kicsi (testhőmérsékletével jól kifűthető) kutyaház méretet választunk, akkor a ház a kutyával tele lesz, tehát mindegy hol van az ajtó, kutya lesz mögötte!

Ahhoz, hogy kedvencünk szeresse otthonát fontos a ház vagy kennel elhelyezése és tájolása is. Lehetőleg tegyük a kutyaházat és kennelt jól kilátható, de szélvédett helyre, és téli időben szereljünk a kutyaház ajtajára termofüggönyt illetve kutyakennelre szélvédőpanelt!

2010. okt. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A hőszigetelés szükségessége a kutya fajtájától is függ. Egy újfoundlandit az sem izgat, ha az udvaron fekve betemeti a hó, de egy rövidebb szőrű kutyusnak illik szigetelt házat építeni. Azért mondom, hogy építeni, mert kevesebb, mint fele áron megvan, mintha készen veszed. Én 115x145 cm belső alapterületű alul-fölül-oldalt hőszigetelt házat építettem a kutyámnak, 45.000 forintba került de ennél valamivel kisebbeket láttam a neten 100.000 vagy a felett.
2010. okt. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A termofüggöny nem jó, megfulladhat benne a kutya ha nagyon zár és alvás közben elfogy a levegő. Egy kint tartható kutyának egy megfelelő méretű, megfelelő méretű ajtóval ellátott vastag falú ól, télen szalmával bélelve tökéletes. Akkora legyen hogy testével be tudja fűteni, az ajtó éppen akkora hogy beférjen.
2010. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos tanácsot, végül sikerült találnom egy extra szigetelt házat 25.000-ért. Szerintem ez elfogadható ár, és szakember csinálja, az mégiscsak más, mint ha én összetákolok valamit :-)


Utolsónak: én is hallottam már ilyesmit, de szerintem a kutyák annyira éberen alszanak, hogy észrevennék, ha fogytán az oxigén. Másrészt pedig ezek csak lamellák, amik között szabadon áramlik a levegő, nem egy légmentesen záródó ajtó...

2010. okt. 1. 13:40
 9/12 anonim ***** válasza:
A termofüggönytől nem fullad meg senki. Egyáltalán nem zár hermetikusan, centiméteres rések vannak mindenfelöl és a szél is lebegteti folyamatosan. Nem dunsztosüvegbe zárjuk azt a kutyát! :)
2010. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MME ***** válasza:
100%
Nem 100.000 Ft-os csodapalotát kell venni, és akkor már nem éri meg otthon csinálni. Egy német dog méretű kutyának 54.000-ből kijön egy minden extrával felszerelt kutyaház. Pont azért adtam a linket, hogy lásd, mennyibe kerül, ha normális kutyaházat akarsz csinálni, ugyanis is az drágább, mintha készen veszed.
2010. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!